, wtorek 7 kwietnia 2020
Staniszewska chce odpocząć
Staniszewska znana jest m.in. z promowania zdrowego trybu życia na rowerze. Tu podczas jednego z rajdów w Wiśle. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Staniszewska chce odpocząć

PAP/Gazeta.pl, TWO/Gazeta.pl
Jeden z najbardziej znanych polityków naszego regionu, europosłanka Grażyna Staniszewska zdecydowała, że nie będzie kandydować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak powiedziała, „po 20 latach nieprzerwanego posłowania chce zrobić przerwę i odpocząć”.
— Mija 20 lat nieprzerwanego posłowania. Jeśli doliczy się do tego dziewięć lat Solidarności, pełnej aktywności, to mam prawo być zmęczona i chcieć pół roku odpocząć, żeby pomyśleć co dalej — powiedziała Staniszewska. Parlament Europejski wymagał od niej „życia na walizkach”. — Właściwie ich nie rozpakowywałam, lecz jedne rzeczy wyjmowałam, drugie wkładałam — mówiła. Staniszewska podkreśliła jednak, że nie mówi „nie” kandydowaniu w przyszłych latach.

Gdyby Staniszewska zdecydowała się na start w eurowyborach, kandydowałaby z listy koalicyjnego komitetu wyborczego „Porozumienie dla Przyszłości” CentroLewica (PD+SdPl+Zieloni 2004). W poprzednich wyborach do PE zdobyła mandat jako kandydatka UW w okręgu śląskim.

Staniszewska w politykę zaangażowana jest od 1980 roku. Działała we władzach podbeskidzkiej Solidarności. Została internowana po ogłoszeniu stanu wojennego. W latach 1988-89 znajdowała się we władzach krajowych związku. Uczestniczyła w obradach Okrągłego Stołu. W wyborach 4 czerwca 1989 uzyskała mandat poselski z listy Komitetu Obywatelskiego. W Sejmie zasiadała cztery kolejne kadencje. Reprezentowała Obywatelski Klub Parlamentarny, Unię Demokratyczną oraz Unię Wolności. W 2001 roku uzyskała mandat w wyborach do Senatu, a w 2004 - z ramienia Unii Wolności - została europosłanką. Obecnie jest członkinią Partii Demokratycznej-demokraci.pl.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

każdy ma prawo odpocząć. Dziwne, że taki wyczyn przed eurowyborami. Przypadek???:-)

czyny nasze idą za nami ... !

Trzeba jednak dobrze znać języki - biegle przynajmniej dwa!!! Inaczej jest się rentierem parlamentu- no i psych siada.

a Grażynka na rowerach... i po co więcej...?
Pan dr Olbrycht jest ze sportu - niepismienny!
I po co się uczyć.? Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie dolmeczera ...?

młodzi to widzą i co? I nic...?
A więzienia pełne, jak w USA 10% ! = 3 miliony obywateli za kratami...

Pan dr Jan Olbrycht, dla przypomnienia, zna perfect angielski i perfect francuski, więc akurat w Brukseli i Strassburgu radzi sobie bardzo dobrze. Ma najwięcej interpelacji spośród wszystkich polskich eurodeputowanych. a w 2008 roku, eurodeputowani ze wszystkich krajów UE wybrali go Eurodeputowanym roku! To o czymś chyba świadczy!

Tak. Ze na bezrybiu i rak rybą.

Nie dziwię się wobec spadajacych akcji. Na cieszyńskim spotkaniu cieniutko dopisali dawni wyborcy. Na łopatce już inne osóbki. Dr, prof. fajnie lansowani przez radyjko, telewizyjkę. A mnie osobiscie nikt z tych euroudawaczy nic nie dał, nie pomógł. Mam ich sprawki w ciemnym schowku na gadżety ogródkowe. tyle mnie obchodzi to widowisko, wię panie Trzcionka daruj sobie te poisy.

mamy tu kolejny przykład pięknej nowomowy: „po 20 latach nieprzerwanego posłowania chce zrobić przerwę i odpocząć”, normalnie należało by napisać "realnie oceniła swoje wyborcze szanse i dała se spokój" :D

Pani STANISZEWSKA jak każdy SOLIDARUCH jest na tyle zarobiony że może sobie na d...ie siedzieć , dobrze się odżywiać i patrzeć jak mu sumka na kontach bankowych rośnie i nie musi się martwić za co wykupić lekarstwa . Stać ją na dobry rower i aby do emerytury! A będzie ona wysoka bo jak odbiorą SB-eką to dadzą od razu zasłużonym SOLIDARUCHOM - myślę że i STANISZEWSKA się załapie . Jedno trzeba stwierdzić niech sobie biedna kobiecina odpocznie - przynajmniej wstydu POLSCE nie będzie przynosić !

a dejcie mi jaki namiary na tych "europosłów", bo w tych naszych urzędach to są radni-bezradni, możne u nich cosi sie do załatwić,bo jak wszyndzi tak radzom jako w skoczowie ,co to młócom słome i jeszcze sie chwolą, bo se sesje na nazwani kąsek cesty przeznaczyli,to czorno to widze;kaj są ty czyny ???..co to strasznie wszycy obiecują jak sie chcą dostać na jakisi stołek, a przy tym jeden grugimu przygaduje i łatki przypino, kaj je tyn HONOR !!!no izwykła POKORA,tego chyba sie już nie pamięto,może by przypomnieć naszego wielkigo poete -Mickiewicza co to mądrze powiedzioł; "wierzysz, że Bóg narodził sie w żłobie, lecz biada jeśli sie nie narodził w tobie"

Nasz płemier jako prawdziwy europejczyk nie z jakiegoś tam ciemnogrodu świetnie mówi po angielsku .......rękami. I dlatego wszystko potrafi załatwić co chce w kuluarach PE. Choć spowiada się mamusi Angeli już w ojczystym języku.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama