, wtorek 7 kwietnia 2020
Marcinkiewicz zagrozi Olbrychtowi?Dodaj do Facebook

Marcinkiewicz zagrozi Olbrychtowi?

PRZEMYSŁAW JEDLECKI/Gazeta.pl
Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz może mieć w wyborach do Parlamentu Europejskiego drugi wynik wśród kandydatów śląskiej Platformy Obywatelskiej. Tak przynajmniej wynika z sondażu zleconego przez innego kandydata.
Marcinkiewicz, 43-letni prezes prywatnej firmy z Świerklan, do PO wstąpił w maju i od razu zdecydował się wystartować w wyborach. Do europarlamentu kandyduje z 9. miejsca. Chce się tam zająć m.in. sprawami energetyki i czystymi technologiami.

Jego start psuje jednak humory innym kandydatom. Wszystko przez nazwisko - takie samo jak byłego premiera, któremu jeszcze w lutowym sondażu CBOS ufało 43 proc. Polaków. — Nazwisko to podstawa, tak wyglądają dziś wybory. Takie osoby mogą poprawić wynik całej listy. Trzeba jednak pamiętać, że konsekwencją startu Marcinkiewicza może być przegrana wcześniejszych pewniaków — mówi dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Adam Matusiewicz (także kandyduje do PE) zlecił nawet przeprowadzenie minisondażu przedwyborczego. Wynika z niego, że 60 proc. wyborców PO chce zagłosować na lidera listy Jerzego Buzka, a 7 proc. na Marcinkiewicza. Wszyscy pozostali kandydaci, łącznie z drugim Janem Olbrychtem, nie dostali więcej niż 5 proc.

— Część działaczy udaje, że nie wierzy w ten sondaż, ale prawda jest taka, że do niektórych dotarło, że to właśnie on może im sprzątnąć mandat sprzed nosa — mówi członek zarządu śląskiej PO.

— To tylko sondaż, owszem magia nazwiska działa, ale wszystko tak naprawdę zależy od frekwencji wyborczej — bagatelizuje Matusiewicz.
Komentarze: (51)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W czerwcu nikt rozsądny nie będzie statystować w konkursie o 2 miliony złotych, do jakiego stają kandydaci do Parlamentu Europejskiego.

Myślę ze ktos kto sie na raz pojawil na liscie i w partii a nic o nim nie wiadomo co może w Europie zdzialac nie zagrozi naszemu ze Śląska Ciszyńskiego kandydatowi .Sondaz byl robiony w specyficznym regionie wiec stad moze takie wyniki ! Absolutnie liderem slaskiej listy jest Jerzy Buzek a na drugim miejscu na pewno wejdzie J.Olbrycht , parlamentarzysta ktory juz dluzej niz 5 lat dzialal skutecznie i dziala w Brukseli godnie nas reprezentujac. NO CHYBA SYNDROM TYMINSKIEGO sie nie powtorzy bo to świadczylo by o braku mądrosci ludu śląskiego !!!!!!!!!!

Pan Buzek firmował reformę emerytur. Za OFE-y jestem mu bardzo "wdzięczny". Niedługo będę pewnie wypoczywał na Hawajach bez trosk finansowych. Jak ten człowiek coś robi to tylko dobrze dla nas jak jego cała platforma.

Jak Olbrycht nie wejdzie do Parlamentu Europejskiego, to z pewnością wygryzie Ficka. No ale to i tak niczego nie zmieni. Dalej będzie marazm.

Co konkretnie Pan Olbrycht zrobił do Cieszyna? No nic. Patrzcie jak się Rybinik rozwinął. 94 % mieszkańców miasta Rybnik jest zadowolnych z mieszkania tam.To super wynik.

A ja się nie zgadzam z Jurajem. Czyste technologie i energetyka to coś do czego trzeba mieć określoną wiedzę,o której nasz cieszynianin z Rybnika nie ma pojęcia. Nie wystarczy na wizytówce napisać słowo ekspert - jak ma to Pan Jan Olbrycht. Trzeba nim po prostu być. Ludzi z biegłą znajomością języków obcych przybywa i to już zaczyna nie wystarczać a bycie ekspertem i tu się uśmiecham nie wiadomo przez kogo uznanym to fabuła wątpliwej wiedzy i umiejętności. Czas na zmiany. Europa przestaje być prosta Panie Janie. Europa tonie w papierach i biurokracji a my podatnicy za to płacimy czas na praktyków do których z przykrością to stwierdzam nasz kandydat lokalny nie należy.

Zgadzam sie - chybione hasło wyborcze. Kto kiedykolwiek widział jakikolwiek wniosek unijny wie że "Europa NIE JEST prosta". POwinno być "Europa może być prosta".

Dr OLBRYCHT myli się ...

Nikt przy zdrowych zmysłach oraz szanujących swoją reputację wśród znajomych nie pójdzie do wyborów i nie będzie się ośmieszał . Dosyć tego cyrku ! Ja mam iść do wyborów po to aby jakiś oszołom przez lata nabijał sobie konto bankowe , a dla POLSKI nie zrobił N I C ! Cóż dla naszego regionu zrobił WIELKI OLBRYCHT - nic ! I tak jest ze wszystkimi . Szkoda społecznych pieniędzy . 50 posłów o ograniczonym horyzoncie myślowym to czyste marnotrastwo ! Po co jeszcze 460 posłów - oszołomów z różnych ugrupowań. Ale nasze społeczeństwo wszystko z podatków zapłaci . Udział w wyborach do EUROPARLAMENTU to czyste marnowannie pieniędzy podatników - i tak nic nie mamy do powiedzenia . Przeszliśmy6 z jednedo układu /WARSZAWSKIEGO /do drugiego EUROPEJSKIEGO i nnic z tego obywatel POLSKI NNIE MA ! Owszem mają t6acy jak nasi posłowie i tych których mamy wybrać - i po co ! Ogólnie nie będę robił frekfencji , niech się oszołomy wybierają !!!!

Jeśli chcemy aby nie zagroził J. Olbrychtowi, to trzeba przyjśc i zagłosowac 07.06 - proste.

a w Cieszynie na słupach powiesili (plakaty) Olbrychta ;)))

A te wybory to pic i fotomontaż, bo to tylko ciepłe posadki dla wielu, nie tylko w parlamencie, ale także dla rodzinki królika ;))

Czy to ten katolik co wykładał jak żyć po bożemu a teraz mieszka z gówniarą na kocią łapę?

Jak widzę na Głębokiej 20 plakatów Olbrychta na co drugiej lampie to chce mi się rzygać i mam nadzieję że przyniesie mu to odwrotny skutek.

Kandydatów na tyle plakatów niestać, ale europosła już tak to zalepił całe miasto. Tylko niech przypomni co zrobił dla nas bo mi chyba umknęło coś.

Mam nadzieję ,że magistrat miasta otrzyma stosowną zapłatę za wszystkie plakaty wywieszane na tereniev miasta na infrastrukturze miejskiej (w tym słupach energetycznych i lampach miejskich. Koszt wywieszenia jednego plakatu kandydata na Europosła tej wielkości to ok.3 zł z Vatem za sztukę- no i stosowna umowa i zgoda właściciela czy też dysponenta . Kto sprawdzi czy te czynności zostały zachowane i wpłynęły odpowiednie opłaty???

Najbardziej aktywną europosłanką okazała się Ewa Tomaszewska (PiS), która wyprzedziła Lidię Geringer de Oedenberg (SLD). Cała Platforma w rankingu "Pracusie i obiboki" wypadła słabo. Pierwszy w kwietniowym zestawieniu Instytutu Kościuszki – Jacek Saryusz-Wolski (PO) – zajął szóste miejsce, a drugi, Jerzy Buzek, jest dopiero 29!!!!!!

Oj jaka przewaga niby eurosceptykow ,a dobrze WAM podrozowac bez granic i korzystac ze swobody zatrudnienia nauki i ntransferu kapitalu ?? Wspólnota Europejska to nieunikniona koniecznosc ,moze kiedys sie ta forma pzrezyje i bedzie cos innego ale na razie nie ma lepszej !! A uwagi na temat Jana O. ze niekompetentny itd sa zupelnie nietrafione !!!
Zawwsze w sprawach publicznych jesli sie chce miec cos do powiedzenia to trzeba uczestniczyc w wyborach i zajac stanowisko a nie pie....ć głupoty jak Obserwator ,ktory jak sama naqzwa wskazuje stoi z boku nic nie robi i obserwuje !!!!!!!!!

Juraj- nie podważaj mądrości ludu śląskiego. Jak chcesz coś dobrego napisać o naszym europosle np. ,że skutecznie działa- to podaj przykłady tej skuteczności a nie uprawiaj propagandy. Chętnie poczytam(ja osobiście znam jeden atut-ważny!!! zna biegle francuski i dobrze angielski,ale to wszystko - są oczywiście z tego tytułu pewne oszczędności na tłumaczach ale wiedza fachowa-w czym jest dobry???Napisz! Przekonasz mnie ,że to ty mówisz konkretnie a nie piepszysz głupoty.Co takiego ważnego i więcej od następnej kadencji będą robić Europosłowie z Polski ,że z 2000 euro podniesiono im do 7000 euro. Jak w tych okolicznościach chcesz zmusić Polaków utrzymujących się z pensji 1500 zł do wzięcia udziału w tej upokarzającej ich loterii wyborczej.

można wtłoczyć do łbów tuskomatołkom przed wyborami, takiej ilości lewackich kłamstw o Unii-nowym ZSRR dawno nie czytałem

Wystartuj sam w wyborach, zarób te pieniądze. Europosłowie zarabiają bardzo dobrze, ale uchwalają całe prawo Unii Europejskiej, to sporo pracy. Pomijając marginalne frakcje nacjonalistyczne i komunistyczne, które robią tylko dym, to reszta czyli socjaldemokracji i ludowcy ciężko pracuje. Olbrych jako poseł zbiera bardzo dobre opinie, wstydu Cieszynowi nie przynosi, a gdyby nie on to zamek do dziś byłby ruderą

Nie wiem ,czy jesteś Jurajem czy jednym z tych co wypisują bzdury na "Faceboku".Jeśli czytasz ze zrozumieniem to odniosłem się do zapowiadanej słabej frkfencji w tych wyborach,ktora między innymi wynikać będzie z tego ,że ludzie w tym kraju szybko potrafią ocenić co przystoi na publicznych posadach a co nie. Zatem jeśli polscy europoslowie pracowali za pensje przystające do naszych posłów 2000 euro ,ktorzy też to prawo stanowią ,to nie sądzę aby prawo które będą stanowić za 7000 euro miało być prawem lepszym. Nie rób też się dobrym wujem ,łatwo decydującym się na wydawanie publicznych pieniędzy jeśli nie chcesz się stać niewolnikiem podatków. Jeśli przyszły polski europoseł ma zarabiać 3,5 krotnie więcej od polskiego prezydenta i polskiego premiera ,a także ministra czy polskiego parlamentarzysty - to zrozumiałe ,że będzie akcja na kasę polskiego podatnika - bo dlaczego ci pozostali nasi reprezentańci mają zarabiać mniej? Czy to nie powinno Cię zastanowić? Mówisz o zamku.Że to zasługa Pana Jana? Oczywiście jest to jakiś argument -tyle ,że wówczas kiedy zamek dobudowywano- Pan Jan Olbrycht był burmistrzem tego miasta. Myślę ,że tę zabytkową starą jego część stać nas było wyremontować ze środków własnych - zaś ta dobudowana stała się kulą u nogi gminnej gospodarki. Mamy obiekt- pseudo oranżerię,ktora gminę kosztuje i przez kilka lat będzie nas sporo kosztować ,a za wiele pożytku z tego obiektu nie będziemy mieli. Dodam ci mój antagonisto ,że poprzedni włodarze miasta budowali zakłady pracy ,kilkutysięczne osiedla,szkoły ,komunikację miejską ,a w kraju naszym żyło 30 % młodego pokolenia Europy.Ty powiesz mi w twoich prymitywnych reakcjach ,że chwalę PRL i jestem komunistą. Nic z tych rzeczy. Powiem ci ,że właśnie ci poprzedni włodarze pracowali za pensję rowną kierownika działu zakładu pracy- i jakoś wszystko bez zadłuzania robiono. Obecne władze bez kredytu niczego nie zrobią bo z trudem zbierają podatki na utrzymanie tego co jest i swoje wzięte z sufitu pensje. Zatem zastanów się za nim coś napiszesz. Zazdrość to prymitywny zarzut w czasach gdy Europa wstrząsana byla i jest dotknięta kryzysem ,ktorego nasi europoslowie nie przewidzieli taki wzrost wynagrodzeń niezależnie czy tam bedzie Pan Olbrycht czy też nie wydaje się nieporozumieniem. Będą kolejne roszczenia finansowe osób z polskich elit władzy- a to odbieram jako zagrożenie dla państwa z którego w ostatnim czasie wyjechało 2mln młodych ludzi.

I jeszcze jedno- to nie sa zarobione pieniądze. Ale już z gory ustanowione.Ja wiem jak się na pieniądze pracuje i to co robię na codzień cenię sobie wyżej. Mówiąc po naszymu- maja mama ,czy moja starka na pewno by mi powiedziała ...' Na dyć Francek ni ma cie gańba tyle piniyndzy dżyć ku sobie .Boga sie nie boisz"?Szkoda ,że tego glosu niekierzy już słuchać nie chcom.Nie sóm tu stele dlatego chociaż mają uszy do słuchania nie słyszom, chociaż mają oczy do patrzenia są slepi. Przeżyjemy i to!

Tyle samo mają dostawać inni europosłowie. Olbrycht zna doskonale języki obce, jest fachowy i kompetentny, nie robi awantur. Jest wzorem posła w porównaniu do wielu innych. Pieniądze mu się należą.

Pieniadze się należą każdemu kto pracuje. Dodam godziwe pieniądze. I jak dotąd ,żaden poseł czy europoseł nie pracował za darmo . Pytam a myślę ,że rozsądnie dlaczego wzrost tej pensji z 2000 euro do poziomu 7000 euro ,ma być 3,5 krotną wartością przekraczającą zarobki prezydenta i premiera naszego kraju. I to w czasach kiedy Europa i Polska targana jest kryzysem, a poziom deficytu budżetowego nie pozwala nam wejść do korytarza zapewniającego nam przyjęcie waluty europejskiej.??? Te pensje eurodeputowanych to rozbój w biały dzień. Więcej szacunku mam do gangsterów- ich dochody pochodzą z rozboju i wiedzą ,że za to poniosą karę jeśli zostaną schwytani. To co proponuje się jako pensję eurodeputowanych to okradanie nas wszystkich w białych rękawiczkach .

Jak wy zazdrościcie kasy Olbrychtowi, jakie to niesmaczne

Jak to ładnie chwalić dawną władzę z czasów PRL
co to pracowała za darmo,prawie.Jeśli nie liczyć
talonów na samochody,dywany,meble ,telewizory,pralki itp czy mam jeszcze długo wymieniać,sklepów za żółtymi firankami ,wczasów za darmo,przynoszonych do
pracy lub wprost do domu różnych "fruktów"typu szyneczka,jajeczka,rybki,masełko ,śmietanka,że nie wspomnę o kurczakach,to fakt gdybym tak miał
pracować to czemu nie.Normalny człowiek za pralką stał 3 dni,za kawą jak dowieżli 5 godzin,że o
kartkach na mięso, cukier itp nie wspomnę. OJ coś mi się wydaje, że
Wars tęskni za dawnymi czasami kiedy mu coś z
pańskiego/sekretarskiego/ pewnie, stołu kapło.
A pisanie bzdur o tworzeniu miejsc pracy, budowie nowych zakładów typu Huta Katowice,Berliet,Masey Ferguson i wielu innych z technologią , którą zachód
mógł sprzedać już t ylko durniom ,gdzie decyzje podejmowali ludzie typu sekretarz
Grudzień , był wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Bogaciła się tylko nomenklatura partyjna i ludzie z nią związani .Kto w większości przejął majątek
państwowy, macie przykład Cieszyński ,słynna
Lakma powstała na bazie Lakierów .Długów i
zacofania spowodowanego 50 latami PRL jeszcze długo nie odrobimy.Za to że wchodzi do nas
kapitał zachodni, który wpierw dorobił się na tych
"baranach ze wschodu"/tak nas pewnie po cichu nazywają/ i teraz wykupuje zakłady podziękujcie władcom PRL i ich klakierom typu WARS.

W uzupełnieniu informacja, jak się otrzymywało
raz w roku w latach 70 i 80 talon na samochód,
to się go kupowało w Polmozbycie za przeciętnie 1/4 ceny gieldowej
poprzedniego talonowego rocznego samochodu.Różnica ta w przypadku np.Lady to było przeciętnie 50 średnich pensji.
Przy takich przywilejach powinni pracować za symboliczną złotówkę.

Dystans ,ty mnie nie musisz pouczać o minionych czasach. Nic Ciebie też nie upoważnia do zdobienia mnie w sukienke tęskniocego za minionym systemem. Wlaśnie ta wiedza ,która pozwoliła mi uczestniczyć w obalaniu poprzedniego systemu pozwala mi z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć ,że obecne elity polityczne zaczynają przeginać i nie dostrzegać ,że dla nich zaczął się właśnie zjazd w dół im wyższe honoraria za pracę na rzecz narodu sobie zaczną przyznawać. Może dlatego ,że ten naród mają już dawno gdzieś i jedna kadencja ustawi ich materialnie do śmierci i będa z tego mogli dostatnio żyć w kazdym zakątku swiata. Dystans trzeba być ślepym ,żeby tego nie dostrzegać ,i mieć zerową wrażliwość społeczną -skąd się urwałeś- mam nadzieję ,że nie jesteś naszym kandydatem na europosla. A jeśli tak to moje współczucia. Z dobrobytu to cukrzycę można dostać,więc po co ta dieta 7000 euro i wyższa.Bo jak się mawia ma wynosić 12000 euro plus pokrycie kosztów sprawowania funkcji europosła. Ty młodych ludzi pouczasz o talonach- oni już dawno są poza granicami naszego kraju a pozostali o tym myślą jak się stąd wydostać i nie żyć za 1000 zł i płacić podatki na utrzymanie politycznego establiszmentu. Spora część narodu milczy.A to zapowiedź tego przewrotu ,ktory miał miejsce w 80 roku. Gama - nikt nie zazdrości kandydatowi na europosła Janowi O. Nie ma co uprzedzać demokracji.Nie ulega wątpliwości ,że Pan Olbrycht był europosłem ,a czy nim będzie to po 6 czerwca się dowiemy.Wówczas niektórzy mu będą zazdrościli.

Nie ma się czego Panie rzucać, cztery wpisy niżej
chwaliłeś Pan PRL i jej włodarzy, na dodatek kłamałeś Pan, że budowali bez zadłużenia.Jak Pan myśliszczemu ten system się rypnął, bo wszystkie państwa bloku wschodniego były tak zadłużone, że nikt im już nie chciał dać żadnych kredytów.
Odnośnie straszliwych zarobków europosłów w dniu 1.06.2009 o godz 15,30 w Domu Narodowym w Cieszynie jest spotkanie z kand. na europosłów,
przyjdż Pan i zapytaj się ich Pan wprost jak to jest z tymi zarobkami ,może niebraknie odwagi albo chęci.

Dystans ty jesteś hipokrytą. Oto na Twoich oczach rypnął się kapitalistyczny system bankowy ,całe państwa jak Islandia Łotwa i szereg pozostałych nie wyłanczając tych najbogatszych są zagrożone nieobliczlną jeszcze recesją a niektóre ogłosiły wręcz bankructwo.Polska obecnie w przeliczeniu na glowę mieszkanca ma większy dług niż za czasów kiedy rozstawaliśmy się z PRLem. W tym czasie dla podtrzymania dyscypiliny budżetowej co roku dochody do budżetu państwa z którego to państwo było utrzymywane pochodziły w znacznej częśći ze sprzedaży majątku -przykro mi to mówić wypracowanego w czasach Girkowskich a jakże!!! Samorządy przed upadkiem PRL- pożyczek nie zaciągały na byle co.Dziś bez pożyczek ,kredytrów preferencyjnych w gminach nie da się zrobić prawie niczego.A te już i tak są pozadłużane tak jak ówczesne państwa zwanymi demoludami. Dziś mamy spory dług wewnętrzny -czytaj samorządowy i jeszcze większy dług państwowy. Banki też nie chcą pożyczać a niektóre na powrót w krajach o silnej gospodarce rynkowej są na powrót nacjonalizowane .Działacze szczebla gminnego czy powiatowego nie należeli wg mojej opinii do ludzi okradających naród. Nie bronię ich dlatego, że jestem sympatykiem PRL, ale dlatego ,że żyli i mieszkali obok mnie i do tej pory mieszkają .Nikt z nich na polityce nie dorobił się takiego majątku jak obecny establiszment. Wielką zasługą bodaj najcenniejszą jest to ,że nie ma cenzury.I nie ma granic.To dopiero początek drogi chociaż od początku tych zmian minęło 29 lat. Dystans ,jeśli ty wiesz jak jest z tymi zarobkami europosłow o czym powszechnie się słyszy w mediach to na pisz i nierób za naganiacza.

do WARSA nie jestemTwoim antagonistą al;e ta glupia dyskusja sproiwomkowala mnie do komentarza ,masz raqcje wielu sprawach ale polemikja w takiuch niezależnychmediach powinna być rzeczowa i na argumenty bo inaczej to jnie maq sensu !!!!!!!!Pozdrawiam OLBRYCHT i tak w PE bedzie bo jest użytecznym i skutecznym poslem a jak ktos o tym nie wie to znaczy ze jest po cieszynsku KIEP!!!!

Pensje podwyższył posłom parlamet europejski, nie złe władze w Polsce. A w zasadzie wyrównał pensje Polaków, Czechów, itd. z pensjami Niemców czy Francuzów. Bo taki polski europoseł musi utrzymać się na Zachodzie kupując wszystko za euro, np. mieszkanie, jedzenie, itp. Do tej pory wykonując taką samą pracę Olbrycht dostawał 3 razy mniej od Niemca

Ok.Wg. zeznania podatkowego nasz były europoseł pracując w parlamencie europejskim, zresztą jak inni do tej pory polscy europoslowie otrzymywał pensje na poziomie 2000 euro. To pozwoliło mu poczynić oszczędności - nie wielkie co prawda ale jednak. Kupić w miarę dobry samochód i żyć na przyzwoitym poziomie. Inni europoslowie do tej pory nie skarzyli się na swoje uposażenie a byli i tacy którzy otrzymywali z europarlamentu znacznie mniej od polskich . Po prostu pensja eurodeputowanego to jego pensja- resztę płaci parlament dodatkowo. A jakże!!! Rozumiem ,że należy co jakiś czas waloryzować pensje także polskiego posłańca np. 2000 euro do powiedzmy o 50% ale do kwoty 7000 euro i więcej !!! to już przesada. Co do równego traktowania europosłow się zgadzam -pełną kwotę powinno otrzymywać państwo ,którego ten reprezentuje skoro wnosi adekwatnie do liczby obywateli składkę. Europoseł ,żyje jednak na codzień w Polsce i nie należy go oddzielać od narodu ,ktory reprezentuje pensją ,ktora prowadzi do zerwania więzi z tymi ,ktorych poparcia tam się znalazł i po jednej kadencji urządza go na całe życie. Wizja powrotu do codzienności powinna go motywować . Jeśli jedna kadencja załatwia sprawę dożywotnich profitów- nie ma motywacji i troski o dobro innych i wybór na kolejną kadencję. Zresztą co już zaznaczyłem takie pensje europosłów wskazują na to ,że nasz prezydent i premier i wicepremierzy oczekiwać będą podobnych uposażeń. Bo oni także prawo stanowią,mają odpowiedzialność,reprezentują kraj. A poza tym żartując -prezydentowi nie wypada się zapożyczać u europosła. Za to wszystko zapłacimy my podatnicy a ja nie jestem skory do tego by tę pętlę podatkową powiesić na własnej szyi. I wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Wy róbcie jak chcecie.

Jeśli poseł wykonuje identyczną pracę,a dostaje kilka razy mniej, to nie jest to OK i zostało to naprawione. Życz innym,a będzie ci życzone

To dobre co piszesz!!!.Polski stoczniowiec wykonywał identyczną pracę co np.francuski i został bez roboty.

Czyli wszystkim europosłom po równo ,dla nich nadal socjalizm,dla ich narodów wolny rynek-"okrutny kapitalizm" Czy tak??Wars.

Pracodawcą dla europosłow jest europarlament, on płaci i wymaga. To czego się domagasz, to tak jakby rządać, aby Ficek płacił 3000 złotych w ratuszu mieszkańcowi Cieszyna, a temu z Pogwizdowa za taką samą robotę płacił 2000. Stocznie są prywatne i płacą, jak chcą

Genialny aforyzm: moralny bunt z powodu zbyt wysokich wynagrodzeń innych osób składa się w 99% ze zwykłej zawiści i w 1% z moralności

Dla poniższych dwóch postów brak mi słów.Są płaskie,prymitywne i daleko odeszły od meritum. Do tej pory w europarlamencie te różnice w wynagrodzeniach europosłow jakoś nie przeszkadzały. Nagle w imię jakiej sprawiedliwości urawniłowka??? Powiem dalej - z czego ten europarlament czerpie środki na takie pensje?Czy polski podatnik ma przychody na poziomie podatnika niemieckiego czy francuskiego i stać go by swoim europosłom fundował coś co jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.Zowiść nie ma tu nic do rzeczy- ty nawet wstydzisz się swoich poglądów -to propagandowe śmiecie.Pracodawcom dla polskich obywateli jest obywatel polski nikt inny!!! Tylko kiep może myśleć inaczej. Gdyby tak było ,że europarlament może zatrudnić Polaka na europosła nie trzeba by było wyborów. Te wybory to zawarcie kontraktu pomiędzy wyborcami a ich przedstawicielem.Niestety nikt wyborcy nie zapytał za ile jego przedstawiciel będzie go tam reprezentował.Dlatego swiadoma część opini społecznej odwraca się plecami od eurowyborów a przewidywana frekfencja wyborcza będzie poniżej 20%. Zostawiam Tobie ten obywatelski obowiązek- szacunku mojego choć jesteś anonimowy i tak nie zyskasz .Ja moralnie się na to nie zgadzam i to niezależnie kto będzie w przyszłym europarlamencie nie znajdzie się tam za sprawą mojego głosu.

Należeć będę do tej ponad 80% grupy Twoim zdaniem zawistnych wyborców.

glosuje na Jana Olbrychta - to mój dawny i oczywisty wybór / nie namawiam nikogo do podejmowania jego osobistych decyzji - co najwyżej jest mozliwość osobistej wymiany zdań, opinii... - na formum zw. ze sprawami politycznymi staram sienie pojawiać, co najwyżej zdawkowo i sygnalnie...
pyrsk chłapcy i dziołchy!
Jura Odcesty

Jurek dobrze ,że to bedzie tylko Twój wybór.Z ciebie nikt nie bydzie mioł pożytku bo nigdzie nie robisz to i z Twoich podatków mu nic nie wpadnie do kapsy.Więcej takich jak ty i cały parlament europejski poszedłby z torbami pod most wedle cesty.

Przestań się kompromitować, masz obsesję na punkcie Olbrychta

Nie wiem kto mnie prosi o litość i w jakim zakresie? Co do obsesji chętnie bym podyskutował ale widać ,że ten poniżej to nawet nie chce się podpisać jako jego obsesyjny zwolennik. Więc kto się tu kompromituje?Proszę mi nie przypisywać działan z niskich pobudek.

Bo się nie uspokoi

Już wyciągam rekę po te 7 kawałków.Tak się sztabowcy obawiają utraty poparcia ,że gotowi są sięgnąć do przekupstwa bym się uspokoił. Kiedyś to załatwiał cenzor- i uspakajał wszystkich inaczej myślących.Dziś korupcja jest powszechna.Czy mam rozumieć ,że spokój przyszłych europosłów z byłych demoludów jednocząca się Europa kupiła za 7000 euro!?

Z tych twoich przydługich wywodów już mnie mdli. Wyraźnie widać, że jesteś byłym PRLowcem i zawiść cię ściska. Idź się utop.

Tak samo reagowali na moje wypowiedzi komuniści.W krótkim czasie potem,runął czytaj utopił się cały blok demoludów za sprawą solidarności. Wszystko zatem wskazuje ,że historia zatacza kolejne koło, i po tych pazernych posłach nie zostanie nawet ślad.

Cholera nie wiedziałem ,że to TY obaliłeś komunizm

SZACUNECZEK....................

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama