, wtorek 7 kwietnia 2020
Starosta na medal jak generał Polko
Starosta odebrał odznaczenie na sesji Rady Powiatu. fot. Katarzyna Raszka-Sodzawiczny Dodaj do Facebook

Starosta na medal jak generał Polko

TZ
Starostę cieszyńskiego Czesława Gluzę wyróżniono srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. W trakcie poniedziałkowej sesji Gluza odebrał nagrodę z rąk Jana Sztwiertni, przewodniczącego Rady Powiatu.
Odznaczenie jest przyznawane przez ministra obrony narodowej. Jak dowiadujemy się w starostwie, Gluzę nagrodzono za kilkunastoletnią pracę na stanowisku naczelnika wydziału spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego w Ustroniu.

O ten medal nie tak łatwo. Jest to odznaczenie wojskowe, które ma ściśle określone reguły nadawania. Jedną z nich jest „przyczynienie się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego państwa”. To właśnie pozwoliło Gluzie dostać medal, gdyż dał się poznać jako aktywny działacz... związku Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Śląska Cieszyńskiego. Według Ministerstwa Obrony Narodowej, „rzetelnie i sumiennie wykonywał powierzone mu zadania”. „Wykazał się nadzwyczajnym zaangażowaniem oraz fachowością w wykonywaniu obowiązków” - można przeczytać w uzasadnieniu przyznania medalu.

Jako ciekawostkę dodajmy, że to samo wyróżnienie otrzymali m.in. generał Roman Polko (były dowódca jednostki specjalnej GROM) oraz kontrowersyjny prawnik-polityk Roman Giertych.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to teraz jak nic wyślą go do afganistanu i to on uratuje tę misję

Gratulacje P. Starosto.
Niech Pan nie zapomina o podległych jednostkach, należących do powiatu. Tam też pracują długoletni pracownicy, ofiarnie ratujący życie i zdrowie, a pod Pana nie obecność z-ca dał tylko dyplom czyli kawałek papieru, a można było dać choćby odznaczenie resortowe jak już nie inne. Myślę że się Pan postara i naprawi.

Gratulacje P. Starosto.
Niech Pan nie zapomina o podległych jednostkach, należących do powiatu. Tam też pracują długoletni pracownicy, ofiarnie ratujący życie i zdrowie, a pod Pana nie obecność z-ca dał tylko dyplom czyli kawałek papieru, a można było dać choćby odznaczenie resortowe jak już nie inne. Myślę że się Pan postara i naprawi.

Romuś to chyba za mundurki dostał:-)

To prawda są ściśle określone reguły nadania. Ja też mam taki medal, ale nadany jeszcze w czasach tzw. "komuny".
Wtedy przyznawano takie medale za konkretne czyny czy działania, a nie za stanowisko. Proponuję aby Rada Powiatu zawnioskowała o utworzenie nowego medalu (na wzór wschodni) pod nazwą:
Bohatera Związku Komunalnego. Wszyscy się przy odpowiednim stanowisku załapią. Urrrrrrraaaaa

Ten to robi kariera... ;O

Szef MON Bogdan Klich odznaczył pilota, który w sierpniu, wioząc prezydenta Polski i przywódców kilku innych państw, odmówił zmiany trasy lotu i lądowania w Gruzji. Pilot otrzymał srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

a ja przyznaję staroście medal za "zasługi" w dziedzinie drogownictwa,ze szczególnym uwzglednieniem ul.Bielskiej.......(prawie ulicy)

No w~łaśnie ta ulica Bielska to w~łaściwie po co Wy ja remontujecie?~Łatacie znowu dziury!Ludzie Bielsk~ą należy zrobić na nowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama