, czwartek 22 kwietnia 2021
Na starostę czeka już podwyżka
Na Gluzę czeka już podwyżka. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Na starostę czeka już podwyżka

TWO
Nieco ponad 12 tys. zł brutto będzie zarabiał starosta cieszyński Czesław Gluza, gdy tylko wróci ze zwolnienia lekarskiego. Podwyżki dostaną też jego podwładni. W budżecie starostwa zarezerwowano na ten cel ponad pół miliona złotych.
Starosta będzie zarabiał więcej o ok. 1500 zł. Podwyżkę przegłosowali na poniedziałkowej sesji radni powiatowi. — Myślałem, że do pracy wrócę już w grudniu, ale pewnych rzeczy człowiek nie przeskoczy. Wrócę gdzieś na początku lutego. W zasadzie czekam już na wypis — mówił nam ostatnio Czesław Gluza, który ciągle przechodzi rehabilitację (we wrześniu ub. roku miał wypadek, z którego cudem ocalał).

CZYTAJ TEŻ:
Starosta miał poważny wypadek
Starosta wraca do formy

Wcześniej niż starosta, bo już 1 lutego, podwyżki dostaną jego podwładni. Płace wzrosną o 10 proc. Podwyżki obejmą wszystkich urzędników. Obecnie zarabiają oni średnio 2000 zł brutto (do średniej nie są wliczane zarobki starosty i zarządu). Podwyżki nie obejmą pięciu członków Zarządu Powiatu.

Czy to dobry pomysł, aby przyznawać podwyżki w czasie kryzysu gospodarczego, gdy wiele firm zwalnia pracowników i tnie koszty? — Trudno to odnieść do kryzysu — przekonuje wicestarosta Mieczysław Szczurek. — 672 tys. zł brutto zostało zarezerwowane przez radnych w budżecie na ten rok, zanim kryzys się rozpoczął. Poza tym przez ostatnie kilka lat podwyżki w starostwie były minimalne i wielu cennych pracowników nam uciekło. A my musimy zatrzymać dobrze wykształconych urzędników — dodaje wicestarosta.
Komentarze: (69)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ryba psuje się od głowy. Nie tylko w Cieszynie.

w zwiazku z kryzysem a nasi yntelektualysci z powiatu na odwrot. Za jakiez to zaslugi te podwyzki?

Szczurek bierz się do roboty,za taką forsę wielu cię wymieni. Specjaliści - od czego?

Drogi w naszym powiecie to dramat, ale na podwyżki dla nierobów(radnych i starostyy) to są pieniądze!!! skandal!!!

podwyżki nie są za zasługi, tylko za misję społeczną, którą pełnią ci dobroczyńcy dla społeczeństwa - myśle sobie, że gdyby zrobić dokładną analizę , rzetelnie określającą przydatność ilości osób i niezbędność funkcji, jakie pełnią w różnych sferach życia, panu staroście zostałoby do pomocy połowa personelu. Można wykonać symulacyjnie takie pomiary, tylko kto by sie poważył redukować tak dobrze zorganizowaną, dobrze zakamuflowaną strukturę, tworzoną przez "córki i synów marnotrawnych". Ironią losu i stratą dla społeczności powiatu jest to, że oni wiedzą co czynią... więc nie denerwujcie sie zacni obywatele na wysokość ich pensji bo wasz gniew aczkolwiek słuszny jest niekonstruktywny. oczywiscie, że tylko osoby pozbawione wyczucia społecznego i wyobraźni moralnej planują podwyżkę indywidualnych uposażeńw okresie rosnącego kryzysu finansowo-ekonomicznego

człowiek rezygnuje ze wszystkiego, dwa fakultety, a tyle co on ta ja mam za 6 miesięcy pracy i to o wiele cięższej bo on od myślenia ma cały sztab ludzi. i jak u nas może być dobrze?

furt MAŁO :-)

wiele dróg powiatowych dziurawych,brak połączeń kolejowych.nic tylko "specjaliści"tylko sobie podwyżki fundują.ryba psuje się od głowy,a mięso od kości.

A ja nawet 1500 zł nie zarabiam! :(((

Dzisiaj politycy lokalni sięgają po pensje wielokrotnie przewyższające te przeciętne w jednostkach administracyjnych ,ktorymi im przychodzi administrować. Tzw. kominy płacowe w okresie narastającego kryzysu gospodarczego ,i coraz większej zapaści całych resortów w tym najważniejszego resortu obrony muszą budzić niepokój i w gruncie rzeczy oddalają realizację obietnic wyborczych rządzącej partii. To poważna proba dla jej polityków. Tu okazuje się ,że dziś najlepszy biznes robi się na polityce a nie działalności gospodarczej budującej pomyślność obywateli. Wystarczy zarezerwować pieniądze w budżecie aq następnie przeglosować podwyżki. Rozumiem, że starostę dotknęło nieszczęście - ale odszkodowanie wypłaci mu ubezpieczyciel- zaś wzrost wynagrodzenia wiązać należy z osiągnięciami w pracy, których przecież nie było bo starosta był z tej pracy wyłączonyprzez większą część roku. Ten przypadek jasno dowodzi ,że zarobki w budżetówcei wśród polityków to rzecz zmowy tych ,którzy taką podwyżkę postanowili przyznać . Ponieważ w naszej rzeczywistości do polityki idą ludzie o marnych wlasnych osiągnięciach i przeciętnym dorobku -więc ta okoliczność decyduje też o pozycji naszego państwa w rodzinie europejskich narodów. I tym niestety zbliżamy się raczej bardziej do wschodu niż zachodu naszego kontynentu. Osiągnięcia powiatu mierzy się znaczonymi pieniędzmi budżetowymi jako ,że subwencje i dotacje wielokrotnie przewyższają dochody własne.Zatem każdy wójt gminy czy burmistrz miasta powinien mieć pensje wyższą od starosty,ktory nie jest menegerem a raczej przerzuwaczem znaczonych pieniędzy. Do kolejny absurd ustalania pensji w Polsce politykom..

Денег не хватает всем, но богатым не хватает гораздо больше.

mam taką prośbę do pana starosty-żeby tę podwyżkę przeznaczył na remont ul..... tfu,tfu,tfu duktu lesnego -Bielskiej...
wdzięczny mieszkaniec

Nasza kochana platforma obiecała podwyżki i dotrzymuje słowa.Podatnicy będą pracować na niepełnych etatach lub obniżonych wynagrodzeniach. Jeżeli będą mieć oczywiście pracę w czasie tego kryzysu.

Proszę się nie podszywać pod mój nick. Wymyśl "stańczyku" coś swojego.

Денег не хватает всем, но богатым не хватает гораздо больше.

komentują nieudacznicy ;P Jak jesteś tak rewelacyjny przyjmę was w mojej firmie. Dostaniecie nawet więcej niż starosta, ale za pracę, a nie pisanie po necie ... ;P

Pieniądze się należą. Dobrze płacić i rozliczać za pracę

władza daje przykład zachowań na czas kryzysu... WYRŻNĄĆ WATAHĘ!!!....

Szkoda ze redaktor nie napisał jakie są osiągniecia starosty ? może ta podwyżka mu się należy !?

ЧЕСЮ!! ну как ты!

Wszedzie taki sam BURDEL niestety !!

TO SKANDAL ZŁODZIEJOWI CIĄGLE MAŁO A JEGO KLIKA MU POTAKUJE BO PRZY OKAZJI I ONI DOSTANĄ WIĘCEJ Z NASZYCH PODATKÓW I NA KOGO TU POTEM GŁOSOWAĆ JAK PRZYJDĄ NASTĘPNI ZŁODZIEJE !

A popatrzcie jaki on bidulek wychudzony po kuracji odchudzającej w szpitalu bo tam tacy dietetycy gotują podwyżki mu trzeba jak nic coby się NAŻARŁ DO DOSTANIA SRACZKI !

hmm...a nas jak zwykle traktuje się po macoszemu! Dla siebie wywalczyli bo są "przy żłobie"...po co wybierać takich rządzących, którzy nie uznają prawa równości!? Po co nam Starostwo?! Wystarczy już UM i burmistrz! Zgarniają kasę dla wszystkich, a dzielą tylko miedzy sobą! 10% dla tych co maja średnio 2000brutto to całkiem nieźle, gorzej to wygląda gdy w innych podległych urzędach zarabia się min. wynagrodzenie i podwyżki są wtedy kiedy ono wzrasta. Dla nas 10% to kropla w morzu potrzeb, a i tego nie dostaniemy:( buuuu dla rządzących!!

"władza zawsze się wyżywi !"... NIE...?

taaaa, a podobno mamy kryzys i trzeba oszczędzać...

Idzie kryzys, idzie kryzys, idzie kryzys? A My to mamy w d...e!

wiekszosc firm anuluje podwyzki, zwalnia pracownikow ale nie ma to jak nasi samorzadowcy, bez skrupolow, bez patrzenia na potrzebujacych trzeba sie nachapac

cóż , trzeba będzie zmienić przy najbliższej okazji osobę na którą trzeba głosować.
Trzeba również zmienić przepisy aby w czasie kryzysu zabronić podwyższania pensji. No i zacząć rozliczać za PRACĘ a nie za stanowisko.

Ostatnimy czasy w samorządach cieszyńskich dostrzec można chęć do "nieujawniania" swojej działaności. Sejm R.P. nazajutrz po swych posiedzeniach publikuje obszerne i literalne stenogramy z obrad. W samorządzie nic z tych rzeczy. Jest wiadomym, że odrębnym jest przyjmowanie i ublikowanie "wygładzonych" protokołów. W cieszyńskiem protokły z obrad samorządu są okrawane, wygładzane a już załączniki są wręcz niejawne. Mozna się z nimi zapoznać w biurach Rad ale to przecież XXI wiek i niewłaściwym jest zmuszanie kogokolwiek do cofania się kilkadziesiat lat wstecz. Nie tutaj bo tutaj zasadą jest "jawność" a inne okoliczości muszą być uzasadnione. Rzecz tyczy zarówno Powiatu jak i Gmin. Nieśmiało przebijają się głosowania jawne imienne które powinny być normą w samorządzie. Tu znajdują się bowiem Osoby z publicznego, dobrowolnego wyboru. Nie wystarczy komentować wielu zachowań, skutków ich działań, Naszych samorządów. Nie znamy przecież, w większości, leżących u podstaw podejmowania decyzji faktów lub tzw. podstaw prawnych. Niech jednak samorządowcy nie liczą na pobłażliwość i zbytnią wyrozumiałość. Sami się odcinają od "społeczeństwa" ową "tajnością" swoich poczynań. Mamy, zdaniem wielu, nadal do czynnienia bardziej z Narodem niz społeczeństwem. Nie oznacza to, że zasadnym jest prowadzenie samorządowej działaności z nutą "tajności" w prezentowanym rozmiarze. Dodatkowo należy dostrzec wyraźną niechęć samorządowców do kontaktów z ww. społeczeństwem (może być w cudzysłowie). Nie interesuję się zbytnio tą sferą ale nie słyszałem ostatnimi miesiącami (laty!) aby jakikolwiek samorządowiec cieszyński spotykał się z wyborcami w trybie pełnej jawności owego spotkania. Pomińmy zasłonę miłosierdzia na "niespodziewane", mniej lub bardziej, wizyty samorządowców, np. na spotkaniach lokalnych paroosobowych kółek zainteresowań. Na spotkaniach gdzie wazelinki jest stanowczo zbyt dużo a dyskysji i wymiany poglądów nie uświadczysz. Nie ma się co potem dziwić zakupom za "nieprzyzwoitą" cenę czy też wieści o nepotyźmie. To bowiem prosta konsewecja ww. zachowań.

W przyszłym roku spadną nasze pensje. Taki będzie bowiem efekt planowanej przez rząd podwyżki składki zdrowotnej. Stracą nie tylko pracujący Polacy. Niższe będą także emerytury.

W gmachu głównym owszem dali sobie a nam na peryferiach też pracownikom Starostwa 3 razy mniej, bo też nie patrzymy im tak często w oczy mijając się/

takiego marudliwego narodu jak polski nie ma. Jak przed wyborami mówiłem kolegom, żeby poszli do wyborów, zgłosowali na mądrych ludzi, to mówili, że mają to w d... Teraz wielu z nich czyta to wszystko co na pozwala czytać Redaktor i pluje sobie w brodę.

DEMOKRACJA: jaki wyborca taki samorząd.

Co za festiwal nienawiści, zakłamane durnie od Lepera

Nie ma drugiego tak nienawistnego i zawistnego narodu jak Polacy. Przecież ci urzednicy zarabiają nawet po podwyżce poniżej średniej, a słabo opłacany urzędnik to ZAWSZE zły urzędnik, nigdy dobry. Starostowie w Polsce zarabiają podobnie. Starosta ODPOWIADA za cały powiat, a ma do dyspozycji w 99% tylko to, co dostanie z budżetu państwa. Starostwa to nie gminy, one nie mają w zasadzie swopich dochodów. Władzę należy rozliczać , ale jednocześnie dobrze płacić. Alternatywą jest system rosyjski: marne płace, masowe dorabianie łapówkami

To znaczy, że jeśli ktoś pracuje w jakimkolwiek urzędzie za najniższą krajową już nie może oczekiwać żadnej podwyżki? Urzędy to nie wymysł urzędników tam pracujących tylko państwa naszego wspaniałego! Nikt tam nie chce iść do pracy bo za takie grosze nie będzie brał odpowiedzialności za nieunormowane często prawo, tym samym pracują w urzędach często ludzie z łapanki, którym najniższa krajowa wystarcza, ale też nie motywuje do czegokolwiek..a podatnik oczekuje, a jakże!

Te łapanki to głównie są po znajomych i rodzinie.

Póknij się Waść w makówkę. Dowiedz się z czego się składają powiatowe piniążki a potym godej. 100% ni ma - fakt, ale nie Twoje dane. Piniądze są pewną pochodną. czego? Dowiedz sie.

no to Starosta szybko powróci do zdrowia jak usłyszy o takiej kasie.Przeca on już zarabio prawie tyle co nasz Prezydent.Chyba zbyt dużo mając na uwadze efekty powiatu cieszyńskiego.Uważam,że pensja starosty powinna być pochodną pensji pracownika starostwa, miasta czy gminy.Np. 3 razy więcej od naczelnika danego działu a nie 10 krotnie.To już gruba przesada.Lecz co tu się dziwić skoro pochodną diety radnego powiatu jest pensja starosty,więc muszą mu dżwigać aby sobie też podnieść.Czy takich ludzi słusznie nazywamy "gospodarzami" skoro serwują sobie takie podwyżki a kraj, powiat jest w kryzysie.Czyżby do tych "gospodarzy" nie dotarło,że już mamy kryzys i należy pracować lepiej, taniej a nie serwować sobie podwyżki....

Fakt starosta i wszyscy przy żłobie dostają za dużo , Ten co wyrabia ten budżet ma ochłapy, ale czy oni mają honor tylko jak kwoka kusiebie jak najwięcej nagarnąć, bo jutro może byc za póżno.GDYBY STAROSTA MIAŁ HONOR I CZUŁ BY ODDECH BIEDNEGO NA SIEBIE TO BY ZADEKLAROWAŁ ŻE TĄ CZĘŚĆ PODWYŻKI ODDA NA BIEDNYCH.ALE NIE HONORU BRAK A KABZA PRZYJMNIE WSZYSTKO- DAJCIE WIĘCEJ WSZYSTKO BIORĘ.

Nie ma takiej pensji, która gwarantuje, że urzędnik nie będzie "kręcił lodów" nawet gdyby to było 20 tys. dla każdego gryzipiórka. To jest głupi mit, który mówi, że tylko dobrze opłacani urzędnicy nie biorą łapówki. To tylko kwestia wysokości łapówki.

Zarzuty dla byłego wiceministra rządu Tuska

Komentarze (1)
Z rządu trafił do sądu
Zarzuty dla byłego wiceministra rządu Tuska
Jest już akt oskarżenia przeciw byłemu wiceministrowi zdrowia w rządzie Donalda Tuska - Krzysztofowi G. Postawiono mu aż siedem zarzutów, w tym cztery dotyczące korupcji. Krzysztof G. sam odszedł z rządu w czerwcu 2008 roku, po tym jak dziennikarze oskarżyli go o wzięcie łapówki.

Gdyby starosta był kaczy, to byś go teraz chwalíł, a nie produkował 10 wypowiedzi na godzinę zakłamany pisiorze

rzadko tu zaglądam,więc niechcący zawadziłem o nicka Stańczyk, sorry, wymyślając sobie identyczna nazwę... pisz pan zatem śmiało, już nie będzie kolizji

Przepiekny rozowy prosiaczek na tym zdjeciu zal mi Pana za takie marne pieniadze bedzie Pan pelnil tak wazna role

Do dwóch nie umiesz zliczyć niezbyt rozgarnięty fanatyku POrąbańców.

POspolite złodziejstwo POpapranych POlipów !
POkurcze POmyjowe tuczą się kosztem ludzi, im podwyżki, narodowi suchy chleb

Nie będzie podwyżek dla posłów i prezydenta oraz premiera i ministrów. Szef rządu Donald Tusk podjął decyzje o zamrożeniu waloryzacji pensji dla najwyższych rangą urzędników państwowych, czyli tzw. "erki". "Ta podwyżka bulwersuje opinię publiczną" - podkreślił Tusk.

Nie dyskutujcie z platfusami, niech sobie sami ze soba polemizuja, nie ma co sie znizac do ich nienawistnego poziomu, palikotowego chamstwa

gnido czy wyrosły Ci już błony między paluchami.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama