, niedziela 20 września 2020
Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na burmistrza Cieszyna
Kazimierz Kawulok to "nowa twarz" cieszyńskiej polityki. fot. ARC Dodaj do Facebook

Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na burmistrza Cieszyna

DG, TWO
Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na burmistrza Cieszyna

Radny Czesław Banot. fot. Wojciech Trzcionka


Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na burmistrza Cieszyna

Kawulok do walki o fotel burmistrza mocno przygotowuje się już w internecie. fot. ARC


Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na burmistrza Cieszyna

Adam Swakoń, kandydat cieszyńskiego koła PO na burmistrza Cieszyna jest naczelnikiem Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w cieszyńskim starostwie. fot. Daria Guba

Zapowiada się ostra walka o fotel burmistrza Cieszyna. Gazetacodzienna.pl poznała kolejne nazwiska osób ubiegających się o to stanowisko. Jeden z nich to Kazimierz Kawulok, nauczyciel języków obcych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Drugi to Czesław Banot, cieszyński radny. Kandydatem Plaformy Obywatelskiej będzie Adam Swakoń, a nie jak wcześniej planowano Krzysztof Herok.
Kazimierz Kawulok to "nowa twarz" cieszyńskiej polityki, tak samo zresztą jak Krzysztof Herok, którego jako swojego kandydata przedstawiła ostatnio Platforma Obywatelska (żeby trzy dni później oznajmić, że to jeszcze niepewne). Kawulok do walki o fotel burmistrza mocno przygotowuje się już w internecie, gdzie powstają jego strona oraz konta na portalach społecznościowych Facebook i Nasza-Klasa. Wygląda na to, że kandydat zamierza uprzedzić w sieci konkurentów - na razie jednak zaliczył falstart pokazując puste strony.

- Mam 45 lat i czworo prawie dorosłych dzieci. Myślę, że to najlepszy czas na start w wyborach. Już czas, żeby posłuchać mieszkańców - stwierdza kandydat na burmistrza. - Pochodzę z rodziny ekumenicznej, rozumiem problemy i specyfikę tego miasta - tłumaczy nauczyciel języków obcych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, który wystartuje z Komitetu Porozumienie "Przyjazne Miasto" (skupia sympatyków m.in. Cieszyńskiego Ruchu Obywatelskiego i Komitetu Obywatelskiego Śląska Cieszyńskiego). - Chcę by Cieszyn był przyjaznym miastem dla wielu środowisk, mieszkańców, inwestorów, świata kultury, sportu i środowiska akademickiego - mówi absolwent animacji społeczno-kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego, który przez lata działał w społecznych organizacjach, był przewodniczącym cieszyńskiej Solidarności Nauczycielskiej.

SERWIS SPECJALNY: Wybory samorządowe 2010
SERWIS POLITYCZNY: Co tam panie w lokalnej polityce?
KTO NAJLEPSZY?: Plebiscyt na najpopularniejszego samorządowca

Na start w wyborach na burmistrza zdecydował się też Czesław Banot, radny cieszyński. O jego kandydaturze mówiło się od dłuższego czasu, ale ostateczną decyzję podjął dopiero w sobotę, po - jak to nazwał - "konsylium rodzinnym". Czesław Banot wystartuje z komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

58-letni kandydat znany jest mieszkańcom głównie z osiągnięć sportowych. W latach 1972-76 był bramkarzem Odry Wodzisław, następnie z powodu kontuzji rozpoczął karierę pływacką. Cieszyński radny to wielokrotny złoty medalista mistrzostw Polski niepełnosprawnych w pływaniu.

- O mojej kandydaturze zadecydowała opinia lekarzy. Musiałem też przekonać żonę, co nie było łatwe - mówił nam w niedzielę Czesław Banot.

Jak poinformował nas dziś Czesław Gluza, starosta cieszyński i szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej nowym kandydatem koła PO na burmistrza Cieszyna będzie Adam Swakoń, a nie jak wcześniej planowano Krzysztof Herok. - Ta kandydatura brana była pod uwagę jako pierwsza, jednak Adam Swakoń aż do ostatniego piątku nie chciał się zgodzić z naszą decyzją. Krzysztof Herok był dla koła PO kandydatem rezerwowym - tłumaczy Czesław Gluza.

Adam Swakoń jest naczelnikiem Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w cieszyńskim starostwie. - Uważam, że to dobra kandydatura, choć zupełnie nieznana, a wątpliwości świadczą o odpowiedzialności - dodaje Czesław Gluza.

Wcześniej na start w wyborach na burmistrza Cieszyna zdecydowali się Olgierd Lizoń, Włodzimierz Cybulski oraz Mieczysław Szczurek. Burmistrz Bogdan Ficek - co ujawniła Gazetacodzienna.pl - nie będzie kandydował.
Komentarze: (179)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ja też chcę zostać burmistrzem! Kto mnie poprze? Moje hasło przewodnie kampanii: Cieszyn - miasto z wizją. Moja rodzina się zgadza, żebym kandydował, teściowa też. Dzieci mam wprawdzie tylko dwoje i bramkarzem nie byłem, ale może sie uda :)

Koleś namaścił kolesia... Gluza - Swakonia ;(( PO_dpada i odpada jak dla mnie (wraz ze szczurkiem!!!(wiem jaka klika teraz się bawi w starostwie))... Czesław Banot hmmm - Czemu nie!!

Czesław, cieszę się z decyzji i odwagi bo burmistrz, to po pierwsze - funkcja odpowiedzialna, po drugie rola nobilitująca ale wiem, że woda sodowa nie uderzy ci do głowy a większą władzę, która może przyjść do ciebie, potraktujesz, jako, jako inspirację i energię do mozolnego i serdecznego spełniania oczekiwań Cieszyniaków, rozważając mądrze te popularne i łatwe, od tych trudnych,elitarnych, spotykających się często z niezrozumieniem, tzw "anonimowej, szarej masy"...jestem przekonany, że pomyślny wynik twoich pragnień i usiłowań, zyska poparcie twoich wielu kolegów i przyjaciół, wśród których nie zabraknie i mnie

w komentarzach...:)

7. Adam Swakoń
Kandydaci na radnych » OKRĘG NR 4 » 7. Adam Swakoń
39 lat, żonaty, dwoje dzieci, kieruje administracją przejść granicznych, pasjonat Cieszyna, zwolennik energicznych działań.

Moje propozycje

1. Zbudować szeroki i bezpieczny deptak spacerowo-rowerowy wzdłuż Olzy od dawnej kręgielni „Pod Dębem” do Małej Łąki, pętla wokół boiska „Pod Wałką”, kładka nad Olzą na wysokości kortów tenisowych lub „trzeciego jazu”.
2. Zbadać możliwość wykorzystania wód termalnych pod Cieszynem do ogrzewania Miasta i rozbudowy kompleksu basenowego nad Olzą-całoroczny Aquapark.
3. Wykorzystać największy atut Cieszyna – turystykę, m. in. podziemna trasa „Lochy Cieszyna”, panorama Miasta z wież ratuszowej i kościelnych, odtworzona fontanna na Starym Targu i ścieżki spacerowe na zboczach Góry Zamkowej, dorożki, odsłonięte stare bruki w centrum Miasta, zabytkowy tramwaj, duże tablice informacyjne na trasie szybkiego ruchu Bielsko - Cieszyn Boguszowice, zachęcające do zwiedzania miliony mijających nas turystów.

w 2006r

to ja dziękuję. nie chcę celnika we władzach, bo są nauczeni tylko brać, a nie dawać. A że było w swoim czasie około 1200 osób zatrudnionych w celnictwie to zostanie jeszcze bardziej rozbudowana administracja Cieszyna. Kolegów trzeba przecież gdzieś zatrudnić.

Ze zdziwienim przeczytałem informacje o kandydowaniu na burmistrza miasta. Do tej pory nie złożyłem takiej deklaracji. Termin zgłaszania kandydatur mija 21.10.2010 roku. Proszę nie uprzedzać faktów i nie wprowadzać w błąd czytelników.

ludzie spokojni, pokorni, uczciwi i pracowici,którzy nie przepychają się przez życie łokciami, odetchną z ulgą, przecierając oczy, że wśród ich kandydatów znajdzie się także pan Czesław Banot, ktoś podobny do nich, co na pewno pobudzi ich nadzieję, że w lokalnej polityce może być bardziej normalnie

zaplecze jakie masz w SLD jest do bani. To jeszcze osoby ze starymi, komunistycznymi nawykami i poglądami.

w Cieszynie brakuje nowego podmuchu. Zero. Brak chęci zmian na nowe idee,nowe pomysły, nowy plan, dopasowane do nowego czasu. Czas ich stanął jakieś 20,30 lat temu.

co tam państwo redaktorzy za zakłócenia.../chociaż biorąc pod uwagę pomysłowość internautów i taka prowokacja "niby Banota" jest możliwa..., w co jednak, wątpię/, niemniej prosimy o wyjaśnienia

jestem zaskoczony niesolidnością dziennikarską, mam jednak nadzieję, że moje słowa wpisują się tak czy inaczej w to,co nieuchronnie, nadchodzi...
ps scheda ideowa i moralna protoplasty SLD, przyznać trzeba uczciwie, nie budzi zbyt krzepiących skojarzeń, co wcale z góry nie dyskwalifikuje osób, którzy narażając się na różne wątpliwości tzw opinii społecznej, pomimo wszystko, dokonali w tzw wolnej Polsce, niezawisłego, osobistego wyboru - w ostatecznym rachunku liczą się aktualne dokonania a nie dyskredytowanie ludzi, poprzez sztuczne wytwarzanie wrażenia kontinuum "ciemnych kart" PZPR...

(...)dyskwalifikuje osób,które...

Trzeba zrobić wszystko,żeby do końca przekonać p.Banota do kandydowania/jeżeli jeszcze tego nie zrobił/.Tylko on z wymienionych kandydatów nie boi się nowych wyzwań,a że z SLD to co?Trzymamy za ćiebie Czesiu kciuki i będziemy na Ciebie głosować.

z tonącego statku/ powiat/ szczury uciekają.

Radny Czesław Banot w niedzielę deklarował swoją kandydaturę na burmistrza Cieszyna. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za tak nagłą zmianę decyzji.

A Kazimierz Kabiesz kiedy deklarował swoją decyzję ? W niedzielę był umieszczony w sondzie codziennej jako kandydat na Burmistrza .

Jeśli to ten pan który pracował kiedyś na moście, to zgroza!!!

Ale przecież Autor napisał, że GC "poznała dwa kolejne nazwiska osób ubiegających się o to stanowisko". Ubiegających się! Nie napisał, że chodzi o osoby deklarujące ubieganie się o stanowiska... Poza tym "dwa nazwiska": Banot, Kawulok, Swakoń... Dziwna ta matematyka w obecnych czasach.

Oszelda - Gluza hahaha!

K.Kabiesz to był FALSTART CODZIENNEJ .Liczba kandydatów to również FALSTART
Banot, Kawulok , Swakoń - to zdecydowanie trzech kandydatów.

Summer - time - time - time
Child, the livin's easy
Fish are jumping now
And the cotton, Lord
Cotton's high - Lord so high.

Your daddy's rich
And your ma is so good-looking, babe
She's looking good now
Hush, baby, baby, baby, baby, baby
No, no, no, no, don't you cry
Don't you cry!

One of these mornings
You're gonna rise - rise up singing
You're gonna spread your wings
Child, and take - take to the sky
Lord, the sky

Until that mornin'
Honey, nothing's going to harm you now,
Na, no, no, no, no, no - na, no - na, no, no, no, no, no, no, no, na
Na, no, na, no, no, no, no, no, no, no, no - na, no, no, no, na
No, no, no, no, no, no, no, no, no
Don't you cry…

Sierżant Paweł S. Harcerz. Kolekcjoner. Idealista. Były policjant. Obecnie aresztant. W sierpniu zeszłego roku Paweł S. policjant drogówki w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz Stival Cianciarello. Jadąc na wycieczkę po Bieszczadach, nie zapalił świateł i przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h. Sierżant postanowił wlepić mu 200 zł mandatu i pouczył, że na bieszczadzkich serpentynach trzeba jechać ostrożnie. Do rozmowy włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękoma. Wysiadł też z samochodu, zachowywał się agresywnie. Ty nie wiesz kim ja jestem — powtarzał wielokrotnie. Ponieważ sierżant nie raz już słyszał takie teksty, nie zareagował, tylko polecił siwemu krzykaczowi wsiąść do auta.

Wypisał mandat, życzył szerokiej drogi i pożegnał panów uprzejmie. Zapomniał o tym zdarzeniu, jak o tysiącu innych kontrolach drogowych.

Po miesiącu został wezwany na dywanik do szefa.

Ty naprawdę nie wiesz z kim zadarłeś?

Wtedy dowiedział się, że ów agresywny pasażer to arcybiskup Józef Michalik. Szef Kościoła katolickiego w Polsce, zadzwonił do komendy wojewódzkiej, skarżąc się na sierżanta. Ponoszony miłością bliźniego, poprosił o ukaranie „nadgorliwego" policjanta. Prośba najważniejszej osoby w kraju to więcej niż rozkaz. Sprawą zajął się ówczesny zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie Jan Zając. Zapytał sierżanta S. jakiego jest wyznania, dlaczego uderza w Kościół katolicki i czemu zwracał się niegrzecznie do biskupa, nazywając go „proszę pana", a nie "wasza eminencjo"( w rzeczywistości abepe Michalik jest ekscelencją zaledwie. Przy tym skoro do Boga mówi się Panie, to wypada podobnie do jego urzędników). Wicekomendant zażądał też anulowania mandatu. W trzy tygodnie potem Paweł S. został przeniesiony z wydziału ruchu drogowego do plutonu patrolowego, czyli na posadę krawężnika.

Ojciec Pawła S. dowiedział się, że szef wszystkich biskupów polskich opowiada podczas różnych spotkań o tym głupim policjancie z Ustrzyk Dolnych, który już się napodskakiwał. Napisał list do abp. Michalika. Zapytał, dlaczego Michalik zrobił taką krzywdę jego synowi. Nie dostał odpowiedzi.

http://orionblues.pinger.pl/m/1931406/za-madat-arcybiskup-jozef-michalik...

czytaj poniżej

podpisy pod zdjeciami macie pomylone

Co to za żałosne kmiotki kandydują na burmistrza w Cieszynie! Taki Cz. Banot nie wie czy kandyduje czy też nie. Sam nie wie czego chce?! I on chce aby go wybrać radnym? A może burmistrzem? Zgroza!!!

Banot robi takie zamieszanie żeby o nim pisać. Taka jego taktyka wyborcza. Że przy tym jest żałosny - to fakt...

A jakie wykształcenie ma Cz.Banot ? zawodowe czy średnie ?

...

a m to obojętne, czy SLD, czy PO; już dawno nie liczę na szeroko pojęty rozwój miasta - turystyka, aquaparki, wzrost szans na zatrudnienie mieszkańców i inne "lochy cieszyna"; ale do cholery jasnej - to jest szczyt szczytów, by oferować nielicznej grupie zainteresowanych zamkowy dizajn za grubą kasę, a dla najmłodszych mieć ofertę jedynie w postaci zbierania kiepów w praku pokoju; czy znajdzie się w końcu kandydat, który przyczyni się do powstania w miarę przyzwoitego placu zabaw w centrum miasta?

...

Jednemu z kandydatów udało się przekonać żonę ;) a to nie było łatwe - niech pan zapamięta że rada miasta to będzie ileś tam żon ;) i nie takich łatwych do przekonania. A jak pan będzie musiał podejmować jakąś decyzję to też pan zadzwoni do żony?

To zaiste ten sam Swakoń: były celnik, który doprowadził do likwidacji całego urzędu w Cieszynie oprócz kilku najwierniejszych kolegów, których pozostawił. Bez skrupułów, rozwali wszystko, za co się weźmie. Dla niego liczą się tylko układy. Zrobi wszystko dla prywaty i kariery. Na szczęście w poprzednich wyborach nie dostał się do Rady, bo jest za cienki, a teraz zachciało się mu wyższego fotela. Nie zna granic i ma wysokie mniemanie o sobie

Ogromnezaskoczenie, ze Jan Olbrycht przeciwko WdC i bylemu swojemu zastepcy wystawil Adama Swakonia.Zatem dyscyplina partyjna ponad wszystko. Olbrycht przeciwko WdC ,ktora tworzyl,przeciwko swojemu zastepcy Cybulskiemu.Widac moralnosc w polityce i u JanaOlbrychta to towar deficytowy.

Myślę, że moralność nie ma tu nic na rzeczy. Pewnie Olbrycht po prostu poznał się w końcu na "fachowości" swojego byłego zastępcy.

?

na miarę CIESZYNA z rodowodem wiekowym..?

kiedy...?

Wszystko jasne.Platforma obywatelska jak zawsze wewnetrznie podzielona.Gluza Heroka ,Olbrycht Swakonia.Gluza dowiedzial sie o swoim miejscu w szeregu.Kto tu rzadzi. Wiadomo J.Olbrycht.Zatemsentymenty na bok -dyscyplina partyjna nakazuje

Dopowiem .Siedziec po cichu.WszakGluzaliczy nareelekcje.

Kronhold niech siedzi po cichu .Jest w wieku przed emerytalnym i to chronijego pozycje w dyplomacji.

A tak na prawde to w PO cieszynskim jakis totalny bajzel.Wiadomo inteligencja -ta zza biurka zawsze jest rozkojarzona. I taka jest ich cala polityka.Byle przy korycie.Jakosc sie nie liczy.

Adam Swakon i jego brat Piotr Swakon jak awers i rewers.

To koniec WdC.Olbrycht jak kameleon.Wie o co walczy.O swoj byt w PO.Zatem dawni koledzy na bok.Nawet ugrupowanie z Fickiem do lamusa. Ficek wie ze przegral przed wyborami. Juz wiecie dlaczego zrezygnowal.

Czy kto pamieta ile dostal glosow w czasie poprzednich wyborow 14 ,slownie czternascie glosow -odswojej rodziny.

No to nastepnym kandydatem naburmistrza bedzie Matuszek-drugi zastepca. Skoro WdC poszla za sprawa Olbrychtado lamusa-Matuszek maszanse- przynajmniej nadrugature.

Kto nastepny.

Służbowy seks nie będzie potępiony - orzekł rabin
Rabin, którego opinię przedstawił dziennik "Jedijot Achronot", określił warunki, od których spełnienia uzależnił dopuszczalność takiego kontaktu z wrogiem: agentka musi podczas seksu wydobyć od terrorysty ważne informacje, prowadzące do jego ujęcia lub umacniające bezpieczeństwo Izraela.

szkoda Pana Heroka bo to porządny gość szkoda że PO go tak załatwiła, to przynajmniej jest facet który nie siedzi w żadnym układzie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama