, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Przewodnicząca rady i burmistrz piszą do siebie o kwiatkach
Widok z ukwieconego Domu Narodowego na szary Ratusz. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Przewodnicząca rady i burmistrz piszą do siebie o kwiatkach

TWO
Halinę Bocheńską, przewodniczącą Rady Miejskiej, bardzo martwi brak kwiatów na elewacji Ratusza. Napisała w tej sprawie interpelację prosząc burmistrza o „zdecydowane działania”. Bogdan Ficek odpowiedział, że „odmiany wiszące pergoli” pojawią się na wiosnę.
„Zwracam się z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań przez podmioty, którym zostały zlecone zadania związane z utrzymaniem zieleni w naszym mieście w zakresie: poprawy dotychczasowego ukwiecenia Ratusza, gdyż porównując pięknie prezentujący się na Rynku budynek Domu Narodowego, wygląd Ratusza jest odbierany dużo gorzej, a poprawa tego stanu nie wymaga wielkich działań” - napisała w interpelacji Halina Bocheńska.

Burmistrz Bogdan Ficek z troską odpowiedział: „Uprzejmie informuję, że w 2008 roku wydział organizacyjny zlecił obsadzenie skrzynek balkonowych pergolami zwisającymi. Niestety, ubiegłoroczne majowe deszcze w znacznym stopniu zniszczyły kwiaty. W związku z powyższym w br. na balkonie Ratusza umieszczono skrzynki z pergolami stojącymi. Są to duże kwiaty, z dużymi kwiatostanami, długo kwitnące, ale niestety, patrząc z płyty Rynku nie wyglądają tak efektownie, jak odmiany wiszące. Ponadto fasada Ratusza nie jest tak nasłoneczniona jak budynek Domu Narodowego, co ma znaczący wpływ na wygląd kwiatów. Zmiana ukwiecenia może nastąpić w przyszłym roku na wiosnę. Wydział organizacyjny urzędu zamówi u ogrodnika obsadzenie skrzynek kwiatami zwisającymi, które będą lepiej widoczne z płyty Rynku”.

Ładne kwiatki...
Komentarze: (37)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

powinna wiedzieć, że elewacja frontowa ratusza jest północna, a niestety zwisające pelargonie lubią słońce, którego na froncie ratusza prawie nie ma :)

Świetnie. Teraz czekamy na działanie władz miasta dla jego mieszkańców.

Bzdura do kwadratu z ta polnoca! Przeciez dla 7-dmiu doniczek slonca wystarcza a dla 14-stu pustych nie.Burmistrz sie kompromiotuje .Bo ma to w D...e ja bylem osobiscie w ratuszu i zbyto mnie jaK pania przewodniczyca.Przydala by sie wreszcien swieza krew w naszym miescie.

A my postawmy im na środku Rynku pręgierz.

Jasne teraz wszystko w Cieszynie ma być na przyszły rok. Feta, Feta, wielkie igrzyska. Kiełbasa i piwko dla pospólstwa. Kwiatki też. Co za szczęśliwy rok Nas czeka. Co za szczęście. Wspaniale. I jeszcze kwiatki mają być. Cudownie. Zabawa w rynku będzie codziennie, czy tylko w soboty? Medale trzeba

Jak większość mieszkańców chciałbym mieć takie problemy... nawet za darmo.

ładne kwiatki

W Cieszynie Platfusy znają się na kwiatkach a w Skoczowie wyczeszą kasę na spółce. Uczcie się od naszej pani burmistrz ! Najpierw zasadziła kwiatki za stówkę, a teraz obsadzi spółkę za miliony !

"Odpowiadając na Pana zapytanie, skierowane do Pana Burmistrza w sprawie ustalenia nazwisk osób, które głosowały za przyjęciem uchwały o lokalizacji salonu gier na automatach w Cieszynie uprzejmie informuję, iż zgodnie z zapisem Statutu Miasta § 22 pkt 2 - bez zgłoszenia wniosku formalnego nie przeprowadza się głosowania jawnego imiennego. Taki wniosek nie został zgłoszony i dlatego nie ma rejestracji głosowania imiennego przez radnych, zostały jedynie przedstawione wyniki głosowania jawnego: ilość głosów za 9, przeciw 7, 3 osoby nie brały udziału w głosowaniu. Przed głosowaniem przedmiotowej uchwały dodatkowo Rada Miasta została poinformowana o proteście mieszkańców z ulicy Sejmowej 1, zgłoszonym przed rozpoczęciem sesji.
Pragnę również dodać, że zainteresowani problematyką sesji Rady Miejskiej mają zawsze możliwość obserwacji obrad, porządek obrad sesji zamieszczany jest na tablicy ogłoszeń na frontowej ścianie Urzędu Miejskiego na 7 dni przed jej terminem oraz na stronie www.um.cieszyn.pl/Rada . Sesje Rady Miejskiej Cieszyna odbywają się w ostatni czwartek każdego miesiąca, oprócz lipca.
Pozdrawiam
Halina Bocheńska
Przewodnicząca Rady Miejskiej"

elitarnie prowadzona korespondencja...?

za co "PODMIOTY" - biorą pieniądze, skoro kwiaty nie wiszą w doniczkach...?

do Domu Narodowego, a DN posadowić w ratuszu...?

Rzecz w tym ,że burmistrzowi wszystko stoi, a robota leży. Ładne kwiatki co?

A przyrodzeni mu wisi jak pelargonie na DN.

może to rewolucja na elewacji, ale pergole mogą być tylko z drewna albo plastiku...Co p.burmistrz miał na języku...?

na elewacji...?

tak, Że wypełni całą elEWACJĘ. tOĆ ZASŁONI OKNA I BĘDZIE ZUPEŁNIE ĆMA W mAGISTRACIE !

Wydział organizacyjny urzędu zamówi u ogrodnika obsadzenie skrzynek kwiatami zwisającymi, które będą lepiej widoczne z płyty Rynku”.

WIDOCZNE NAWET Z OKIEN SAMOLOTU... !

KTÓREGO rynku, czeskiego...?

No i pogadali nauczyciel z nauczycielem, jak jeszcze zaczną nas uczyć jak robić biznes zamiast sami go robić,
to chyba Cieszyn jednak trzeba zaorać.
Swoją drogą mądry nauczyciel o ukwieceniu czegoś mówi i planuje w zimie, najpóżniej na wiosnę a nie
jesienią.

A ja wam powiem, że Pani Halina Bocheńska będzie chciała burmistrzować. PO nie ma jak zwykle nikogo, kto by wygrał. Wogóle w Cieszynie partie są słabe. Tylko koterie dobrze stoją. Np koteria samego burmistrza. I pewnie znów wygra. Kasy teraz niet, więc na biznes, co by chciał startować nie ma co liczyć. Szaleńców typu Lizoń, też się nie spodziewam w nadchodzącej kampanii. Jednak na prawdę Cieszyn musi mieć kogoś innego niż Pana Ficka. To tak niestosowny burmistrz, że trudno o bardziej antyobywatelskiego. Zresztą może się potwierdzą któreś z zarzutów i po prostu nie będzie mógł kandydować. Bo to chyba jedyna szansa na zmiany w Cieszynie. Jednak z drugiej stron po co te zmiany skoro większość ich nie chce?

Panie Burmistrzu!Gdyby Pan więcej chodził po mieście to widziałby Pan piękne pelargonie w prywatnych budynkach.Tam nikt nie tłumaczy się,że słońce nie świeci z tej strony z jakiej powinno.Może trzeba obrócić ratusz?Lepiej wymienić całą ekipę w ratuszu to i słońca będzie dość.NIech w końcu burmistrz przestanie się wygłupiać!!!

Można się skompromitowac ostatecznie? Można, co udowodnił Ficek myląc pergolę z pelargonią (o ile to wierny cytat).

Ludzie, nie widzicie, że to czysty absurd , jak z Monthy Pythona. Oficjalna interpelacja w 40 tys. mieście w przedmiocie kwiatków na Ratuszu??????? A może by tak zapytać co z brudem na ulicach i ile Straż Miejska dała mandatów właścicielom psów za zanieczyszczanie miasta?????

Masz rację!Straż miejska miała pilnować miejsca gdzie są wyrzucane śmieci,a ciągle jeździ dookoła rynku.Skwer między Biedronką a Chrobrego dalej okupują bezdomni spożywając alkohol i częstując mieszkańców wyszukaną łaciną.

Ten urzędniczy w wydaniu spychologicznym styl Ficka... To na prawdę obrzydliwe. Non stop krętactwo. A gdzi inwestycje w Cieszynie? Gdzie rozwój miasta? Nic. Kołchoz ZBM'u. Zamek Sztuki gdzie o sztuce pojęcia brak, nie mówiąc o przedsiębiorczości. Brak współpracy z Czeskim Cieszynem. Most Rocha wzdłuż Olzy. Kupno kamienicy dla Radnej Kawulok. Budowa socjalnych mieszkań za potężne pieniądze. Mieszkania komunalne za cięzkie czynsze. Tragedia.

Nie ma co się czepiać Ficka. Miał 51% i wygrał. O co chodzi?

Musi przyjść kres tego burmistrza. Nic nie zrobił dla miasta. Miasto się starzeje. Wyludnia. To fakty.

Czy Bocheńska ma szansę, jesli będzie startowała?

Piekne było to miasto kiedyś, ale teraz trza stąd młody czlowieku czem prędzej spier.....

Lada chwili święto Niepodległości. Mała prośba do Pana Burmistrza: proszę nie przemawiać!

pozdrawiam, ja-nek.

moje dziecko musi szukać pracy za granicą! BO W TYM KRAJU PASIBRZUCHY MYŚLĄ TYLKO O SOBIE!

strona północna(a tak jest umiejscowione czoło ratusza_niestety nigdy kwity nie urosna żadne!pani Bocheńska marzy o kwiatach niech sobie posadzi na swoim balkoniku....................i zachwyca sie nimi.

Bocheńska nie ma żadnych szans,żadnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dała sie juz poznać jako dyrektor szkoły kazdy pamięta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe czy kwiatami zamierzają zamaskować wszystkie trzy krzywo wiszące latarnie na ratuszu?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama