, niedziela 24 marca 2019
 Czesław Lang: Cieszyński etap będzie trudny technicznie
W poniedziałek doszło do podpisania umów pomiędzy organizatorem Tour de Pologne, a władzami Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna. fot. Ryszard Duława Dodaj do Facebook

Czesław Lang: Cieszyński etap będzie trudny technicznie

KATARZYNA KOCZWARA, zdjęcia: RYSZARD DUŁAWA
W poniedziałek 4 kwietnia w sali sesyjnej cieszyńskiego ratusza Czesław Lang główny organizator TdP, Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna i Vít Slováček burmistrz Czeskiego Cieszyna podpisali umowy związane z organizacją cieszyńskiego etapu 68. Tour de Pologne.
- Tegoroczny TdP rozpocznie się 31 lipca, a skończy 6 sierpnia. Składać się będzie z 7 etapów. Zmieniliśmy od strony sportowej charakter tego wyścigu. Skróciliśmy etapy płaskie. Postanowiliśmy wydłużyć etapy górskie, będą one bardzo ciężkie i wymagające. Pierwszym może nietypowo górskim, ale takim gdzie kolarze będą mieli do pokonania podjazdy, jest właśnie etap w Cieszynie. Będzie to odcinek trudny technicznie, zapowiadający walkę w górach - przyznał Czesław Lang.

Przebieg cieszyńskiego etapu będzie się nieznacznie różnić od tego sprzed roku. - Trasa zostanie trochę skorygowana w związku z przebiegającym w tym czasie remontem ul. Bielskiej. Musimy uwzględnić także prace kanalizacyjne. Staramy się zachować pierwotny bieg tej trasy, tylko w niewielkich fragmentach będzie on odmienny. Wiadomo na pewno, że trasa będzie wiodła przez Czeski Cieszyn, kolarze przejadą przez cieszyński rynek i Banotówkę, skąd jest bardzo malowniczy widok na nasze miasto - poinformował Adam Swakoń, wiceburmistrz Cieszyna.

PISALIŚMY: Tour de Pologne znów w Cieszynie!

Władze Cieszyna są spokojne o organizację i przebieg TdP w mieście. - Ekipa pana Langa już wie, czego może się spodziewać po naszych służbach. Wiemy, jak do tego się przymierzyć. Pod względem finansowym są to podobne obciążenia. Jeśli chodzi o rozwiązania organizacyjne, będzie nam zdecydowanie łatwiej - przyznał Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

- Kolejną nowością jest partnerstwo z Telewizją Polską, żeby jeszcze bardziej przybliżyć widzom kolarstwo. Żeby pokazać kulisy TdP. Każdemu etapowi będzie towarzyszył program "Kawa czy herbata", zatem od godziny 6.00 będziemy się budzili z TdP. Chcemy odkryć kulisy kolarstwa. Jednego dnia pokazać, jak funkcjonuje grupa zawodowa, jak jest przygotowany rower, jaka jest taktyka. Następnego dnia chcemy pokazać na przykład, jak wygląda realizacja telewizyjna. Wyścig jest pokazywany przy użyciu najnowocześniejszych środków techniki: kamery bezprzewodowe na motorach, transmisja z helikoptera - to wszystko jest bardzo ciekawe. Udział Polaków w tegorocznym TdP będzie rekordowy, bo około 20 zawodników. Ponadto przyjedzie 18 najlepszych zespołów świata. Te same ekipy, które jadą w Tour de France, pojadą także u nas - wyliczył Czesław Lang.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

opluwasz włodarzy miasta conajmniej jakbyś byla lepsza od nich, ono przynajmniej próbują coś zrobić, a ty gdzie byłaś gdy trzeba było kandydować do władz miasta i wygrać wybory na burmistrza, pewnie nawet nie byłaś głosować a teraz pyskujesz, daj se siana

Niech puszczą wyścig przez Puńców to może wymusiło by to remont tamtej drogi bo nie da się tam nawet iść.Ps. Super że będzie znowu i dlaczego za Ficka nic się nie dało a teraz się kręci coś w tym mieście, czyżby wszyscy byli zapatrzeni w wykształconego człowieka teoretyka i po takiej długiej bez beznadziejnej kadencji posili Cieszyniacy po rozum i oddali głos na obecnego Burmistrza.

Gdyby tak owe 300 000 zł dać np. na sekcję hokeja w Cieszynie i dotąd martwa halę lodowiskowa wypełnić gwarem kibiców i rozgrywek np. beskidzkiej ligi hokejowej, ktora moze się stać zalążkiem przyszłego odrodzonego hoikeja w Cieszynie za sprawą swietnie tam spisującej się drużyny Czarnych Panter. To by były wydane pieniądze na cieszyński sport a i mieszkańcy mogli by co jakiś czas rekreacyjnie iść popatrzeć jak grają nasi. Czas ważyć takie decyzje bo wg mnie spekatakularne imprezy nie przyczynią się dla rozwoju sportu w Cieszynie ale praca u podstaw z młodym pokoleniem cieszyniaków w sekcjach sportowych miejskiego klubu. Wars.

uważasz, ze jak ty nie rozumiesz to już nikt?... Ta jednostka chorobowa jest znana od dawna (patrz:zespół Napoleona Bonaparte, ewent. Boga Ojca), poprawa stanu zdrowia możliwa przy udziale psychiatry.

Wczytując się w poniższe komentarze no i tekst dziwi mnie ,ze owi gentelmeni coś tam podpisują ale jak to zazwayczaj "gentelmeni" mają -o groszu nie swoim a publicznym nic nie piszą. Milczy na ten temat i vice burmistrz Swakoń i były skarbnik a obecnie także vice burmistrz Matuszek.Zatem wypada mi zapytać ile to kosztuje gminę Cieszyn? Jeśli miasto tak bardzo się chce reklamowac to rozumiem ,że jest w gronie 7 miast- bo mniej więcej tyle ma etapów cały Tur de... o bardzo wysokich dochodach. Reklama to istotny element prezentacji walorow miasta ale jakoś efektów jej nie widać. Dodajmy ,że wyścig do Cieszyna zawita już poraz piąty. Czy nie warto zastanowić się nad kwotą dokładaną do imprezy Pana Langa i zestawić ją z kwotą znajdującą się w budżecie miasta a przeznaczaną na rekreację mieszkańców gminy. Miejski ośrodek sportu i rekreacji czaruje nas swoją nazwą ale czy oprócz wydatków na utrzymanie urzędników tego wydziału urzędu miejskiego są w jego zasobach środki na sport i rekreację. czy też w pogoni za wystawnymi imprezami znów gmina Cieszyn nie wie co robić z podatkami i zamiast służyć lokalnemu sportowi czy rekreacji mieszkańcow łoży na coś co wymyka się z zadań własnych gminy. Pan Lang pewnie kalkuluje czy opłaca mu się ta impreza i czy na niej zarobi? -co tak faktycznie da ona mieszkańcom gminy?Myślę ,że i na te pytania powinniśmy dawać sobie odpowiedź. Wszak wiele zaqmożniejszych miast polskich w tę imprezę nie pakuje się z takim entuzjazmem jak widać to na załączonych fotografiach.

ktore daje komus wladze i odbiera ale na razie to Szczurek jest burmistrzem Cieszyna i wszystkie te glosy nie majac poparcia spolecznego nie maja sensu !!!!

co chciales tak naprawde poiedziec bo zawile sie okresliles i nikt nie rozumie o co Ci chodzi ....????

że warto by przenieść choćby na rok czy dwa posiedzenia do salki katechetycznej u paterka Satławy, albo na salę gimnastyczną do Kopera - mam nieodparte wrażenie, że obecna oprawa, ze złoconymi herbami i dębinowym austriackim wystrojem przyczynia się jedynie do utwierdzania ratuszowych w błędnym przekonaniu o swej wyjątkowości.

Niźnikiewicz i Lang - jak biznesmen z biznesmenem...

oo 6 rano z TdP?...w życiu - wtedy przewracam się kolejny raz na bok...

ta nasza władza miejska,to jednak boroki - gańba przedinnymi...ale polityce i administratorzy, tak mają

mega promocja na skalę światową - ktoś upadł na głowę...

Wreszcie dobra wiadomośc dla Cieszyna. Pierdołom, co sie o korkach wypowiadają - spadówa do Bulowic pijaki !

a jaki odcinek drogi dostanie nowy asfalt ??

dla Cieszyna to kolejna po Bitwie na głosy okazja do mega promocji i to na skalę światową, zamiast narzekać może by cieszyniacy docenili działania władz, wiślanie tyle szczęścia nie mają

cieszyniok należy do grupy osób, którym wszystko nie pasuje...tylko marudzić, marudzić, marudzić!!!

Dobrze ze niektore ogolnop[olskie imprezy ktore sa pokazywane w mediach trzymaja sie Cieszyna bo dzieki temu cos czasami dzieki telewizji ludzie na swiecie cos o naszym miescie slysza. Oby nie stalo sie z Langiem tak jak z Gutkiem ale to niestety glownie zasluga burmistrza Matuszka ,.....!!!!!

to poproś Kononowicza aby u nas kandydował ! Jak dobrze pamiętam to jego postulat brzmiał "... i zrobie tak, że nic nie będzie..." BRAWO, przynajmniej będzie kolorowo :-)

a kto mi zapłaci za zmarnowany czas w korkach!! no kto ,SzurEEEk??
juz na niego nie zagłosuję...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama