, czwartek 22 kwietnia 2021
Ulubieńcy korespondentów
Były premier Jerzy Buzek okazał się najlepszym polskim eurodeputowanym. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Ulubieńcy korespondentów

ER
Ulubieńcy korespondentów

Specjalista od unijnych funduszy pomocowych — mówią o Olbrychcie dziennikarze pracujący w Brukseli. fot. Wojciech Trzcionka

Pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego Jerzy Buzek i Jan Olbrycht znaleźli się w ścisłej czołówce dziennikarskiego rankingu najlepszych polskich europosłów.
Dziennik „Rzeczpospolita" opublikował w sobotę ranking najlepszych polskich europosłów. Zestawienie otwierają Jerzy Buzek (PO), Jacek Saryusz-Wolski (PO) i Maciej Libicki (PiS). Czwarty jest Jan Olbrycht (PO).

Jak czytamy w dzienniku, zwycięstwo Buzka nie jest zaskoczeniem. Zasłynął już na początku kadencji, gdy dokonał rzeczy niemożliwej: przeforsował zmianę dyrektywy patentowej, mimo że została uzgodniona wcześniej przez rządy państw członkowskich. Ochronił małe i średnie firmy informatyczne przed zabójczą konkurencją ze strony wielkich koncernów. Teraz walczy o korzystniejsze dla Polski limity emisji dwutlenku węgla. „Pracowity, kompetentny i bezkonfliktowy. Powszechnie znany i szanowany przez wszystkie grupy polityczne" — ocenił Buzka dziennik. Tymczasem Olbrycht został doceniony za jego zabiegi o przepisy ułatwiające wydawanie Polsce miliardów euro z unijnych funduszy. „Specjalista od unijnych funduszy pomocowych. Dba o korzystne przepisy jako wiceszef Komisji Rozwoju Regionalnego" — pisze gazeta.

O ocenę europosłów „Rzeczpospolita" poprosiła 11 polskich korespondentów w Brukseli pracujących dla mediów krajowych i międzynarodowych, z których większość obserwuje pracę polskich europosłów od kilku lat. Są nimi: Michał Adamczyk (TVP), Dominika Čosič („Wprost"), Inga Czerny (PAP), Marcin Grajewski (Reuters), Andrzej Kocjan (Radio Zet), Michał Kot (PAP), Beata Płomecka (Polskie Radio), Inga Rosińska (TVN 24), Anna Słojewska („Rzeczpospolita"), Joanna Sopińska (Europolitics) i Katarzyna Szymańska (RMF FM).

Na 54 polskich eurodeputowanych aż 15 nie otrzymało żadnej oceny, bo przynajmniej połowa pytanych dziennikarzy nie znała ich działalności. W rankingu najgorzej wypadli Paweł Piskorski (dawniej PO) i Krzysztof Hołowczyc (PO). „Pierwszemu wmówiono, że PE jest dla niego przechowalnią, i potraktował tę zapowiedź poważnie, nie dając znaku aktywności. A słynny kierowca rajdowy chyba lepiej czuje się na bezdrożach Afryki niż w parlamentarnym fotelu" — czytamy w gazecie. Złe oceny zebrali też ci, którzy zaistnieli, lecz przynieśli wstyd. To m.in. Maciej Giertych z LPR, który w PE promował własne poglądy, np. że Żydzi w Europie sami tworzyli sobie getta. Zapamiętany zostanie też Bogdan Golik z Samoobrony oskarżony o gwałt na prostytutce.
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

buzek!!!wielka solidarniosc chlop ze slaska co zzamnkol 10 kopaln a wiekszosc zostala zniszczonych za jego kadencjii bardzo panu dziekujemy!!

Za Jana Olbrachta wyginęła szlachta - mówiło porzekadło, odnoszące się do nieudanej wyprawy polskich wojsk na podbój Bukowiny. Zakończonej "wzięciem" suczaskiej twierdzy, ale i totalnym bałaganem, jaki zapanował w polskich oddziałach po zachłyśnięciu się mołdawskimi winami. Dzisiaj możemy powiedziec, że za Jana Olbrychta padła ostatnia szychta kiedy to nasz europoseł pełnił jeszcze funkcję marszałka województwa, a kopalnie zamykano jedną po drugiej.

oszołomy do kopalni, i to na dół, i niech sie sami dotują

okrętem... więc po co jej załoga (naród)...
Tak było przed wojną, (czy.o gen Sikorskim_WPROST!!!)było po wojnie(...) i obecnie...
Ludzie się nie liczą, liczy się "Ja" władzy, UE, samorządowca itd...
Nawet Palikotyzacja tego nie ruszy...
Elity trzeba kształcić od małego, od domu, kościoła, szkoły i uczelni...
Może na USiu da się zaszczepić coś na wzór Harwardu?
Na usiu, nie tylko siusiu...?

Jestem zadowolony z tego rankingu a właściwie, jako Cieszyniok czy "cysarok" dumny, że nasi są
doceniani, oczywiście malkontenci zawsze będą szukali dziury w całym

Są tacy co uważają ,że dzień bez wazeliny to dzień stracony. I ci najczęściej podpisują się własnym imieniem i nazwiskiem.

"Pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego Jerzy Buzek i Jan Olbrycht" - Olbrycht pochodzi z Rybnika, ewidentnie to NIE JEST Śląsk Cieszyński!

TP sie zas wymadrza... Uproscili i tyle a ty sie czepiasz...

Ulubieńcy korespondentów?? Ciekwa czym tak na prawdę może się pochwalić Pan Olbrycht, poza narcyzmem złotoustym? Jak burmistrz, "wyprowadził" przemysł z Cieszyna. To akurat pamietam. Poza viva il canto nic ciekawego a już na pewno nic znaczącego. No a teraz spawa WdC elektrodą napuszczania ludzi z PO na sympatyków PO. Żenua.

a podobno koty spadają zawsze na cztery łapy, tego Kota zawodzi instynkt...oraz szersze, pozaosobiste rozumienie spraw

Jakie kryteria Panie Redachtorku? Jakie kryteria były? Pogoda, ogolenie, godka, no jakie? Równie dobrze Josif z bażin moze zajonć dobre mesto w takim zestawie wyborców.

kapusie bezpieki też, jak Ty Jurku

jJa7Gi lkqukeokrcaw, [url=http://nhcrwlljfgxk.com/]nhcrwlljfgxk[/url], [link=http://oathdsnfosga.com/]oathdsnfosga[/link], http://sbbkvcfucixa.com/

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama