, wtorek 7 kwietnia 2020
Olbrycht na YouTube jak Obama
Jan Olbrycht w Parlamencie Europejskim. fot. ARC Dodaj do Facebook

Olbrycht na YouTube jak Obama

TWO
Cieszyński europoseł Jan Olbrycht postanowił skorzystać z nowoczesnych metod docierania do wyborców sprawdzonych podczas ostatniej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych i tak, jak Barack Obama, uruchomił wczoraj kanał w popularnym serwisie internetowym YouTube.
Serwis YouTube słynie głównie ze śmiesznych filmów dodawanych przez użytkowników. Często główną rolę odgrywają w nich politycy. Coraz częściej jednak i oni sami zaczynają dostrzegać zalety internetu wykorzystując go do kontaktu z wyborcami (głównie młodszym pokoleniem). Swoje kanały na popularnej platformie ma już wielu polityków. Z YouTube korzystał w kampanii prezydenckiej w USA Barack Obama. Minister finansów Wielkiej Brytanii Alistair Darling na YouTube ogłaszał cięcia wydatków publicznych. Wideobloga prowadzi też prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Bo popularne serwisy z dodawanymi przez użytkowników filmami to świetne miejsce do promocji, szczególnie teraz w gorącym okresie kampanii do europarlamentu.

Wie o tym Jan Olbrycht, który wczoraj na YouTube uruchomił swój kanał. — To bardzo szybka i niemal bezpośrednia forma kontaktu, która pozwala nie tylko informować, ale również przekazywać w pewien sposób atmosferę towarzyszącą podejmowaniu decyzji w Parlamencie Europejskim — przekonuje cieszyński europoseł.Jan Olbrycht nie zamierza tworzyć typowego wideoblogu, w którym dzieliłby się swoimi wrażeniami, albo zasłyszanymi historiami. W kanale (http://www.youtube.com/user/JanOlbrycht) publikowane będą głównie informacje dotyczące bieżących prac europarlamentu, szczególnie zaś tych, które dotyczą polityki regionalnej i funduszy europejskich. Będą to zazwyczaj krótkie komentarze o charakterze eksperckim wyjaśniające w przystępny sposób przyczyny regulacji wprowadzanych przez instytucje europejskie, a także ich skutki dla zwykłego Kowalskiego. W ten sposób na gorąco i niemal na żywo osoby zainteresowane UE zyskają możliwość błyskawicznego uzyskania ważnych informacji z pierwszej ręki.

— YouTube to kolejna - obok spotkań z mieszkańcami, biuletynu informacyjnego, strony internetowej i wirtualnej wycieczce po europarlamencie - droga, którą eurodeputowany chce wykorzystać do przybliżenia tematyki europejskiej i przekazywania bieżących informacji na temat swoich działań — informuje Adam Warzecha doradca Olbrychta ds. mediów.

Na razie kanał Olbrychta ma słabą oglądalność. Do wczorajszego wieczora serwis odnotował zaledwie 59 wejść.
Komentarze: (41)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

59 wejść to być może 59 głosów...

Ja myślę, że w Cieszynie Jan Olbrycht może liczyć na duuuuuużo więcej głosów.

cieszę się z pierwszej, przejrzystej relacji,która pozwala na namiastki uczestnictwa w istotnych pracach i decyzjach Parlamentu UE - takie przęsła, "włokna" demokracji świadczą o jej niełatwym (wciąż w pierwotnym stadium) rozwoju i zlożonej drodze ewolucji, w tak różnorodnym - dramatycznym i zachwycającym świecie. Nie ma
mądrzejszego, bardziej owocnego wyboru, jak otwarcie się i rozważne, nacechowane współczuciem, uczestnictwo...

Nie postarał się, albo nie wysilił. Szkoda. Mimo wszystko oddam na Niego głos bo nasz i coś stara się zrobić. Burmistrz Ficek mimo wszytko na mój głos nadal nie może liczyć, a z pewnością będzie startował do Parlamentu. Jak się raz liźnie władzy to nie może puścić, jak dziecko maminego sutka.

"Serwis YouTube słynie głównie ze śmiesznych filmów dodawanych przez użytkowników." - no to się troche mineliśmy z prawdą

Co konkretnie zrobił Olbrycht dla Cieszyna, jako burmistrz, marszałek województwa, europoseł?

==> tajemnica poliszynela.
...powiedział, co wiedział.
Były zastrzeżenia do Olbrychta, gdy był burmistrzem Cieszyna, że więcej działa na arenie międzynarodowej niż w samym mieście. Był dobrym marszałkiem Sejmiku Śląskiego. Zna dobrze sprawy samorządowe, euroregionów, pozyskiwania środków Unijnych. Ma znakomite koneksje w Europie i na Świecie. Zna i posługuje się kilkoma językami używanymi w dyplomacji. Kocha swój kraj, jest cieszyniakiem z przekonania. Lubi i szanuje ludzi. Dąży w dyskusjach i przy rozwiązywaniu problemów do osiągnięcia konsensusu! Czy to mało? Bywa, że nie zgadzam się z jego pomysłami, ale nikt ( w tym ja) nie ma patentu na nieomylność. Zawód socjologa pomaga mu w kontaktach z ludźmi. Jednak najtrudniej być prorokiem między swymi! Chciałbym, aby tacy ludzie jak Olbrycht reprezentowali nasze, polskie, moje- cieszyniaka, interesy w Europejskim Parlamencie! Szkoda, że tak mało ludzi o cechach Olbrychta czy posła Gowina wpływa na wizerunek polityki. Niech każdy z nas robi to, co potrafi najlepiej. Życzę Panu dalszych sukcesów Panie Doktorze!

Wiara w skuteczne działanie jakiegokolwiek posła w PE na rzecz społeczności cieszyńskiej jest moim zdaniem utopią.

no to frrr(u) na wzgórze zamkowe i zastanów się, jakkie tam urzeczywistniają się pomysłyi kto je także wspiera i współfinansuje - i jakie projekty są
w trakcie realizacji...

poseł Gowin? Ten dyżurny ultrakatolicki konserwatysta w szeregach PO? Ze swoimi chorymi poglądami na zapłodnienie in vitro? No gratuluję wyboru Gal, naprawdę.

Dla dr.Olbrychta szczery szacuneczek, a dla Gowina jedyną słuszną ofertą może być urynoterapia

Myślę, że dobrze jest miec tak kompetentnego przedstawiciela w PE.
Niestety nie można tego powiedzie o posłach, którzy rzekomo reprezentują nasz region w polskim sejmie.

co z tego ma CIESZYN, konkretnie...?

amerykańskim! Tego drugiego, nawet pojedynczy głos liczy się w jego kraju i na świecie!
Kto cytuje na świecie OLBRYCHTA...?
Proszę o konkrety...!
I dlatego olewam takich polityków - statystów !

i żadnych konkretów, tylko korytko...?

Może ktoś zna osobisty pomysł Pana Jana O. Ja wiem ,że jedynym jego pomyśłem jest ich kompletny brak.

Jak ma slaba ogladalnosc to niech wystopi NAGO !!
To moze wiecej ludzi sie zlituje i podskoczy ogladalnosc . A nawiasem mowiac to czego sie nie robi zeby sie KORYTO nie urwalo !!!!

p.Olbrycht głosował w PE przeciwko uczczeniu pamięci ROTMISTRZA PILECKIEGO ( wraz z Staniszewską , S. Wolkskim). Prawdziwy patriota !!!!! -ponoć pomylili przyciski

Pytasz kto na świecie cytuje Olbrychta i prosisz o konkrety więc proszę bardzo, niech za przykład posłuży mi fragment piosenki Kazika pod tytułem "jeden przykład fortuny z rodzimego kraju". "Ale mieli swych dłużników, nikt o tym nie pamiętał
Ostrzegł ich w porę urzędnik prezydenta
Gdy przed nimi tego dnia zamknięto już granice
Oni pili Caipirinhie w Porto Alegre
Więc nie byli tu obecni, całe to śledztwo
Prokurator przeprowadzał pod ich nieobecność " Jestem pewien, że Bagsik i Gąsiorowski pijąc w brazylijskim kurorcie drinki z parasolką bardzo miło wspominali swoje przyjacielskie rozmowy z panem burmistrzem. No a w sumie to nie wiem po co to napisałem, tak jakoś

zróbmy tak żeby to z cieszyńskiej ziemi było więcej posłów niz z żywieckiej a na pewno będzie z tego więcej dobrego niż wieczne opluwanie na postach.

"Olbrycht na YouTube jak Obama" no to są już oba kolegi.

POmyje u żłobu stosują metody gestapo i UB, trwa niszczenie polskiej opozycji przez wehrmachotowców, ubekoliberałów z partii POmylonych

Powiem czego nie zrobił, nie traktował mieszkańców i wyborców jak gorsze zło, które powinno płacić podatki i nic za to nie oczekiwać. Tak ja odbieram np.: Szanownego obecnego Pana Burmistrza.

Proponuję poprawić tylko jakość głosu na filmikach,
za to treść konkretna i przystępnie wyjaśniająca o
co chodzi w PE.Tylko kompetentne osoby, obyte w świecie mogą przekonać europarlamentarzystów
i coś jak to się mówi brzydko ugrać dla Polski.
Czy tak , czy siak jesteśmy skazani na UE i nawet
tacy "poligloci" jak bracia K. nie powstrzymają
procesu jednoczenia się Europy.
A im dany kraj będzie miał lepszych europosłów
tym ma większe szanse.
Myślę, że za panów Buzka i Olbrychta w Europie nie będziemy musieli się wstydzić.
Panu Olbrychtowi gratuluję pomysłu.

z szacunkiem i uznaniem: nie mam dystansu ald...dystansu, gdyż identyfikuje się z jego opinią, co potwierdza moje wczesniejsze zdanie, na początku komentarzy - Janie, wszystkiego co dobre i pozyteczne dla ciebie oraz innych!

Po tych dwóch pochwalnych penigirykach powiem krótko ; czy Pan Jan O. będzie w parlamencie UE ,czy go też tam nie bedzie, Cieszynowi i tak nie przybędzię a raczej ubędzie na oczekiwaniu ,że może coś z tego będzie. Za nas nie zrobi niczego.

Nie wiedziałem że po przejęciu władzy przez SOLIDARUCHÓW nadal istnieje cenzura . Otóż się przekonałem jak zadałwem parę pytań kandydatowi na europosła J.Olbrychtowi nie zostało nawet ummirszczone w komentarzach ! Dziwne ale prawdziwe! To jest demokracja !! Ha , ha , ha

Co takie banalne komentarze , chyba dlatego ze nikt nie umie na rownym poziomie polemizowac z panem J.O.
Miernoty tego świata łączcie sie w dolowaniu kazdego i kazdych ktorzy sa lepsi od WAS !!!!! :)

Napewno ma pan mój głos!I zyczę sukcesu!

Czyżby w Cieszynie też było mnóstwo LIVsów? Kto to taki, wyjaśniam powołując się na Eryka Mistewicza: (pojęcie „Low Information Voters” wprowadził w 2008 r. Jonathan Alter w amerykańskim „Newsweeku”), Odnosi się ono do "osób niedoinformowanych, nie czytających gazet, nie oglądających programów informacyjnych, nie sięgających do Internetu. Osób, których świat ogranicza się do własnego podwórka, własnych przeżyć i doświadczeń, uzupełnionych przeżyciami gwiazd seriali, popkultury, sportu, kuchni, członków rodzin panujących, premiera i prezydenta."

prosiłbym o nie utożsamianie z pewną grupa..
dlatego, że wpisuję sie z imienia i nazwiska,
Mam swoje zdanie na temat kandydatów do
samorządu i parlamentu.
Pan Olbrycht jest jednak bezspornie najlepszym
kandydatem na posła do PE.
O wielu jego działaniach na rzecz Cieszyna i powiatu opinia publiczna,bo niektórzy jego sukcesy wolą zapisać na swoje konto,/
nie jest infomowana, ale zapewniam wszystkich, że
rozumniejszego i lepszego propagatora cieszyńskich potrzeb /na dodatek czego mu trochę zazdroszczę znajomości
i możliwości porozumiewania się w językach innych.,Sam moje dzieci i wnuki zmusiłem do bezwzględnej nauki angielskiego i niemieckiego /,nasze miasto napewno nic nie straci na tym,Kreślimy na liście KRZYŻYK NA POSŁA OLBRYCHTA/,Pan Buzek to fajny facet ale niestety nie stela, zza Olzy/on już jest
pomimo korzeni zaolziańskich górnoślązak.
Dlatego trzeba głosować. na Olbrychta.On się
utożsamia z Cieszynem i powiatem

Marek Sperka- głosuj za kim chcesz- Twoja sprawa. Koto jest "tu stela" bo tak jest poprawnie a kto nie zostaw nam cieszyniokom i ludziom z cieszyńskiego. Jak już chcesz mówić ,kto jest bardziej tu stela. Urodzeni na cieszyńskim są i bydum zawsze stela. Ci którzy z wyboru uważają się za cieszynioków, proszę niech o tym mówią głośno- ale z wyboru -to budzi szacunek. Przemilczanie miejsca urodzenia to zdrada wobec regionu skąd się tu przyszło ,a tego cieszyniocy jako miłujący swoją małą ojczyzne raczej nie wybaczają. Jeśli już uczysz swoje dzieci mówić w obcych językach to pilnuj żeby coś umiały jeszcze zrobić. Bo potem nie plótł byś takich głupot -konkrety co zrobił, gdzie i jak to służy społeczności lokalnej.Pan Buzek jego rodzina to historia tej ziemi i to niezależnie gdzie synowie tej ziemi żyją i pracują. Zatem Pan Buzek urodził się na tej ziemi a Pan Olbrycht nie bo jest rybniczaninem. I nie kombinuj z faktami.

Jak chcesz wiedzieć to moje miejsce urodzenia to Chorzów, natomiast w Cieszynie mam sporą rodzinę i dom /prawie stuletni/,nigdy w przeciwieństwie do wielkich steloków nie żerowałem na innych mieszkańcach tego miasta
i nie mieszkałem w komunalkach.
To kto jest bardziej stela ,a rodzinę Buzków znam
osobiście i weterynarza i nauczyciela, więc nie
insynuój jakiś zakłamanych relacji.
Szanuję premiera Buzka, ale uważam, że P.Olbrycht robi
więcej dla naszego miasta niż on.
Jak jesteś taki przekonany o swoich racjach podpisz
się nie Wars bo to z Warszawy ale np.klepeto bo
to takie cieszyńskie.

Wydaje mi się ,że jednak popierasz Samoobronę ,
chociaż to dziwne bo ludzie jak Ty to mówisz
"tu stela" są jednak mądrzejsi, Jeżeli w-ce szef
Samoobrony mówi ,że ich kandydaci dobrze, że
nie znają obcych języków bo mogliby chodzić na
kawę z posłami innych krajów UE, to ręce opadaja,
a Ty chyba do nich należysz,Tak nawiasem mówiąc
to jak tradycja ,to tradycja ,znasz niemiecki , bo ja tak.

Twoje insynuacje na nic się tu zdają. Mądrość to rzeczywiście towar deficytowy. Weterynarz Buzek ,czy nauczyciel to rzeczywiście krewni Tego Buzka ,który urodził się w Śmiłowicach. Nie wyjawiałem ci mojej przynależności partyjnej, więc Twoje insynuacje są chybione ,ale ta prosta Twoja konwencja prowadzenia polemiki polega na tym ,że musisz komuś coś wmówić a potem budujesz na tym swoją fabułę. Dowodzi to Twojej kiepskiej inteligencji -na poziomie kulturalnooświatowca z UŚ. Mój nick wziął się stąd ,że czytając go w spak "sram"- "W" w lustrzanym odbiciu na takie argumenty jakie podnosisz. Tamci Buzkowie to kawał historii Polski,tej ziemi i ruchu patriotyczno-ludowego na Śląsku Cieszyńskim. I taki Pan Jan Olbrycht nie dorasta im do pięt. Pozostaje ciągle ci odpowiedź co takiego Pan Olbrycht osobiście zrobił dla społeczności lokalnej.

jeżeli Wars to sram ,to ja jestem mało inteligentny w przeciwieństwie do Ciebie.Nie obraża mnie szpyrka,spyrka itp natomiast jesteś facet żałosny,
nie odpowiadając na moje argumenty, potrafisz jak
większośc durniów tylko obrażać a nie dyskutować,
nie mam ambicji profesorskich, żeby aż tak poprawnie jak Ty być "ynteligentny" inaczej,natomiast samo powiedzenie o sraniu zainteresowałoby pewnie psychologów , chyba facet srasz pod siebie - anonimie.

Tyle ,że w Twoim poście nie ma argumentów. Więc logicznie nie ma na co odpowiadać. Skoro Warsa wiążesz z Warszawą ,więc wskazałem Ci ,że można go wiązać z czynnością fizjologiczną ,której ty zapewnie nie wykonujesz i mocno cię rozdyma.A to niezdrowo. Przypisywanie mi sympatii Samoobronie jest tak samo twoją wybujałą wyobraźnią jak to ,że Pan Olbrycht coś zrobił dla Cieszyna. Jeśli Ty Chorzowianin wiesz coś na ten temat ,to wysil się i podaj choć jeden argument na poparcie tej tezy.

dyskusja z kiblem jest bezprzedmiotowa, pa.

Zabrakło argumentów. Więc to było czyste lizusostwo. W stylu Jarząbka ze znanej komedii. ..."Łubu dubu niech nam żyje prezes klubu(Olbrycht). Ta ja Jarząbek(Sperka Marek).

wszelkie warsy, lexxxy, sracze i tym podobni to prymitywy niezdolne do dyskusji

jeżeli ja Marek Sperka jestem członkiem tej
samej partii co Pan Olbrycht to mam jak wynika
z Twojej wypowiedzi , popierać go czy nie,.
Taka postawa jak twoja jest cechą charakterystyczną wielu tchórzy wielce walczących
o wolność.Jesteś waćpan kupą, jak niektórzy by powiedzieli wielką.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama