, wtorek 11 maja 2021
Skoczów: Krużołek szefem rady. Obiecuje koniec podziałów
Jan Krużołek w nowej dla siebie roli. fot. Stela Dodaj do Facebook

Skoczów: Krużołek szefem rady. Obiecuje koniec podziałów

STELA
Nie było niespodzianki podczas wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Skoczowie. Został nim Jan Krużołek z Wiślicy. Gazetacodzienna.pl jako pierwsza napisała o takim scenariuszu już na początku września. Dla Krużołka kierowanie radą to raczej pestka. Przed głosowaniem powiedział: „W tym nie ma żadnej filozofii”.
Osoby, które liczyły, że wybór przewodniczącego dostarczy emocji, musiały czuć się zawiedzione. Radni zgłosili jedynie trzech kandydatów na fotel, który do tej końca sierpnia zajmował Andrzej Bacza. Julia Raszka zgłosiła Władysława Orawskiego, wiceprzewodniczącego. Ten jednak odmówił. Z kolei Zbigniew Baranowski zgłosił kandydaturę Andrzeja Baczy. Ten zrobił to samo, co poprzednik.

— Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki — odrzekł cytując klasyka odwołany ostatnio Bacza. — Nie wyrażam zgody.

W tej sytuacji na placu boju pozostał jedynie Jan Krużołek. Gazetacodzienna.pl już na początku września pisała o nim jako o prawdopodobnym kandydacie na szefa rajców. — Nic mi o tym nie wiadomo, nic o tym nie słyszałem — mówił wtedy. Radny nie wierzył w swoje powodzenie.

PISALIŚMY: Krótka ławka następców Baczy

Tuż przed głosowaniem był spokojny. — Rolą przewodniczącego jest kierowanie pracą rady. W tym nie ma żadnej filozofii — powiedział nam. — Ma scalać, a nie dzielić.

W głosowaniu niespodzianki nie było. Za wyborem Krużołka na stanowisko głosowało 10 radnych, 6 było przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu. Wybór został nagrodzony oklaskami.

— Wiem, że nie będzie łatwo. Rolą przewodniczącego jest przede wszystkim kierowanie pracą rady. Na tym się skupię. Nie będę dzielił na lepszych i gorszych. To będzie moją dewizą. Zapraszam wszystkie klubu do współpracy — mówił tuż po wyborze Jan Krużołek, który podziękował także Andrzejowi Baczy.

PISALIŚMY: 10:8, czyli Bacza odwołany!

Czego oczekują od nowego przewodniczącego radni? — Przynajmniej rzetelnego prowadzenia obrad, przestrzegania regulaminu — przyznał Fryderyk Białoń, jeden z głosujących za Krużołkiem.
Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nowo wybrany wstał skromnie i z kieszeni wyjął plik kartek z przemówieniem (patrz zdjęcie) i tak jak drzewiej bywało zaczął czytać z charakterystycznym wstępem - Głęboko zaskoczony wyborem mnie na ...........

dotychczas i co zamierza na przyszłość...?

No i dobrze się stało! Dość było tego kabaretu. Tylko o czym teraz będzie pisać prasa...

Jak to o czym - utrącono Chlebowskiego!! Taka strata!! To złoty człowiek. Może i chciał se chłopak dorobić na boku i co z tego? Każdy chce kręcić lody jak Sawicka. Sprawę udało się utrzymać w tajemnicy przez miesiąc i można by utrzymać dłużej gdyby nie ta paskudna Rzepa - wszystko wypaplała!!!

" W tym nie ma żadnej filozofii"- Panie Przewodniczący - otóż jest filozofia, bo dobrze rządzić - to wielka umiejętność, wyczucie, znajomość tematów, szacunek dla ludzi no i chęć służenia ...

filozofia jest dla ludzi inteligentnych. Nie podnoś poprzeczki :)

Rządzić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi inaczej się udusi.

jEST DOBRZE, JEST DOBRZE, WIĘC O CO wam CHODZI?

ty poczytaj, co to jest filozofia najpierw, a nie filozuj...:)

No jasne, burmistrz z Pogórza, zastępca z Pogórza, a przewodniczący z Wislicy. W tym Skoczowie powaliło już wszystkich.

Najbardziej się cieszył Rucki, teraz mysli że się zabawi na sto fajerek - za nasze pieniądze.

http://www.zw.com.pl/artykul/405958_Jaki_kryzys__Sa_nagrody.html

"Dla Krużołka kierowanie radą to raczej pestka. Przed głosowaniem powiedział: „W tym nie ma żadnej filozofii”.

Wielkie GRATULACJE Panie Janie!!!! Mam nadzieję, ze teraz będzie już normalnie w tej radzie. Trzymam kciuki!

Myślę o filozofii życia, nie o filozofii jako dziedzinie nauki. Nie wiem o jakiej filozofii myślał Pan Przewodniczący ? Oby mu się udało !
Tak dla przypomnienia - pycha to pierwszy grzech. tylu już się nim zaraziło,,,

to białoń, moczała i kisiała MUSI ODEJŚĆ i wziąć pod pachę żagan i ruckiego. Gdzie pójdą nie ma znaczenia, byle na wprost i jak najdalej.

Nie udało się wejść drugi raz do tej samej rzeki, to teraz wyżywają się na forum. Żałosne...

Glebą, matką, źródłem sukcesu w polskich wyborach jest obiecywanie. Ludzie głosują na tych, którzy obiecują: cud, dramatyczne podwyżki, budowę autostrad, wszystko dla wszystkich. Jednym, słowem ludzie doceniają bajki, im bardziej fantastyczne tym pewniejsze poparcie w wyborach.

Spółkę powołali "żeby niektórym żyło się lepiej", oczywiście naszym kosztem !

Ja chcę być prezesem spółki, albo chociaż do rady nadzorczej. Kiedy nabór, kogo trzeba znać, do jakiej partii należy się zapisać ?. Proszę o szybką informację, gdyż kasy mi brak, a znam się na tych sprawach.

Ja mam taką nadzieję, że nie tylko niektórym ale wszystkim będzie żyło się lepiej i dzięki spółce u nas na wsi będzie kanalizacja!!!! Dlaczego tylko tym w mieście miało być lepiej! Równość dlas wszytskich! Dziękujemy i czekamy na kanalizację.

Jakbyś był fachowcem, to nie wstydziłbyś się swojego nazwiska! i jeszcze jedno: jakbyś był fachowcem w jakieś swojej dziedzinie- to napewno miałbyś kasę!

Gratulacje dla nowego przewodniczącego! Liczymy, że pod Pana kierownictwem rada, urząd i cała gmina nie będzie ośmieszana, ze będzie spokój i normalnie konstruktywnie będziecie pracować, do czego Was wybraliśmy.

Gratuluję Ci wiary, kanalizacji nie dostaniesz bo w tej zabawie burmistrzów chodziło wyłącznie o powołanie spółki. A Twoja wiara była potrzebna, abyś ten przekręt uwiarygodnił. I udało się. Wiara ludzi pozwoli dobrze żyć kilku cwaniakom, być może też ze wsi. Co do równości to napisz prawdę ile w życiu zapłaciłeś za wywóz ścieków. W mieście płacą równo co miesiąc. Ty nigdy nie płaciłeś bo zengrube masz dziurawą, jak ci przyjdzie bulić po 15 zł. za kubik to się obudzisz i już nie będziesz chciał równości, tylko zaczniesz wrzeszczeć że za drogo i gmina ma ci dopłacać boś biedny.

nie można mieć wszystkiego od razu. Masz spokój, ogródek, domek, garaż. itp itd. Nie masz kanalizacji. Chcesz to zamienić to kup mieszkanie w bloku i będziesz miał tą wymarzoną kanalizację albo cierpliwie poczekaj, żeby inni za twoje twoje chciejstwo nie płacili majątku

ruszcie trochę mózgownicami i zacznijcie czytać między wierszami zamiast sklecać te bzdurne komentarze. "Nie wszystko złoto co się świeci". Milczenie jest złotem, a za niedługo gówno będzie jak złoto.

Pana Bacze ,znam bardzo długo i nie dobrze,że został odwołany ,wielka szkoda dla Skoczowa !!Pozdrawiam Paweł ze Skoczowa !

Na co ten krzyk?
Ludzie - pracować trzeba w spokoju i ciszy!
Zwłaszcza podczas kręcenia lodów…

"będzie spokój i normalnie konstruktywnie będziecie pracować" - ty chyba jesteś z kliki, oni właśnie chcą spokojnie nas orżnąć, tak żeby nikt nie wiedział nawet kiedy i jak.

Bacza poleciał bo powiedział kto jak głosował na spotkaniu w domu kultury. Proponujemy nowemu szefowi rady utajnianie wszystkich sesji. Wtedy jak Bacza coś powie to go możecie do kryminału wsadzić i spokojnie kręcić lody.

Dlaczego tu tyle agresji na tym forum? Życzyć trzeba powodzenia nowego szefowi rady i dać mu szansę a nie ciagle wracać do byłego przewodniczącego - przecież to już historia- (na zawsze - mam nadzieje).

Jak tak czytam te komentarze to widzę tu wielu zrozpaczonych zwolenników byłego przewodniczącego. Przecież miał swoją szansę i swoje 5 minut! Dajcie teraz szansę nowemu i zaufajcie mu! Ja wierzę że będzie dobrze i bez podziałów. A były przewdniczący i jego ekipa - niech wyciagną wnioski ze swojego postępowania i może kolejnym razem mu się uda.....wejść do tej samej rzeki.

Janku, Janku jak to się stało, żeś Ty nic nie wiedział przedtem. Wzięli cię z zaskoczenia. Tyś odważny bojar nasz, mamy nadzieję, że w Wiślicy będzie teraz co najmniej tyle remontów co w Kowalach! Odbijmy sobie wreszcie!

mam nadzieję, ze będzie teraz normalnie choć moim faworytem był dotychczasowy z-ca przewodniczącego. Szkoda, że zrezygnował z kadydowania.

Normalnie, czyli jak w sejmie za PRL

brzmi trochę śmiesznie, od 1947 do 89 była jedna słuszna siła PZPR i rządziła w "sejmie". CZyżby teraz miało być PO? Wtedy były sfałszowane wybory, a teraz mamy "świadome głosowanie" :)

Rękę podniesioną na Platformę - Platforma odrąbie!

Pozdrawiam wszystkich co piszą ,na temat Naszego Kochanego Skoczowa ,i oczywiście wyboru nowego Przewodniczącego .Ale zauważam ,że strasznie ,dużo złości ,zazdrości ,nienawiści ,można wyczytać we wszystkich komentarzach ,przecież ktoś musi Rządzić ,Kochani Skoczowianie szanujmy ,jeden drugiego a biedzie dobrze ,Z Poważaniem .Smutny Paweł Kochajcie Bajerki ,bo to też Skoczów !!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama