, niedziela 20 września 2020
Wybory: Znamy kolejne nazwiskaDodaj do Facebook

Wybory: Znamy kolejne nazwiska

ER
Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na burmistrzów i wójtów.
W Istebnej o stanowisko wójta zamierzają ubiegać się dotychczasowa wójt Danuta Rabin (61 lat, bezpartyjna, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Dobro) oraz Łucja Michałek (Prawo i Sprawiedliwość), 31-latka z Jaworzynki.

W Skoczowie do walki o fotel burmistrza włączył się radny Krystian Mróz. Ponadto o ratusz powalczą obecna burmistrz Janina Żagan, były burmistrz Witold Dzierżawski oraz radny Andrzej Bacza.

Również w Cieszynie przybył kandydat. To były poseł i burmistrz Ustronia Jan Szwarc. Wcześniej na start w wyborach na burmistrza Cieszyna zdecydowali się Olgierd Lizoń, Włodzimierz Cybulski, Mieczysław Szczurek, Kazimierz Kawulok i Adam Swakoń. Burmistrz Bogdan Ficek - co ujawniła Gazetacodzienna.pl - nie będzie kandydował.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak myślicie? Dlaczego nie startuje w Ustroniu?

i olewa Ustroń, gdize miał 0,5% poparcia

Lubelski konkurs na największe absurdy uregulowań prawnych i wypowiedzi Uni Europejskiej.
Zwyciężczynią została uczennica II LO, która zgłosiła do konkursu broszurę pt. "Język neutralny płciowo w Parlamencie Europejskim". Broszura zaleca, aby nie używać wyrażeń typu "pan - pani", oraz unikać nazw zawodów określonych płciowo, ponieważ takie rozróżnienia uznane zostały za przejaw dyskryminacji.

Panu sie tylko wydaje , że znacie kolejne nazwiska kandydatów na burmistrzów.Jeszcze żaden kandydat nie został oficjalnie zgłoszony.Ciekawe jakie będą wasze miny po 27.10.2010.

Inicjatorzy powstania Podbeskidzkiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, Kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: 11. Witold Dzierżawski – politolog, Starosta Cieszyński I i II kadencji

Rzeczpospolita, 19-01-2009, ostatnia aktualizacja 21-01-2009 18:06 Kraków, 19 stycznia 2009 r. Jego Magnificencja Prof. dr hab. Karol Musioł Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Pragniemy wyrazić nasze zaniepokojenie wydarzeniem, do jakiego doszło w dniu 13 stycznia br. na posiedzeniu Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fakt uniemożliwienia wszczęcia procedury habilitacyjnej dr. Markowi Migalskiemu bez podniesienia jakichkolwiek merytorycznych argumentów i wbrew jednomyślnej, pozytywnej ocenie jego dorobku naukowego przez Zespół powołany w tym celu przez Radę Wydziału, rodzi uzasadnione podejrzenia, że o wyniku tajnego głosowania zadecydowały względy niemające nic wspólnego z kryteriami, jakie określa ustawa o tytule i stopniach naukowych. Wyrażamy nadzieję, że mimo tego incydentu Uniwersytet Jagielloński pozostanie miejscem, w którym podstawą do decyzji w sprawach personalnych nie będą uprzedzenia czy też porachunki o charakterze osobistym i politycznym. Podpisał kandydat Witold Dzierżawski, Politolog

Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

Kurcze chłopie- chyba jesteś trochę niedoinformowany: jestem pełnomocnikiem wyborczym 1 z kandydatów na wójta w Hażlachu i muszę Ci napisać, że po zarejestrowaniu w piątek, 22.10.2010 naszych kandydatów na radnych, zarejestrowałam także naszego kandydata na wójta, bo miałam takie prawo. Nie musiałam z tym czekać do 27.10. Mój kandydat na wójta w Hażlachu jest już zarejestrowany zgodnie z prawem ;) i co zrzedła Ci mina?

panu Szwarcowi to my dziękujemy nich się nie fatyguje nie chcą go w Ustroniu i my go niechcemy w Cieszynie

A z Istebnej to nie Katarzyna tylko Łucja Michałek!

Ja slyszałem że w Skoczowie kandyduje jeszcze Przewodniczący Rady J. Krużołek.

Fuuuj!....

Jak wynika z sond GC i portalu Ox wyborcy mają rózne preferencje. Czy tak jest napewno.? Gazeta codzienna nie zaktualizowałalisty kandydatów. Zaś liderem sondy GC jest K. Kawulok natomiast drugie miejsce ma Lizoń gdy na OX prowadzi Szczurek ciasno przed Kawulokiem ale z pełną listą kandydatów. Czyżby zanosiło się na generalną zmianę w cieszyńskim ratuszu? dziwne ,że w sondzie OX Lizoń ma tylko 5%. Zatem tylko Kawulok cieszy się niesłabnącym poparciem obu rankingów -tak trzymać!

Pana Szwarca nie lubią w Ustroniu? A może to tylko tak powiedziałeś, żeby coś powiedzieć? Jeżeli go nie lubią to dlaczego został wybrany dwa razy na posła. Chyba się nie wyspałeś, weź sobie neospasminkę i się połóż do łóżeczka.

Jan Szwarc posłem został tylko dzięki temu, że miał na liście partyjnej dobre miejsce, a system głosowania automatycznie z takich kolesiów robi zwycięzców, choćby dostali znikomą ilość głosów. Dla przypomnienie - ten "lubiany" poseł dostał w swoim okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu w 2001 roku zaledwie 3,38% głosów... Tak więc proponuję coś na rozszerzenie naczyniek krwionośnych w mózgu w celu poprawy pamieci, a potem neospasminkę.

tobie czas stanął w miejscu, to fakt. dzisjaj mamy 2010r

To nie są kandydaci na zmiany. Nie trzeba nadmiernie się wysilać aby dostrzeć jakie osoby w mieście kyją się za kandydatami. Nawet nominalnie niezbrukany cieszyńskością Pan Lizoń będzie miał kłopot ze zrzuceniem PiS-owskiego garba i paru "osobowości" niezbyt wysokiego lotu. Za pozostałymi kandydatami orszak równie wybitnych osobników o czytelnych nienawiściach towarzyskich i znanej ideowości. Raczej, celowości i interesowności wspierania kandydata. Szkoda tylko, że wielu z tych "cichociemnych" narzeka na "wyborców" samemu mając nie tylko przysłowiowego węża w kieszeni. Co prawda w każdym z nas jest coś z Ryszarda C., ale wydaje mi się, co niektórym nie wypada aż tak spontanicznie deklarować swoją nienawiść.

266 Jan SZWARC SLD 7 642 głosy to z wyborów w 2005roku

tak się listy ustala przy wyborach, nie wiedziałeś o tym? Tobie trzeba izbę pamięci założyć, tak jak Gos., którego "jedynym" osiągnięciem jest dworzec PKP.

chodzi o dworzec we Włoszczowej

Szwarc nie startuje w Ustroniu bo dla tego miasta zrobił niewiele a wielu ludzi skłucił.

teraz Szwarc nie jest posłem. Tobie mózg stanął w miejscu.

rad nie rad, pisz:skłócił...

p.Szwarca widziałem na spotkaniu z kandydatami Krytyce Politycznej, czaił się w tłumie ..."lis salonowy", na oko widać że to wyrafinowany gracz polityczny z partyjnym stażem...w naszym mieście płonne jego nadzieje...

menda społeczna!

a co miał robić? miał wyjść na scenę i powiedzieć: spadać, tera ja mówię. Masz pomysły, oczywiście, jeżeli się zastanawiał nad tym czy kandydować to należy sprawdzić pozostałych kandydatów. pewnie myślisz że pozostali tego nie robią.

nie jest,posłem, bo jak rozwiązali sejm to nie stratował w wyborach w 2007.

tak myślałem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama