, sobota 24 sierpnia 2019
36. Rajd Cieszyńska Barbórka
Kajetanowicz i Baran wystartują w Rajdzie Cieszyńska Barbórka. fot. ARC Dodaj do Facebook

36. Rajd Cieszyńska Barbórka

MM, TWO
Powraca Rajd Cieszyńska Barbórka. Kierowcy rajdowi z całego kraju pojawią się na Śląsku Cieszyńskim w piątek i sobotę. Wśród nich będą tegoroczni mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran!
- Pomimo mroźnej aury, często i śniegu, śliskiej nawierzchni, trudnych technicznie odcinków specjalnych rajd ten wzbudza ciągle wiele emocji. Jest prawdziwym wyzwaniem dla wielu kierowców. Dla tych, którzy chodź raz wzięli udział w tej imprezie, pozostawia niezapomniane wspomnienia - zapewniają organizatorzy, czyli Automobilklub Cieszyński. Rajd odbędzie się już po raz 36. i powraca po rocznej przerwie. Zawody będą zarazem dwunastą rundą Rajdowego Pucharu Polski. Na trasie tegorocznej edycji imprezy znajdą się gminy: Hażlach, Goleszów, Skoczów i Strumień. Kierowcy będą mieli do pokonania łącznie ponad 250 kilometrów, w tym 95 km Odcinków Specjalnych.

Kajetan Kajetanowicz: - Cieszyńską Barbórkę darzę wyjątkowym uczuciem i mimo że jest rajdem spoza cyklu mistrzostw Polski to zawsze chętnie staję na starcie tej imprezy. Mam nadzieję na doskonałą zabawę, którą będę mógł podziękować kibicom za gorący doping podczas całego sezonu. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że pochodzę z okolic Cieszyna, więc występ przed własną publicznością jest wyjątkowo cenny. Właśnie na trasach w tych okolicach zaczynałem swoją przygodę z rajdami samochodowymi i darzę je dużym sentymentem. Zawsze miło mi na nie powrócić.

Jarek Baran: - Cieszyńska Barbórka to rajd z dużymi tradycjami i specyficznym klimatem. Mamy w Polsce dwie Barbórki - w Warszawie i Cieszynie. Każda z nich ma inny charakter, ale prestiż myślę że jest bardzo podobny. Nasz start w tym rajdzie oprócz sportowego kontekstu jest także ukłonem w stronę kibiców Kajetana. Niewątpliwie jest to trudna impreza ze względu na pogodę. Często bywało tam tak, że do piątku było sucho, a w sobotę zaczynał padać śnieg. Zastanawiam się czy tradycji w tym roku stanie się zadość. Startowałem w tym rajdzie kilkukrotnie i cieszę się, że będziemy mogli ścigać się na tych klasycznych odcinkach.

Park serwisowy będzie się znajdować w Kaczycach obok dawnej kopalni Morcinek. Uroczyste zakończenie rajdu zaplanowano na sobotę na cieszyńskim Rynku o godz. 16.07.

Szczegółowy program rajdu z wszystkim oesami można znaleźć na stronie: www.cieszynskabarborka.pl
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bardzo dobrze, że po rocznej przerwie znowu się odbędzie ten tradycyjny rajd. Zawsze uważałem, że nazwa warszawskiego rajdu "Barbórka" to spore nadużycie :) . Tylko Cieszyn !

wybawienie gminy Dębowiec od piekła ryczących aut kierowanych przez nieszanujących Boskiego daru życia samobójców i morderców, Tobie chwała na wieki...

No to na trasy drodzy kibice - tylko oby znów ktoś nie przegioł z bliskością obserwacji...

Nowe trasy OSów a więc przybędzie miejsc, w których jeszcze przez kilka lat będą powiewać plastikowe taśmy ostrzegawcze...

Masakra jak widze takie komentarze jak ten ktoś z "2010-11-17 19:53:34" to mi sie po prostu śmiać chce. Hehehe chłopie czy tam babo kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz!!!
Super, że powraca rajd po rocznej przerwie! Wiadomość ucieszyła WIELKĄ rzeszę kibiców rajdowych i nie tylko :)

albo najarany skoro taki śmieszek.. WON!!! z tymi DEBILAMI za kierownicą!!!!

Ty od tych zdrowasiek widocznie ;) miłosierdziem zalatuje na kilometr :D co za ludzie. Nawet RAJD SAMOCHODOWY im sie nie podoba.

Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama