, piątek 19 kwietnia 2024
Zakończenie projektu
W kwietniu br. kończy się realizacja projektu. 



Dodaj do Facebook

Zakończenie projektu

TEKST SPONSOROWANY
W kwietniu br. kończy się realizacja projektu pn. \"Przystosowanie systemu informatycznego administracji samorządowej do kompleksowego świadczenia usług drogą elektroniczną w gminach: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Istebna, Strumień, Wisła\", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Głównym celem projektu było wdrożenie Systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów (eSOD), który pozwala na usprawnienie funkcjonowania administracji publicznej poprzez przepływ informacji w urzędach drogą elektroniczną. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe będzie częściowe wyeliminowanie formy papierowej i zastąpienie jej prowadzeniem dokumentacji w formie elektronicznej poprzez wprowadzanie danych bezpośrednio do systemu, zeskanowanie i dołączanie dokumentów lub za pomocą e-mail lub faksu.
Foto


Zrealizowany projekt pozwala uprościć i przyśpieszyć przeprowadzanie procedur administracyjnych. Szybki wgląd do archiwum dokumentacji oraz terminowość realizacji zgłoszeń sprawi, że kontakt interesanta z urzędem będzie dużo łatwiejszy. Ponadto celem projektu jest również komunikacja eSOD-u z platformą SEKAP (Systemem Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej), co stawia przed interesantami szereg nowych rozwiązań, między innymi możliwość komunikacji z urzędem poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą, pozwalającą na załatwianie spraw w urzędach z wykorzystaniem e-usług.
Foto


Rodzaj e-usługi zależy od specyfiki urzędów biorących udział w projekcie. Interesanci będą mogli m.in. dokonywać płatności elektronicznych, składać elektroniczne wnioski do urzędów czy też śledzić postęp realizacji zgłoszeń. Poprzez zastosowanie takiego rozwiązania w wyniku uruchomienia usług świadczonych drogą elektroniczną w urzędach wzrośnie poziom obsługi petenta. Brak konieczności osobistego stawiennictwa ze strony interesanta w urzędzie pozwoli zaoszczędzić czas oraz przyśpieszyć realizację zadań.

Liderem projektu jest cieszyńskie Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej ‘Olza’ – Euroregion Śląsk Cieszyński. Partnerami gminy: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Istebna, Strumień, Wisła. Zgodnie z umową wartość całego projektu nie może przekroczyć kwoty 732 987,00 PLN, z czego 85% współfinansowanych jest z EFRR, a 15% z budżetów gminnych.
Foto
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama