, niedziela 23 luty 2020
Prezydent przyjedzie do Wisły
Jacek Falfus i Jarosław Kaczyński zapewniają, że prezydent przyjedzie do Wisły. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Prezydent przyjedzie do Wisły

WOJCIECH TRZCIONKA
Prezydent przyjedzie do Wisły

Według zapewnień PiS, Lech Kaczyński ma odwiedzić Zameczek Prezydencki jesienią tego roku. fot. Wojciech Trzcionka

Wisła ma prezydencką rezydencję, ale Lech Kaczyński jeszcze ani razu w niej nie był. — Przyjedzie — zapewnia jego brat Jarosław Kaczyński.
W czwartek w Cieszynie i Bielsku-Białej przebywał, przypomnijmy, były premier Jarosław Kaczyński. Podczas wizyty Gazetacodzienna.pl zapytała szefa Prawa i Sprawiedliwości, czy jego brat odwiedzi wiślański Zameczek Prezydencki, który od prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego jest oficjalną rezydencją głowy państwa. Władze Wisły zabiegają o to od dnia wyboru Lecha Kaczyńskiego na prezydenta. Głowę państwa zapraszał w Beskidy nawet Adam Małysz. Dotąd bezskutecznie.

— To jest pytanie do prezydenta nie do mnie, ale na pewno przyjedzie do Wisły — odpowiedział Jarosław Kaczyński. A poseł PiS Jacek Falfus dodał: — Kancelaria prezydenta szykuje wizytę na jesień.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że jego partia nigdy nie miała zamiaru odbierać Zameczkowi statusu rezydencji prezydenckiej, o czym za rządów PiS głośno się mówiło. Pojawiały się nawet informacje, że kompleks ma przejść w zarząd armii i zostać przekształcony w ośrodek wypoczynkowy dla żołnierzy wracających z misji zagranicznych (taki los spotkał prezydencki dworek w Ciechocinku). — Nie jestem zwolennikiem populizmu, typu PO, polegającego na tym, że polskie państwo ma nie mieć atrybutów, które są potrzebne ze względów reprezentacyjnych. Kwestionowanie tego pachnie mi nihilizmem państwowym. Pewien zespół rezydenci rządowych i prezydenckich powinien istnieć. Na niektórych politykach pobyty w różnych miejscach robią dobre wrażenie, łatwiej się z nimi tam rozmawia — uważa były premier.

POSŁUCHAJ CO DOKŁADNIE POWIEDZIELI NA TEN TEMAT JAROSŁAW KACZYŃSKI I JACEK FALFUS

Dlaczego Lech Kaczyński woli Bałtyk niż Beskidy?
Komentarze: (36)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może mnie ktoś zaprosi do Wisły?? Oczekuję propozycji .................

Skalana została tą wizytą Ziemia Cieszyńska - teraz powinien odbyć się miesiąc postów i umrtwień by fatum totalnego nieudacznictwa zostało przepędzone po tej wizycie. Po co to to się tutaj przypałętało ? pomógł komuś czy tylko jak zwykle zrobił wycieczkę dla siebie i 40 BORowców ? kosztowni są ci paryjni bonzowie - a im bardziej jakiś nieudaczny i nie robotny tym bardziej chce żyć w luksusie na koszt społeczeństwa - pasożyty i tyle...

skalana została juz dawno, przez głupotę, zawiść, nietolerancję, zbolszewiczenie, zubeczenie, sekciartwo i i debilizm takich jak podpisany poniżej zakuty cieszyński łeb. Do końca dnia ujawnią się kolejni sekciarze, przygłupy, esbecy i inne biedne cieszyńskie debilątka. Brak jodu występujący w Cieszyńskiem powoduje tu endemiczny kretynizm. Pozdrawiam wszystkich

Tej ,poniżej "Ziemia Cieszyńska" - jej brak jodu również zaszkodził. Mnie nie pozdrawiaj, widzę ,że dostosowalaś się do tych wpisów poniżej.

Swoją drogą ,to gazeta staje się nudna. Ostatnio zdominowały ją wydarzenia polityczne. Myślę ,że w regionie się dzieje o wiele wqięcej niż redaktor W.T. nam o nich pisze. Wydarzenia polityczne prowadzą do komentarzy ,które są ponowną kampanią wyborczą ,która już dawno się zakończyła i zieją nienawiścią do wszystkiego i wszystkich. Pokazują zafałszowany obraz życia miasta i okolicy oraz gromadzą o wątpliwym poziomie komentatorów. Nie mały w tym udział mają redaktorzy gazety codziennej ,których horyzonty patrzenia znacznie uległy zawężeniu.

Codzienna stała się postronna i prowadzi dziwną politykę "sita informacji" !!! Panie Trzcionka prosimy - niech Pan nie psuje tego FAJNEGO ( was )portalu który sam Pan stworzył !!!

Zaczyna się festiwal dewiantów, psycholi, pólgłowków prymitywów, sekciarzy, ubeków i debilątek Ziemi Cieszyńskiej, ku uciesze czytających ten portal. Sławni już jesteście swoim poziomem daleko poza granicami powiatu Cieszyniacy.

"Ziemia Cieszyńska", "Wiekszość raków" i "A nie pisałem ?" to jedna i ta sama osoba, jest to człowiek, który od kilku dni daje na łamach komentarzy codziennej poPiS swoich możliwości intelektualnych, których granice nie sięgają wyżej niż plucie na ludzi o odmiennych poglądach i uparte wychwalanie podupadłej, skompromitowanej polityki PiS opartej z założenia na nienawiści i wrogości.

Nie przeszkadzają Ci jakoś teksty lexxx, ap, Wiśloka czy nawiedzonego Edgara apostoła, wulgarne i obrażające wszystko co polskie, tradycyjne i nie czerwone? Jesteś jednym z nich?

"Do wierzbik..." to też ten sam człowiek

Od niedawna zagladam na Gazete Codzienna, czasem cos napiszę i powiem Wam że coś tu trzeba zmienić bo zgadzam sie "Z wierzbikiem" że te komentarze są zbyt często poniżej dna.Ktos to juz proponował wczesniej żeby część komentarzy była podpisana imieniem i nazwiskiem takich stałych współpracowników - że za pare groszy Panie Redaktorze jesli ten biznesowy pomysł na to pozwala.Ja proponuję coś innego niech zainteresowani zamieszczaniem komentarzy otrzymaja od redakcji specjalne hasło dostepu żeby nie byli dla niej anonimowi a na forum niech sobie uzywaja pseudonimów, bo nie zawsze można pod swoim nazwiskiem napisać co sie mysli o postepowaniu sąsiada czy władzy nawet jesli to szczera prawda.Redakcja tylko na wniosek Sadu mogłaby zgodnie z Prawem Prasowym udostepniać te dane piszacej osoby co ograniczy wystepujace tu chamstow i co najgorsze pisanie pod różnymi ksywkami tych samych osób.Redakcja tez powinna mieć tylko jeden kod dostepu to oczywiste. Jak by sie pomysł spodobał i wypalił, to zgłosze sie po tantiemy pod imieniem i nazwiskiem i udostepnie dowód z komputera że to ja.Fejnie napisał "wyborca" do artykułu "1 raz posła Kopcia".Pozdrawiam Redakcję.

Jakby mało było tego badziewia wczoraj to jeszcze
ma nas nawiedzić Jego Nadętość!!

http://fakty.interia.pl/prasa/przewodnik/news/moherowe-obywatelskie-pans...

z tela zamknij się w chałupie napisz parę donosów na kogo już tam chcesz ,pomódl się do ryżego guru.Może go wybiorą za 2 lata .tosię ze szczęścia zesr.... jak przyjedzie.

CZERWONY SKANSEN WISŁA PRZYJMIE PREZYDENTA !

Zapraszam do Wisły !! a jak ktoś ma problem z moim miastem to trudno !

mam nadzieje że do jesieni sie rozmyśli, tu sami nieprawdziwi polacy mieszkają:)

DO BOLO to smutne że tak myślisz , nam sie tu fajnie żyje w tym skansenie i śmiejemy się z tej durnej reszty kraju !!

Ja też bardzo lubię Wisłę, może nawet jakąś działeczkę sobie kiedyś kupię i się tam przeprowadzę, było mi też bardzo miło jak dowiedziałem się, że w wyborach prezydenckich Wisła była gminą, w której Kaczyński miał najniższe poparcie w całym kraju, tak trzymać.

czytam i czytam te wasze komentarze i powiem Wam jedno: na ziemię cieszyńską na pewno nie przyjadę.

Sorki,ale hasło "ze moje teksty obrażają wszystko co polskie" są szczytem chamstwa, kłamstwa i manipulacji.
W zasadzie za podobne rzeczy jedynie ban może być skuteczny.
Nie rozumiem dlaczego admin toleruje wypoiwedzi, które są wyłącznie wylewaniem pomyj i nie mają nic wspólnego z merytoryczną dyskusją.

Jak długo jeszcze admin będzie tolerował łAMANIE PRAWA PRZEZ CIAGłE WYZWISKA "sekciarze" pod adresem ewangelików przez jednego z "dykutantów" ?
To jest świadome i celowe szerzenie nienawiści

Mam propozycję. Zamiast planowanej Wisły wybierz Dębowiec ewentualnie Goleszów. Sądząc po wynikach ostatnich wyborów parlamentarnych właśnie tam będziesz usatysfakcjonowany. Bo w Dębowcu jest najwięcej zwolenników czerwonych pająków.

Z tymi autorami postów masz jakąś obsesję.

Dębowczanie tak głosowali bo startował tam jako jedyny kandydat z gminy, multispecjalista od wszystkiego Radny Wojewódzki, jakiś szef od ruchu drogowego, czlonek Rad Nadzorczych w Wodociagach i Fabryce Wodek w Bielsku ,nauczyciel, pożal sie .... rolnik- Alfred Brudny . Pewnie część go myli w wyborach z byłym wójtem Adamem o tym samym nazwisku.To bylby super Starosta,radze pojeździć po tym naszym "czerwonym" Dębowcu zobaczyć te szkoły, przedszkola,drogi,świetlice w Łączce i Ogrodzonej oczyszczalnie,(wodociagów i kanalizacji nie widać) i te lampy które chyba wszystkie wymienił. A ile firm nowych powstalo, chocby Canea koło stacji paliw BP .Tylko OX pisał o tym a głos i Gazeta Codzienna nic.Nie mam pojecia skad na to były pieniadze ale chyba nie z naszych podatków.

Pewien fircyk-bez krępacji,
Cud obiecał całej nacji.
Trafnie uznał - lud to kupi!
Lud naiwny, ciemny, głupi.

No i młodzież uwierzyła,
Do urn wartko podążyła.
I we Wronkach i w Pułtusku,
Dali głos Donaldu Tusku.

No nareszcie jest nadzieja!
Naród wybrał czarodzieja.
Media wielce mu pomogły
Nawet Doda wzniosła modły.

To co najpierw obiecywał,
Po wyborach odwoływał.
Toż to kawał hipokryty,
Rude włosy, wzrok kosmity.

Serki, jabłka podrożały
A indeksy pospadały!
No i w końcu stał się cud;
Czary mary... mamy smród!''

To, że Nas tutaj interesuje Osoba Pana Prezydenta to nie powinno Nikogo specjalnie dziwić. Jego "jednostronne" zainteresowania za nic się mają do Urzędu jaki mu jest dane piastowć. To moje zdanie oczywiście ale, jak widzę na codzień, nie jestem jedynym dwunożnym egzemplarzem któremu słowa i tezy Pana Prezydenta Kaczyńskiego zajmują stanowczo zbyt dużo czasu zanim uchwyci "subtelność" żoliborskiej myśli politycznej. Może dlatego też Pan Lech Aleksander nie chce przyjechać do Wisły (cieszyńskiego). Może również On miałby problemy z regionalnym poczuciem i rozumieniem świata. Szkoda wielka Panie Prezydencie bo parę "wejść" miało PiS godne pochwały. Macie nadal rację co do tego, że nadal Polska wymaga "Wielkiego Śmieciarza". Wykonanie... w zasadzie można by przemilczeć. Można gdyby nie fakt, że PiS w cieszyńskim to parę interesujących Osób. Zmuszone One zostały, pragmatyką działania PiS do zawiłego tłumaczenia się ze swoich wyborów, np. taki Janusz Król który przebija "na łeb" wszystkich "aparatczyków" lat minionych znajdujących się w Powiecie - żeby tylko skupić się na aktualnym otoczeniu Pana Janusza. Może się oczywiście Radny oburzyć posługiwaniem się Jego "danymipersonalnymi" ale, taki to juz los osoby publicznej. Mnie chodzi o przykład jak można "myśleć pozytywnie" a mówić ustami których mięśnie wydają się być szczególnie "zewnątrzsterowe". Oburzuć się można, wiem, zważywszy iż stanowczo zbyt często można odnieść nieodpate wrażenie iż są wokół osobniki które nie tylko słowa mają "zewnątrzsterowne" ale również przebiegi fal które je stymulują - takie polityczne robocopy. Cenić zatem należy niektóre (zanaczam niektóre) wypowiedzi tutaj. Może zbyt dosadne ale ukazujące charakterystykę grupek społeczeństwa które posiada, wokół siebie oraz nieco "ponad sobą", określone wzorce kulturowego, politycznego, publicznego i osobistego zachowania. Swiadomie nie chcę mówić o jakimś tam "ładzie moralnym" czy też "etyce" bo owe, jak zaznaczyłem, należy obecnie (może jakiś czas jeszcze?) pisać wyłącznie w cudzysłowie - w odniesieniu do grupy "trzymającej władzę" oczywiście. Estetykę pomijamy ze względów oczywistych, w końcu niektóre ww. robocopy też ładnie wyglądają "na pierwszy rzut oka". Ale mi już w Szkole Podstawowej mówili: "nie sądź Nikogo po minie bo się w sądzeniu poszkapisz". Zatem, jako tutaj, sądzimy ONYCH wyłacznie po działaniach lub słowach. Efekty... Boże zachowaj, to widać i słychać i czuć. Na koniec mała uwaga osobistego charakteru: Panie Prezydencie trochę umiaru i szacunku dla Nas, jak Pan "widzi" (również na moim przykładzie) nie jesteśmy może zbyt lotni, może nie spełniamy (w swej masie) Pana oczekiwań ale... do jasnej cholery... mamy prawo tu żyć, mówić i czynić. Może Nas owa komuna nieco zniekształciła ale ustaliliśmy, że będziemy dążyć do... lepszego... wspólnie. Czego i Panu Prezydentowi życzę.

W Dębowcu mam już dom, pająków nienawidzę, a komunizm to najwyższe stadium w rozwoju cywilizacji i szczekanie kundelków tego nie zmieni.

"Do wierzbika" to znowu ten sam dekiel, chciałbym nadać mu robocze imię Pisiorek, będzie obowiązywało do czasu, aż wymyśli sobie jakieś inne

a ludożerstwo na Ukrainie w latach 30-tych i 2 mliliony ofiar Pol Pota najwyższym stadium rozwoju komunizmu

piszecie o jesieni ...?
Jak w pogodzie, tak w polityce, pomieszanie z poplątaniem...?
Pan Prezydent, jak najbardziej, warzonka już czeka,
golonka też, tylko która knajpka...
Rezydencja odpada,...

Panie lexxx, ludzką rzeczą jest błądzić, głupców rzeczą jest trwać w błędzie. Bez pozdrowień.

Przyjedź koniecznie na ziemię cieszyńską na badania antropologiczne. To wymarzony teren dla etnologa. Takich dziwactw, wybryków natury, mutantów i żywych skamienielin nie znajdziesz w żadnym skansenie, ani w Afryce, ani w dżunglach Amazonii.

i co przyjedzie i.... i nic nie zrobi!! pooglada i pojedzie!!!!!! co wam tak zalezy bo mi zalezy tak jak Kaczynskiemu...a wam??

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama