, piątek 28 luty 2020
Radny donosi na byłego starostę
— Starosta działał na szkodę powiatu — mówi Antoni Łukosz. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Radny donosi na byłego starostę

WOJCIECH TRZCIONKA
Czarne chmury zebrały się nad Mirosławem Kożdoniem. Nie dość, że stracił robotę, ma poważne problemy ze zdrowiem i leży w szpitalu, to teraz jeszcze będzie miał na karku prokuraturę.
Jak się dowiedzieliśmy, radny Antoni Łukosz złożył u przewodniczącego Rady Powiatu Jana Sztwiertni wniosek o złożenie w prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez byłego starostę cieszyńskiego Mirosława Kożdonia. — Starosta działał na szkodę powiatu — tłumaczy Gazeciecodziennej.pl Łukosz. Jego zdaniem Kożdoń nie realizował uchwał Rady Powiatu dotyczących budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie i nie przeprowadził reorganizacji szpitala zgodnie z programem przygotowanym przez radę. Według radnego, starosta zataił przekazane przez poprzedniego starostę Witolda Dzierżawskiego informacje o tym, że Ministerstwo Finansów miało dla powiatu 12,6 mln zł na kontynuację budowy szpitala. Ponadto Łukosz twierdzi, że odwołany w poniedziałek starosta nie podejmował wystarczających starań o rządową dotację i zrezygnował z przygotowanych projektów inwestycyjnych modernizacji dróg co „narusza wcześniej wypracowane zasady współpracy powiatu z gminami".

Co na to Mirosław Kożdoń? Zadzwoniliśmy dzisiaj do niego. Nadal leży w szpitalu. — Nie chciałbym się na ten temat rozwodzić. Najpierw wolałbym wyjść z kryzysu — przekonywał, ale po chwili stwierdził, że „Łukosz opowiada bzdury". — Dobrze, że złożył taki wniosek, bo wtedy wszystko będzie można wyjaśnić. Szkoda tylko, że jeżeli Łukosz od dłuższego czasu wiedział o rzekomych nieprawidłowościach, to czemu czekał z tym tak długo?! Jeżeli wiedział o czymś, o czym powinienem być poinformowany jako starosta, to w takim razie on zataił informacje — odpiera zarzuty Kożdoń.

Wniosek, w którym radny zawiadamia o popełnieniu przestępstwa przez byłego starostę Łukosz złożył w poniedziałek u przewodniczącego Rady Powiatu Jana Sztwiertni, na którym teraz spoczywa obowiązek przekazania go prokuraturze. —Czemu zrobiłem to po odwołaniu starosty? Gdybym nie złożył zawiadomienia, to zataiłbym pewne informacje. Nie lubię się boksować, nie chcę staroście dokładać, ale chcę mieć czyste sumienie — przekonuje radny, który w poprzedniej kadencji był członkiem Zarządu Powiatu.
Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Sprawę zbada prokuratura - brawo dla radnego Lukosza za odwagę !!!!!!!!!!!!

Kożdoń nie mógł nic robić, bo na niczym się nie znał. Gorzej, nie chciał się znać! Szkoda tych zmarnowanych miesięcy.

Pacany, czerwoni przebierańcy i ćwierćinteligenci z PO

Koniec z powiatem Czy nic się nie dzieje ciekawszego Powinni zlikwidować ten dziwny twór

to chyba zemsta na odwolanie go przez staroste jakis czas temu ;)

Panie Mirosławie w szpitalu się leczy a nie rozmawia z dziennikarzami, a media powinny uszanować chorobę. Żeby atakować jeszcze w szpitalu...

dość głodu ! chcemy podwyżek ! precz z POkomuną !

Bzdura,bzdura i jeszcze raz bzdura...

Głosowałem na tuska, aż wstyd się teraz przyznać.
Jednak za kaczora było znacznie lepiej, lepiej się żyło wszystkim. Tusk nie radzi sobie z rządzeniem, nie ma planów, nic nie ma, są głodowe pensje. Tylko obietnice bez pokrycia miał w gębie.

do walki ! walczcie o podwyżki !

Kto byl na sesji ostatniej to widzial ze radny Łukosz ledwo ten tekst interpelacji czytał bo nie byl zapewne jego autorem .Ta sprawa ktora okaże sie za chwile wielką bzdurą jest jak widać inspirowana przez bylych wielkich przegranych ktorzy dawniej rządzili !
A swoją drogą to szkoda ze tyle blota na tą Platformę leci i w każde lokalne konflikty miesza się od razu Tuska ale widocznie na taki poziom cieszyniokow juz tylko stać !!!!

szkoda starosty!! uczciwy czlowiek!tepicie go za to zebyl mu bliski szary czlowiek!baliscie sie ze stracicie cieple posadki i stad ta cala nagonka!!ten nowy waswyprowadzi ale na manowce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A co? Tusk juz nie jest z PO? Znowu zmienił partie? Jaka teraz jest na topie?

lukosz to pieniacz nierazjuz mijal sie z prawda!!!!!zapomnial ze takie tekstykosztuja samo przepraszam potem nie wystarczy!!!a kozdoniowi to on nie godzien buty wiazac!!! kozdon ma klase a lukosz nistety nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pomówienia!Mam nadzieję,że były starosta choćby dla pokazu utrze Panu uszy i nie pozwoli pluć na siebie !!!

styki grać... To już za PÓŹNO !! Słowo sie rzekło a teraz poczekajmy!!

Czy to nie były członek zarządu Powiatu? No to ciągnie "wilka do lasu". Chciało by się powiedzieć "świnię do koryta" ale zostawmy to innym np. pisarzom takim jak znany Orwell. Dziwne to wszystko bo o niczym przedtem nie było słychać. Wam tu tyż chyba nic nie wiadomo. Wiadomo przecież że Normalny Uczciwy Radny nic by takiego nie chował "pod dywanem". Przecież składał przysięgę. No ale mamy tzw. "wizerunek powiatu" jaki mamy. Nawet gdyby powiedzieć że sie ma ten "odbiór" dość negatywny to przecież nie można od razy miec pretensji do wyborców o np. popełnienie błędów wyboru lyb wręcz o głupotę. Tego przecie NIE MOZNA powiedzieć. A jak nie można powiedzieć to się milczy. A gdy się z kolei milczy to apetyt rośnie "wilczy". A jak już ten "apetyt" tak urośnie to trzeba będzie pojechać do Pruszkowa i sobie jakiegos kałacha kupić. Kiedyś można było zobaczyć podobne tranzakcje w Cieszynie ale to zamierzchłe czasy. To se ne wrati. Starosta też chyba nigdy panienek na biurku bzykał nie będzie a moze to były tylko rozmowy kwalifikacyjne?

Dzisiaj nasz powiat odwiedzi premier Jarosław Kaczyńki! Będzie gościem w szpitalu Śląskim w Cieszynie, gdzie spotka się z dyrektorem i zapozna z bolączkami gnębiącymi nasz szpital!.............byle nie spotkał Kożdonia!

Ciekawe czego pan K szukał bedzie w szpiatlu? Jako kto odwiedza ten szpital, za czyje pieniądze ta impreza w Cieszynie? Na koszt podatników? Kto go tutaj zapraszał?

Pan radny Łukosz był zawsze znany z lotności
umysłu,a co za odwaga akurat w odpowiednim czasie.

Sekciarz, ubek, towarzysz, psychol czy kretyn z PO?

Sekciarz, ubek, towarzysz, psychol czy kretyn z PO?

Jeśli drób przyjedzie, to tylko w jednym celu: jątrzyć, judzić, szczuć, pluć, organizować bunty.

Prosimy nie wpisywać wulgarnych i obraźliwych komentarzy. Wpisy noszące znamiona zniesławienia są i będą usuwane.

Czy nie można zabanować na trwałe kogoś kto stale wzywa do nienawiści religijnej lżąc protestantów określeniem "sekciarz" ?
Jest to nie tylko łamaniem prawa, lecz również sprzeczne ze stanowiskiem KK, który od czasu Soboru Watykańskiego zakazał mówienia o ewangelikach "sekciarze" czy "heretycy".

Platforma się skompromitowała już całkowicie w Cieszyńskim. Ale nie zapominajmy kto należy do tego towarzystwa. Proponuję aby każda gmina wpisywała nazwiska tych cwaniaczków, żebyśmy się znów nie mylili przy wyborach.

Piszcie ku pamięci z jakiej gminy i kto jest w PO.

Czy nie można zabanować na trwałe kogoś, kto stale wzywa do nienawiści religijnej lżąc katolików określeniem pisuary i kpiąc z nieżyjącegio już papieża?

Piszcie ku pamięci z jakiej gminy i kto jest w PO.

Kolejny uciekinier z zakładu psychiatrycznego? Czy po prostu ćwierćyntelygent z PO?

Dobry pomysł. Listy proskrypcyjne PO: Kożdoń, Herma, Gluza, Ficek? (:). Spisujmy ich zanim zwieją do kolejnej partii i zmienią ubranka na aktualnie poprawne politycznie.

A kiedy Pan Kożdoń zmienił mundurek partyjny ??? Głupi jesteś i walisz tu jakimiś smutkami! Do roboty a nie przed monitor...

PO RAZ KOLEJNY JUŻ DZISIAJ APELUJEMY i prosimy, aby nie wpisywać wulgarnych i obraźliwych komentarzy. Wpisy noszące znamiona zniesławienia są i będą usuwane.

Panie Łukosz! Radzę pozbyć się złudzeń, że to co Pan robi przyniesie jakiś efekt. Kożdonia rzucili na pożarcie, a teraz będą zamiatać pod dywan. Przecież cały zarząd i przewodniczący odpowiadają za to co się działo, ale tej odpowiedzialności na siebie nie wezmą. Czytał Pan dzisiejszy Głos? Ani słowa o zarzutach. Zobaczy Pan, że ta ekipa będzie pod szczególną ochroną miejscowych dziennikarzy. Przykre to, ale prawdziwe.

Wiadomo dziś co zatem vice-Starosta Szczurek miał na myśli mówiąc "obrady zarządu Powiatu są z natury tajne". Nikt z obecnych nie zaprzeczył że owo domniemanie Pana Starosty jest niezgodne z prawem zapisanym w ustawie. Zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych na obrady Zarządu Powiatu. Kiedy? No myslę, że "nowy" zarząd nie uwłaczy ustawie Najjaśniejszej Rzczypospolitej i bedzie o tym informował lud cieszyński właściwie. No co: przyjdziecie? Przyjdźcie i pomóżcie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama