, niedziela 23 luty 2020
Nie będzie jak w parlamencie
Radni nadal będą głosowali na sesjach podnosząc kartoniki z herbem Cieszyna. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Nie będzie jak w parlamencie

TWO
Cieszyńscy radni nie będą mieli ani laptopów, ani elektronicznego systemu liczenia głosów. Wystraszyli się... techniki i kosztów.
Jak już pisaliśmy, wprowadzenia na sesje elektronicznego systemu liczenia głosów chciała radna Janina Cichomska. — Niech będzie jak w parlamencie — przekonywała. Według niej zastosowanie systemu zagwarantowałoby „pełną jawność procesów decyzyjnych", bo dokładnie byłoby wiadomo, jak każdy z radnych głosuje. Jej pomysł nie przeszedł ze względu na spory koszt. Na system trzeba by wydać nawet 70 tys. zł. — No i dobrze, bo po co takie ceregiele, gdy rada składa się z 21 radnych i każdy może zobaczyć, jak kto głosuje — komentuje burmistrz Bogdan Ficek.

Inny pomysł miał Wojciech Brachaczek, przewodniczący Rady Miejskiej. Chciał, aby magistrat zafundował wszystkim radnym laptopy. — Chciałbym odejść od papierowej korespondencji. Biuro rady mogłoby im wysyłać projekty uchwał i dokumenty e-mailem. Gdybyśmy się zdecydowali na laptopy, koszt nie musiałby być wysoki, bo na zakup 21 komputerów moglibyśmy dostać duży upust, a poza tym mogą to być laptopy z dolnej półki. Laptopy byłyby wypożyczane radnym na czas trwania kadencji — przekonywał Wojciech Brachaczek. Jednak i z jego pomysłu nic nie wyszło, pomimo, że na czwartkowej sesji za laptopami opowiedziało się dziesięciu radnych. Wszystko dlatego, bo aż ośmiu radnych było przeciw, trzech nie miało zdania na ten temat, a tylko pięciu na 21 przyznało się do korzystania z poczty elektronicznej. W tej sytuacji przewodniczący uznał, że kupowanie laptopów nie ma sensu.
Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i cale szczęście

tym radnym to już się w głowach poprzewracało. Prościej wprowadzić imienne karty do głosowania i każde głosowanie przeprowadzać za pomocą tych kart

Jak chciała jak w parlamencie to niech to pokryje z własnej kieszeni a nie z pieniędzy podatników

Uwaga na Laptopy, powodują niepłodność !!!

Niepłodność? Gdy gniotą?

Na tym zdjęciu p. Wlach wygląda tak, jakby robiła łaskę, że musi głosować tradycyjnie a nie poprzez laptopa

cieszyńscy radni zajmują sie też uchwalanie czegoś innego, niż elektronicznt system liczenia głosów oraz laptopy? Może jeszcze limuzyny państwowe sobie przyznają?....... tylko pięciu na 21 przyznało się do korzystania z poczty elektronicznej..... No to mamy nowoczesnych radnych. Każdy małolat korzysta teraz z poczty elektronicznej

Ta poczta elektroniczna - to jest zabawne, bardzo zabawne. Ciekawe czy umieją korzystać z internetu ;-) Ale, po co w końcu to tylko radni ;-)

Mam pomysł, niech radni założą sobie profile na "nasza-klasa.pl" i głosują korzystając z forum tej strony, alternatywnym rozwiązaniem może być jeszcze grono, fotka, sympatia, myspace i odloty

albo GARSONIERA

Ale tylko szlachetna garsoniera.com zwana też garsoniera.pl , a nie ta paskudna garsoniera.com.pl zwana też podpaską bądź światem równoległym

srarsoniera sranie srowarzyszu

A potraficie sznowni radni obsługiwać magnetowidy? Albo przynajmniej pralki? Jak słyszę, że 5 na 21 radnych korzysta z internetu to mi się nóż w kieszenie otwiera. Nie dziwmy się, że nic się w powiecie nie zmienia jeśli nie zmieniają się ludzie odpowiedzialni za podejmowanie wiążących decyzji. Radni cieszyńscy to w większości ci sami ludzie od kilkunastu lat- bez wizji, bez wiary w siebie i potencjał tej ziemi, bez polotu i wyobraźni. Siedzą na ciepłych posadkach i boją się wystawić nos poza ciepłe korytarze ratusza. Potrzeba nam Cieszyniakom przy najbliższych wyborach tą hołotę wymienić na nowsze, bardziej kompatybilne z XXI wiekiem modele. Mogą być bez Bluetootha.

"pięciu na 21 przyznało się do korzystania z poczty elektronicznej"... Wstyd i rekord Guinessa chyba!

i tylko jeden potrafi samodzielnie otworzyć poczte. (:) Witamy w skansenie Ziemia Cieszyńska

Po co im takie narzędzia. W działalności i tak korzystają z poczty "jedna Pani druguiej Pani". Tutaj Radna na zdjęciu i jej kolega Raabe są niedoścignieni. Chciało by się powiedzieć znają się na rzeczy śpiewająco ale to już podgórzanie wiedzą najlepiej. No i te układziki

O tak, Wojciech Brachaczek pomysły. Nawet ma wiela pomysłów. To Nas jednak nie powinno to zapsować. Wy Rajcy mocie działać i myśleć a nie "pomysłować". Do dziś dnia ni ma ogłoszonych publicznnie protokołów z wszystkich sesji 2007 roku. Do dzisio jest chyba na stronie Urzędu ogłoszeni o sesji listopadowej, może sorki ale w zeszłym tydniu jeszcze tak było. Laptop tego nie zmieni. Ludziska narzekają na ZBM a Rajcy nie dokonali oceny ZBM-u do ty pory. Uciekła wom spółecka? Boicie sie powiązań PRL-owskich Domagałowy?

Jakieś ciężkawe te kartki sądząc po minie tej Pani na zdjęciu. No to już dajcie im te ptopiki

Pani wlachowa nie zapomnimy spółdzielni. nie zapomnimy Pani zmuszenia nas do podpisania czegoś czego nie wiedzieliśmy. Tak sie nie postepuje z ludzmi.

Wybraliście!!!!!!!!!!!!
to macie.

hahahahahhahahahahahahhahahahahhaah

A jeden radny napisał tak; a czy na tym laptopie, to można będzie polegać? Oj polegniesz Ty w wyborach następnych! ps. A kto to, tych 5-ciu wspaniałych??? No 5/21 RM Cieszyn umie obsługiwać kompa. No w tym momencie historii, to już proporcja kwalifikująca do kamienia ledwo znalezionegio.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama