, czwartek 22 kwietnia 2021
Skoczów nie chce żebraków
Andrzej Bacza chce przygotować projekty dwóch uchwał: zakazującej żebrania na ulicach i rozprawiającej się z komiwojażerami. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Skoczów nie chce żebraków

EWA FURTAK/Gazeta.pl
Skoczów nie chce żebraków

Mieszkańcy Skoczowa opowiadają, że na każdym kroku napotyka się na ludzi, którzy proszą o pieniądze. fot. Wojciech Trzcionka

Mieszkańcy Skoczowa mają dość żebraków i komiwojażerów zaczepiających ich na ulicach. Przewodniczący Rady Miejskiej zapowiada: spróbujemy tego zakazać odpowiednimi uchwałami.
Mieszkańcy Skoczowa opowiadają: czasami trudno przejść przez miasto. Na każdym kroku napotyka się na ludzi, którzy proszą o pieniądze bądź oferują na sprzedaż różne, najczęściej tandetne rzeczy. — To nie jest wielkie miasto, ludzie się tutaj znają. Żebracy i komiwojażerowie to nie nasi mieszkańcy, to przyjezdni, którzy próbują wyciągnąć od nas pieniądze — denerwuje się Justyna Kania, mieszkanka Skoczowa.

Ludzie nie mają też wątpliwości: osoby żebrzące na ulicach nie robią tego dlatego, bo są głodne i potrzebują pomocy. To najczęściej młodzi ludzie z innych miast, którzy w ten sposób próbują zebrać pieniądze na alkohol i papierosy. Zaczęły się wakacje, więc jest ich coraz więcej. Władysław Orawski - wiceprzewodniczący skoczowskiej Rady Miejskiej - zaproponował niedawno żebrzącemu na ulicy chłopakowi pracę. Ten odmówił mówiąc wprost, że na ulicy zarobi dużo więcej.

Skarg od mieszkańców jest bardzo dużo. Narzekają także lokalni handlowcy, którzy przekonują radnych: tolerowanie komiwojażerów jest wobec nas nieuczciwe. Przedsiębiorcy płacą czynsze i podatki, uliczni sprzedawcy handlują najczęściej na czarno. Oferują towary kilka razy tańsze, niż te w sklepach. Potrafią np. stanąć przed drogerią i sprzedawać podróbki perfum za parę złotych. W dodatku, gdy ktoś zwróci im uwagę kłamią, że nie sprzedają towarów, a tylko je reklamują. Andrzej Bacza, przewodniczący skoczowskiej Rady Miejskiej mówi: — Spróbujemy ten problem jakoś rozwiązać.

Bacza chce przygotować projekty dwóch uchwał: jednej zakazującej żebrania na ulicach, drugiej rozprawiającej się z komiwojażerami - zabraniającej im handlu na ulicach. Straż miejska zostałaby zobowiązana do dopilnowania, żeby zakazy nie były łamane. — Sprawę analizują teraz miejscy prawnicy. Czekamy na ich opinię, czy wprowadzenie takich zakazów jest zgodne z prawem — tłumaczy Bacza. Jeśli prawnicy wypowiedzą się pozytywnie, projekty obu uchwał będą głosowane już na najbliższej sesji.
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W Skoczowie najwięcej osób żebrze podczas dni targowych, przy targu obok pływalni

O ile się nie mylę, prawo w Polsce zabrania żebrania i pokątnego (bez właściwych zezwoleń) handlu. Po co w takim razie uchwała rady i zobowiązywanie halabardników do czegoś, do czego już teraz są uprawnieni ?!

Specjaliści od psychologii dziecięcej podkreślają, że dawanie żebrzącym dzieciom pieniędzy jest wielkim błędem. Potrzebujących należy nakarmić, dać ubranie, a jeśli kogoś stać - nawet kupić zabawkę. W każdym razie musi to być pomoc konkretna, indywidualna. Jednak pieniądze nigdy nie są właściwym sposobem pomocy - pogłębiają tylko patologię.

Na zbieranie pieniędzy na określony cel trzeba mieć pozwolenie.

Ludzie w Kodeksie Wykroczeń jest przepis w którym zebractwo jest karane... po co wieć kolejna bzdurna uchwała potwierdzająca. coż może lepiej wywarzyć te otwarte drzwi...

po co uchwała? Po to aby mozna było znowu pisać o Skoczowie i Przewodniczącym Rady. Darmowa reklama przecie.... a każdy wie że żebractwo i tak jest zakazane na podstawie kodeksu wykroczeń.

В реализации хлама важна реклама!

Proponuję zamiast uchwał o zakazie uchwały o nakazach. Np. nakazuje się być radosnym, szczęśliwym i bogatym. Wystarczy tylko do takiej uchwały wpisac datę początku obowiązywania oraz wysokość kary za "brak szczęśliwości" i koniec. Żyje jeszcze spora grupa starych wyjadaczy PZPR-owskich w cieszyńskim. Oni znają metodologię tworzenia takich uchwał. Opracują zatem projekt takiej uchwały po niskiej cenie. Odpowiedzialnością za ewentualne niezrealizowanie takiej uchwały należy oczywiście obciążyć obywatela Państwa Izrael niejakiego Jezusa Chrytusa. Według wielu jest On bowiem odpowiedzialny za zaistnienie w ludzkich umysłach mrzonek o powszechnej, a zatem komunistycznej, szczęśliwości. Jakie to proste! Czemu więc z tego nie skorzystać. No to dzieła Radni, Posłowie, Towarzysze oraz "nawiedzeni inaczej" różnej maści i koloru. Ruszymy z posad bryłę świata, dajcie mi tylko punkt podparcia. Dziś niczym jutro wszystkim, My oczywiście. No to DORO-boty "dyplomatołki.

A gdzie jest straż miejska?

masz rację; w cieszyńskiem - i nie tylko - kupa brudów po komunie sie ostała...

Skad sie u diabła wział w Skoczowie ten Bacza? Czy on umie czytać , ma pojecie o czymkolwiek co dotyczy samorzadu i prawa? Szlag mnie trafia kiedy znów czytam co to tam jakiś jasnie oswiecony mówi ze zrobi jak prawo pozwoli. Najpierw sprawdź, zrób poczekaj na decyzje Wojewody czy to zgodne z prawem a potem otwórz usta i sie chwal ile wlezie a ja bedę klaskał.
To co sie wyprawia w Skoczowie to jakis nieskończony kabaret, czarny humor i Mrożek we wszystkich odmianach. Skandal wstyd i tyle .

Do Coli i Idiot! Nie macie racji i tyle!

A najlepiej wpuścić do fontanny na rynku kilka złotych rybek,które spełniają wszystkie życzenia.
Każdy żebrak może zażyczyć sobie wtedy:nie chcę być żebrakiem i nie będzie problemu!Skoro żebractwo panuje wokół nas,dlaczego mamy udawać,że nie ma problemu?

Radni Skoczowa chca wyważac otwarte drzwi, pracownicy Pomocy Społecznej(może by wyszkolić do pracy z żebrakami tzw. "streetworkerów"? , Straż Miejska, to wystarczająca ilość kompetentnych zespołówzawodowych, żeby uporać się z tym problemem, niedawno zauważyłem w Cieszynie dobrze ubranego Cygana, który natrętnie podstawiał mi pod nos kubeczek ze styropianu, co oczywiście zignorowałem, póżniej widziałem, jak wchodził do sklepówi wyłudzał w podobnie bezczelny sposób pieniądze, gdyby nie fakt, że spieszyłem się gdzieś, zadałbym sobie trud i poszukał w mieście pierwszego napotkanego pracownika strazy miejskiej...

lwnfv95-eyfsilh-tw6q660f-0 http://texas-holdem-mo.lookera.net#1
car insurance
[url=http://urlser.com/?DYEVZ#3]insurance quotes[/url]
[url]http://gambling-mo.lookera.net#4[/url]
[http://urlser.com/?qbKvI#5 health insurance]
"insurance":http://urlser.com/?xFj4E#6
[LINK http://urlser.com/?nm4rK#7]cheap auto insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

onrp7Y hzwppbyhaoon, [url=http://ypzkuuofxvtw.com/]ypzkuuofxvtw[/url], [link=http://uhigeharknkh.com/]uhigeharknkh[/link], http://sulvokvitymy.com/

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama