, czwartek 22 kwietnia 2021
Prezydent przyjeżdża do Wisły
Prezydent Lech Kaczyński. fot. Sławomir Kamiński/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

Prezydent przyjeżdża do Wisły

TWO
Prezydent przyjeżdża do Wisły

Lech Kaczyński zamieszka w Zameczku Prezydenckim. fot. Wojciech Trzcionka


Prezydent przyjeżdża do Wisły

Kwaśniewski chętnie bywał w Wiśle. Kaczyński jeszcze tu nie był. fot. Wojciech Trzcionka

Lech Kaczyński dał się namówić na jednodniowy wypad w Beskidy i w przyszłym tygodniu odwiedzi Wisłę - dowiedziała się Gazetacodzienna.pl. Prezydent spotka się w Zameczku z głowami państw Litwy, Łotwy i Estonii, po czym zaprosi ich na występy Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
Wizyta prezydenta i jego małżonki w Wiśle ma być jednodniowa. Odbędzie się w sobotę 2 sierpnia. Prezydent zamieszka w Zameczku na Zadnim Groniu. Tam też Lech Kaczyński spotka się z prezydentami krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Kaczyński, Valdas Adamkus, Valdis Zatlers i Toomas Hendrik Ilves przyjadą w Beskidy, by w prezydenckiej rezydencji omawiać sprawy dotyczące współpracy. A wieczorem czterech prezydentów z żonami wybierze się do amfiteatru w Wiśle, aby wspólnie podziwiać występy zespołów folklorystycznych podczas 45. Tygodnia Kultury Beskidzkiej (prezydent jest patronem honorowym imprezy).

Będzie to pierwsza wizyta Lecha Kaczyńskiego w Wiśle. Dlaczego prezydent odwiedza swoją rezydencję dopiero w połowie kadencji, tymczasem w rezydencji na Helu bywa bardzo często?

Powodów jest kilka. Zameczek Prezydencki w Wiśle był jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Aleksandra Kwaśniewskiego (a jak wiadomo Kaczyński za nim nie przepada), za którego kadencji rezydencja odzyskała dawny, przedwojenny blask i status prezydenckiego ośrodka. W dodatku podczas ostatnich wyborów Kaczyński sromotnie przegrał w Wiśle walkę o głosy z ówczesnym kontrkandydatem Donaldem Tuskiem, który w mieście Adama Małysza uzyskał najlepszy wynik w kraju.

Dopiero usilne starania władz miasta (trwały dwa lata) oraz specjalne zaproszenie od Małysza przyniosły efekt i prezydent przyjedzie w Beskidy. — Bardzo cieszymy się, że wizyta w końcu dojdzie do skutku — słyszymy od jednego z wiślańskich urzędników.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
JAROSŁAW KACZYŃSKI: Prezydent przyjedzie do Wisły
Kaczyński woli Bałtyk niż Beskidy
Komentarze: (65)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To nie jest moj prezydent (to prezydent PiS), ale niech przyjezdza. Przynajmniej Wisla zyska rozglos. Jedyny plus prezydenta i jego wizyty.

... spieprzaj dziadu...

A po co on przyjeżdża do Wisły i jeszcze chce uczestniczyć w TKB - no to ja do Was do Wisły w tym roku nie przyjadę . Poczekam rok aż oczyści się powietrze

"Witam Valasa Adamka,Vlizda Zaklepsa i Tumana Henryka" powie zapewne Prezydent.

niech idzie na grzyby, zawsze jakaś szansa, że zgubi się w lesie i nie wróci

i zaś Wisła będzie zatkana na maxa...

beeee....

założy adidaski i idzie na Baranią....

Brawo - lepszy był pijak kwaśniewski i Jaruzelski; macie racje . socjotechnika wygrywa ; takimi ludźmi najłatwiej się rządzi

A po diabła czyniliście "usilne starania"? Teraz go sobie podejmujcie, jak wam tak zależało. Phi!

a fe... Łoszkliwe wdupowlezstwo

a jak Jezus z Nazaretu potraktował tych, co zaproszenia na gody przyjąć nie chcieli?...

lepszy był Kwaśniewski, człowiek z klasa. To, że lubi sobie wypic to nawet lepiej, jest przez to blizej społeczeństwa, jest taki "swój", taki "nasz". Mam mu dużo do zarzucenia, Irak, Afganistan, podlizywanie się USA i papieżowi, a przede wszystkim mówił o sobie "lewicowiec", a nigdy nim nie był. Mimo to i tak w każdym calu Kaczyński jest i będzie zawsze od niego gorszy. P.S. gen. Jaruzelski nie gościł w Wiśle na zameczku, za jego prezydentury obiekt ten nie pełnił funkcji rezydencji głowy państwa

"z ziemi włoskiej do włoskiej,z ziemi polskiej do polskiej"!!

Akcja "pogłębiamy Wisłę" A może się będzie się chciał wykąpąc...

zmodyfikować, taki aneks do konstytucji, do Hymnu, co Polska ma wspólnego z brudasami z Włoch, w czasie wojny po dupie głaskali hitlera, "jakiej włoskiej" AP masz racje tutaj!
Niech panoczek prezjo zmieni to jak jest polakiem!

nie tak jak obecni...

Może masz na myśli ochronę osobistą, chociaż nie wiem jak tam to wygląda, ale ochrona zameczku w Wiśle jest ta sama, bez jakichkolwiek zmian przy zmianie prezydenta.

Polski Hymn Narodowy.

Towarzysze, powiedzmy sobie szczerze: szablą nic nie odbierzemy, a z ziemi włoskiej do Polski przywieźć mogą najwyżej zwłoki jakiegoś gastarbeitera, który przy zbiórce pomidorów nie wytrzymał sycylijskiego słońca. Czasy się zmieniły.

Dlatego teraz obowiązują nowe słowa polskiego hymnu narodowego:

(Na melodię Mazurka Dąbrowskiego)

Obce banki, polska bieda, sojusz z Jankesami;
Już zrozumiał lud roboczy czym jest kapitalizm;

Strajk, strajk, na stoczniach;
W biurach, w wojsku, na pocztach;
O prawo do pracy;
Walczą dziś rodacy;

Więcej mieszkań, mniej pałaców, wczasy pod żaglami;
Nas nauczył Che Guevara być komunistami;

Strajk, strajk, rolników;
Webmasterów, techników;
O prawo do pracy;
Walczą dziś rodacy;

To już koniec rad nadzorczych, skradzionej własności;
Trybunały pracownicze policzą im kości;

Strajk, strajk, potężny;
Bez Michników, bez księży;
O prawo do pracy;
Walczą dziś rodacy;

Do Moniki. Za Kwaśniewskiego byłaś młodsza nie to co teraz.

mogę cię biustem staranować...pilnuj się

Będzie gorzej jak mu się spodoba...

Inga twoja gadka o tym, iż Kaczyński jest tylko prezydentem PIS jest tak samo mądre jak np. stwierdzenie, że Tusk jest premierem tylko PO. Choć dla przypomnienia prezydenta mamy z demokratycznego wyboru, a premier (nawet nie musi być posłem) jest tylko mianowany. Kaczyńskiego wybrali większością głosów wszyscy Polacy robiąc niezłego psikusa Tuskowi. (pamiętasz chyba zawziętą minę Tyska po ogłoszeniu wyników) Można się dąsać jak nastolatka na prezydenta ale nie trzeba od razu pisać bzdury.

lexxx 2008-07-23 19:24:22
"lepszy był Kwaśniewski, człowiek z klasa" w istocie macie coś wspólnego - zamiłowanie do gorzały. On na prawdę jest przez to bardziej swojski ...dla ciebie. Swój ciągnie do swego.

Na kolana i do Pana .

В плане карьеры водка подобна лифту и работает как на подъем, так и на спуск.

Poniekąd racja, zamiłowanie do gorzały mogłoby nas połączyc, chociaż ostatnio organizm coś mi odmawia, no i pan prezydent ma oczywiście dłuższy staż niż ja w piciu, ale myślę, że nawet styl picia mamy podobny. Mógłbym z nim wychylic jednego albo dwa, ale niestety bratac nie moglibyśmy się. Ja jestem stanowczym zwolennikiem teorii walki klas, a pan Kwaśniewski podczas swojej prezydentury pokazał swoje przywiązanie do kapitalistów i neoliberalnych rozwiązań w gospodarce. Porozumienie ponad podziałami nie wchodzi więc w grę.

Popieram Pana Palikota. Niektóre... działania Pana Naszego Prezydenta są CHAMSKIE... spieprzaj dziadu...

Do ZYK-a. Frekwencja wyborcza przekroczyła ledwie 50%, a Kaczor wygrał z Tuskiem minimalnie czyli oznacza to, że 25% społeczeństwa wybrała tego buraka na prezydenta, a pozostałe 75% albo nie poszło na wybory albo zagłosowało na Tuska, więc nie pieprz mi tu, że większością głosów wszyscy Polacy itd. My górale nie chcemy tego barana u nas i tyle.

zimny okład?... albo alka-seltzer?...

dzięki za troskę, wszystko w normie

Tak sobie myślę... kiedy redakcja Gazetycodziennej zaintersuje się komentatorami. Oczywiście tymi najaktywniejszymi. Ciekawy byłby artykuł na temat ich wypowiedzi, a może nawet pokusić się o jakiś specjalny czat i zaprosić najciekawszych (np. Syrenka na kacu, Lexx, Kot itp.)...

Często prowokujesz dla dyskusji. nie wiem ile masz lat - myślę, ze około 30 - 40 i chyba do końca nie wiesz czego chcesz. Ale tym ostatnim wpisem widzę ,że jesteś zwolennikiem poprawności politycznej. Właśnie walka klas to największa zbrodnia komunizmu czyniąca tyle zła i prowadząca do wojen domowych narodów ( w przeciwności do ruchów faszystowskich którym głównym hasłem walka ras - wróg zewnętrzny ) . Też nie popieram,ale komunizm uważam za większe zło.
Popiranie przez ciebie Che Guevary to też totalna klęska - to zwykły oprych i bandzior - poczytaj o nim. To że lewacka młodzież i część nieświadomej młodzieży nosi jego twarz na koszulkach - to m. innymi efekt chwytów socjotechnicznych. W Czechach zresztą te koszulki są zakazane - jako elementy propagowania komunizmu. Bądź bardziej czujny lexx , bo jesteś często wykorzystywany jako kupa mięsa

Biedny baco z gór. Wybory demokratyczne polegają na glosowaniu większościowym to oznacza, że wygrywa ten kandydat, który uzyskał najwięcej głosów w porównaniu do pozostałych kandydatów. Do urn wyborczych idą ci wyborcy, którym nie jest obojętne kto będzie prezydentem. Pomijam przypadki losowe, które zdarzają się wyborcą w dniu głosowania np. choroby, podróże itd. Wy górale teraz możecie tylko beczeć jak stado owiec na wynik wyborów. Wygrywa się nawet przewagą jednego głosu

"Nie zgadzam się z Tobą, ale zawsze będę bronił Twojego prawa do posiadania własnego zdania" Wolter. Te same słowa mógłbym skierowac teraz do Ciebie. Miło mi czytac konstruktywną, opartą na racjonalnych przemyśleniach polemikę. Mam również nadzieję, że z chęcią przeczytasz moje kontrargumenty. Teraz niestety mam trochę obowiązków, ale obiecuję jeszcze dzisiaj dac wyczerpującą odpowiedź na Twoje zarzuty. Puki co wklejam do przemyślenia pewną refleksję: "Kiedy uczymy się pływać, to nie jest tak, że najpierw uczymy się pływać, a potem wchodzimy do wody. Uczymy się pływać pływając...

I kiedy robimy rewolucję to też nie uczymy się jej najpierw, a potem przystępujemy do działania. My uczymy się jej poprzez działanie, a dokładniej: robimy coś i uczymy się z własnego doświadczenia. Działanie jest procesem uczenia się." Mao Tse Tung, Gazeta Ludowa, Pekin, 1966-08-17

Prosiłbym Cię jeszcze o przedstawienie się jakkolwiek, ułatwiłoby mi to formę odnoszenia do Ciebie swoich wypowiedzi. Po Twoim sposobie wyrażania się, słownictwie i formie składniowej domniemam, że nie jesteś osobą, którą zwykłem nazywac "typem, który się uparcie nie przedstawia"

Przedstaw się to się odniosę do Twoich wypowiedzi. Oj jakie to typowe. Mozna powiedzieć regionalistyczno-polskie. Szkody jakie przynosi widac gołym okiem. Naokoło pełno wybranych "w ciemno" albo na podstawie podpowiedzi "kruchty" a My dalej te swoje "przedstaw się". Wypowiadajmy się o Postaci Prezydenta i Jego czynach dla Najjaśniejszej a nie czepiajmy się "wypowiadających". Chce to się wypowiada,nie to leci na strony bardziej seksowne. Chociaż, z drugiej strony, mozna mieć do czynienia z sytuacją w której można mówić nawet o seksualiźmie Pana Prezydenta Miłościwie Nam panującego. I nie jest to bynajmniej wyuzdanie tylko chrześcijańska dbałość o analizę skutków owego seksualizmu. Ma bowiem płynąć (raczej: powinna) z prezydenckiej Postaci jakaś emanacja Wzorca Osobowego. A tym czasem nic z tego. Kolejny (podkreślam: kolejny) facecik który ojkazał się być "wielkim" tylko w cudzysłowie lub... opinii Brata. Typowe polskie wady, nie będę wymieniał bo i tak Państwo wiedzą o jakie chodzi. Może sobie KTO chce i CO chce pisac i mówić na ten temat, prawdę jednak widać gołym okiem. Jak w starej prośbie pokonanego: kończ Waść wstydu oszczędź. Dylemat tkwi w tym iż wypowiadający kiedys te słowa rzeczywiście miał na myśli, nieobecne aktualnie w życiu publiczno-politycznym (również w Naszym Grajdole niestety), pojęcie HONOR. Pomijam rzecz jasna te wąskie grupki i grupecki które same dla siebie ustalają znaczenie i ZAKRES tegoż pojęcia, usiłując Nam potem wmówić, że... jest to prawda. Oj, Najjaśniejsza, czemu tak płaczesz lejąc dyscem ponad miarę?

Jesteś blondynką? Masz trudne dni?

ZYK-u pisze się wyborcom, a nie wyborcą. My górale daliśmy Donaldowi duże poparcie ale cóż niektóre miasta typu Toruń dały Kaczce wygraną, ale spoko nowe wybory zbliżają się szybciutko....

nie moge.. 'KACZYNSKI NIE BYL A KWASNIEWSKI BYL'' PROPAGANDA! to napiszcie co robil kwasniewski. Wczoraj byl na kiblu a kaczynski nie. To znaczy ze kwasny jest lepszty????

Z lewicowymi ekstremistami, niewazne czy wyznają faszyzm, komunizm, czy nazizm, dyskutować nie nalezy. Ekstremistrów się i z o l u j e!
A Moderatorowi zwracam po raz kolejny uwagę: nie regauje Pan na jawną gloryfikację totalitaryzmu. Czy czeka Pan, aby o Pańskich obowiązkach przypomniała Panu prokuratura?

Nacjonalistów takich jak Kaczyńscy też izolować? Szowinistów i antysemitów,tych od dyrektora ojca oszusta też? Tak tylko pytam

1. Lewica nie wyznaje faszyzmu czy nazizmu, popełniasz błąd merytoryczny, odsyłam do książek. 2. Komunizm nie jest ideologią ekstremistów, nie należy myśli komunistycznej utożsamiać z ludźmi, którzy pod jej płaszczykiem dopuszczali się zbrodni, ich zbrodnicze działanie nie było działaniem komunistycznym. 3. Ekstremistów należy izolować, w pełni popieram. 4. Przestań się popisywać z tą prokuraturą bo jesteś daremny i żałosny 5. Po raz kolejny proszę o przedstawianie się bo mam problemy z identyfikacją swojego rozmówcy. Mam nadzieję, że "do lexx" i ""do lexxx"" to dwie różne osoby. Temu pierwszemu chętnie odpowiem na wcześniejsze zarzuty, ten drugi to jak przypuszczam jest typek, którego już od dawna leczę na tym forum z jego buty i średniowiecznej, katolickiej arogancji.

Nie jestem za tym aby Ten Prezydent pisowsko-moherowo-rydzykowski odwiedzał nasz region .Jest tu persona non grata.

Miała byc odpowiedź, więc odpowiedź nadeszła. Zacznijmy od spraw prostych. Na początek koszulki z Che. Nie wiem skąd masz takie informacje, ale w Czechach nie ma zakazu sprzedaży takowych, nie ma też zakazu propagowania komunizmu. Koszulki te sprzedają się dobrze, a partia komunistyczna działa i jest silnie reprezentowana w parlamencie. Co do samych koszulek to wiadomo, to już jest biznes, a młodzież nosząca je nie wie wiele na temat swojego bohatera. Ja czytałem sporo na temat Che i nie uważam go za "oprycha i bandziora", a za wielkiego rewolucjonistę. Pewnie czytałem inne książki niż Ty, ale jestem pewien, że zarówno moje jak i Twoje były przejaskrawione i trochę zakłamane w wymaganą przez zleceniodawców stronę.

Nie można komunizmu prównywac do faszyzmu. Faszyzm z samego założenia opierał się na fizycznym usuwaniu swoich przeciwników, na tym polegała jego doktryna. Komunizm nigdzie żadnej zbrodni nie zakładał, żadne dzieło któregokolwiek z klasyków marksizmu o tym nie mówi. Oczywiście pod płaszczykiem komunizmu dochodziło do wielu zbrodni, ale były to wypaczenia, które należy rozliczac personalnie i karac z pełną surowością. Inna jeszcze sprawa, że rozmawiając o faktach historycznych należy brac pod uwagę czasy w jakich miały one miejsce. Niestety na początku XX wieku okrutne rzeczy działy się przy okazji każdego konfliktu, Polacy masowo mordowali Ukraińców, Ukraińcy Polaków, w I wojnie św. każda armia dopuszczała się strasznych okrucieństw. Ja nie chcę nikogo usprawiedliwiac, ale chciałbym pokazac, że dzisiaj mamy inne standardy działania i dzisiaj coraz bardziej realna jest wizja bezkrwawej rewolucji jak ma to miejsce w Wenezueli np.

mam 29 lat i wiem czego chcę

Uważam ,że obrażanie drugiej osoby bez jej obecności ,to chwyt poniżej pasa. Myślę że mieliśmy gorszych prezydentów;Wałęsa, Kwaśniewski anikt tak nie reagował .Obudzcie się ,dość tej nienawiści bo może być za póżno .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama