, sobota 17 kwietnia 2021
Starosta wraca do formy
Czesław Gluza serdecznie witał się ze współpracownikami. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Starosta wraca do formy

TWO
Wyszczuplały, lekko utykający na prawą nogę, ale uśmiechnięty. Starosta Czesław Gluza powoli wraca do formy. W piątek wieczorem po raz pierwszy od wrześniowego wypadku pojawił się publicznie. Do starostwa przyjechał wprost ze szpitala. Okazją było 10-lecie powiatu.
„Cześć! Widzę, że jesteś w dobrej formie", „Cieszę się, że widzę cię całego" — witali Gluzę jego współpracownicy. Starosta starał się przywitać z każdym na sali. — Moja kondycja jeszcze nie jest znakomita — ucinał.

Starosta pojawił się publicznie po raz pierwszy od prawie czterech miesięcy. 21 września ub. roku wracając służbowo z dożynek wojewódzkich uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Obrażenia były ciężkie i starosta długo przeleżał na oddziale intensywnej terapii.

CZYTAJ TEŻ: Starosta miał poważny wypadek

Gluza ciągle jeszcze przebywa w Szpitalu Uzdrowiskowym Równica w Ustroniu, gdzie od 9 grudnia przechodzi rehabilitację. — Myślałem, że do pracy wrócę już w grudniu, ale pewnych rzeczy człowiek nie przeskoczy. Wrócę gdzieś na początku lutego. W zasadzie czekam już na wypis — opowiadał Gazeciecodziennej.pl Gluza. Więcej na temat swojego stanu zdrowia mówić nie chciał.

W piątkowy wieczór pojawił się w starostwie na uroczystościach z okazji 10-lecia powiatu. Byli też trzej jego poprzednicy - Andrzej Georg, Witold Dzierżawski i Mirosław Kożdoń. Przyszli radni trzech kadencji, posłowie oraz włodarze wszystkich gmin Śląska Cieszyńskiego. — Chciałem tu być. Wiem, że również radni tego chcieli — powiedział nam Gluza. W przemówieniu podziękował swoim współpracownikom za to, że wzięli na siebie ciężar prowadzenia powiatu, gdy on walczył o życie.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Totalna żenada, redaktorze. Pisze pan prawie panegiryk na cześć osoby, która bierze udział w imprezce "ku czci", chociaż przebywa na zwolnieniu lekarskim (i nieważne, że "może chodzić", to nie oznacza, że może wszystko, proszę w ZUS-ie zapytać, jesli nie zna pan przepisów). Od 4 miesięcy natomiast nie zająknął sie redaktor na temat kierowcy, jego stanu zdrowia i przede wszystkim na temat jego odpowiedzialności za spowodowanie tego wypadku, że o pozostałych poszkodowanych nie wspomnę.

To Ty jestes zenujacy. Czlowiek ledwo wyszedl z wypadku i prosto ze szpitala przyjechal. Szkoda ze nie masz odwagi podpisac sie z imienia i nazwiska.

Przebywa w szpitalu, nawet, jeśli mu dali przepustkę, to wykorzystuje ją niezgodnie z zaleceniami lekarskimi. Ale zawsze są równi i równiejsi. Ciekawe, czy dostanie wezwanie do lekarza orzecznika ZUS na kontrolę, czy aby nie naciaga państwa na kasę. Ja, po 4 m-cach po operacji, dostałem. No ale ja jestem ten równy, nie równiejszy.

Tp - ty powinienes sie dalej leczyc. Szkoda ze przerwales leczenie, bo widze masz nawroty choroby...

Oby wszyscy popełniali takie błędy.To pierwszy "normalny" starosta i należy się mu szacunek,bo jego poprzednicy to szkoda gadać.

Inga, ty jeszcze nie pojęłaś swoim malutkim rozumkiem, co to jest demokracja i jakie zasady obowiązują.

Własie o to chodzi tajemnicy poliszynela. Ze to pierwszy normalny Starosta. Ale dlaczego mamy uwazac ze tajemnica poliszynela nie jest normalna/y? Jesli jest normalny (co jest niemal pewne) to wniosek jest jeden: ma mniejsze prawa niz starosta. Przepisy ze tak powiem, obowiązują go bardziej niż Staroste.

Szacunek dla Starosty to inna rzecz. A chore przepisy to rowiez inny temat. Tajemnica poliszynela pokazuje ze padl ofiara ostrych przepisow.
Współczuje i pozdrawiam!

Nie chodzi o to, że "padłem ofiarą ostrych przepisów" - ja się im poddaję, skoro takie są, a chorowałem, że tak powiem uczciwie i zaden lekarz orzecznik mi niestraszny. Chodzi o to, co napisałeś na początku - mam mniejsze prawa niż starosta, bo mnie (i każdemu innemu smiertelnikowi) nie wolno wychodzić ze szpitala, żeby iść na spotkanie ze znajomymi i mnie orzecznik wzywa po 4 m-cach chorobowego na kontrolę, bo wszystkich wzywa. A skoro to pierwszy normalny starosta (osobiście do niego nic nie mam i nie znam człowieka) to rysą na jesgo "normalności" jest takie właśnie postępowanie, jak prezentuje. Zaczyna się od drobiazgów, a życie sklada się z drobiazgów.

Miales taki cieżki wypadek Jołopie ? Miej odwagę pisać pod swoim nazwiskiem chyba że jesteś mocny w gębie jako anonim. Z resztą piszesz pod ciekawy pseuo..nimem. Piszesz głupoty, w każdym szpitalu ludzi wypuszcza się na przepustkę na weekendy jak stan zdrowia na to pozwala.

Jestem zaszczycony, naprawdę. Dawno nikt nie zwracał się do mnie z takim szacunkiem.

Uwzieli sie na Tajemnice. Gosc o prawie i znajomosciach pisze, a nie o samym staroscie, czytac nie umiecie polglowy...

Женщины редко ошибаются в своих суждениях друг о друге.

Oczywiście. Starosta do kontroli ZUS.

Ktoś kto sie nie podpisuje zarzuca drugiemu że sie nie podpisuje.

Syrenke przeczytac umiem, ale nie mam pewnosci,czy dobrze rozumiem...Ruskij jazyk nigdy nie byl moim konikiem ;)

Stan zdrowia starosty oceniają lekarze. Na pewni nie jest udawany i naciagany. Jeśli Ty też byłeś chory to co się martwisz ?

Starosta wkrótce wróci i skończy się rządy wicestarosty....

dobrze bo wicestarosta pewnie wolałby pewnie przesunąć sie o stopień urzędowy wyżej - kariera administracyjno-polityczna bowiem to jego druga natura...

Bardzo się cieszę,że pan starosta powraca do obowiązków.Zyczę dużo zdrowia,mądrych decyzji i wiele wspaniałych poczynań.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama