, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Ma najmniej i nie narzeka!
— To moja pierwsza kadencja. Jeżeli się wykażę, to może radni to docenią i zaproponują podwyżkę — mówi Tomasz Branny. fot. ARC Dodaj do Facebook

Ma najmniej i nie narzeka!

TWO
Ma najmniej i nie narzeka!

Najlepiej zarabiający samorządowiec Śląska Cieszyńskiego to starosta cieszyński Czesław Gluza (12480 zł brutto). fot. Wojciech Trzcionka

Tomasz Branny, wójt Dębowca, wypada blado przy kolegach samorządowcach ze Śląska Cieszyńskiego. Zarabia najmniej z nich, 7667 zł brutto. To aż o 4818 zł mniej niż starosta cieszyński Czesław Gluza! Więcej od niego dostaje nawet dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie! — Ale ja jestem zadowolony — przekonuje wójt
Branny jest wójtem od trzech lat. — Dębowiec to najmniejsza gmina Śląska Cieszyńskiego, ma najmniej mieszkańców, a ja jestem najmłodszym samorządowcem — tłumaczy, dlaczego ma najniższe zarobki, Tomasz Branny. Mniej zarabia jednak głównie dlatego, bo nie otrzymuje dodatku stażowego. Aby go mieć, trzeba przez co najmniej pięć lat płacić składki ZUS-owskie, tymczasem Branny przed pójściem „na urzędy” prowadził gospodarstwo rolne i płacił KRUS.

Na wypłatę wójt jednak nie narzeka. — To moja pierwsza kadencja, dopiero muszę pokazać co umiem. Jeżeli się wykażę, to może radni to docenią i zaproponują podwyżkę — mówi Gazeciecodziennej.pl wójt Dębowca.

Tomasz Branny otrzymuje aż o 4818 zł mniej niż najlepiej zarabiający samorządowiec Śląska Cieszyńskiego, starosta cieszyński Czesław Gluza (12480 zł brutto). Lepiej od niego ma się nawet zatrudniana przez starostwo dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Anna Bednarska-Czerwińska, która zarabia 12000 zł.

Drugi na liście samorządowych płac jest burmistrz Wisły Andrzej Molin, który pobiera 11396 zł, a trzeci burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec - 10519 zł. Poziom 10000 zł przekroczył też ostatnio burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek, który po sierpniowej podwyżce otrzymuje 10200 zł.

Wśród wójtów Śląska Cieszyńskiego najlepiej zarabia wójt Hażlacha Karol Folwarczny, który co miesiąc inkasuje 9580 zł brutto, niewiele mniej niż burmistrz Skoczowa Janina Żagan (9996) i Strumienia Anna Grygierek (9681). Jak podliczył ostatnio „Głos Ziemi Cieszyńskiej”, kolejni na liście płac są: wójt Brennej Iwona Szarek - 9580, Zebrzydowic Andrzej Kondziołka - 9280, Goleszowa Zbigniew Wacławik - 9100, Chybia Elżbieta Dubiańska-Przemyk - 8720 i Istebnej Danuta Rabin - 8380.
Komentarze: (51)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nikomu nie zazdroszczę, jeśli za pracę dużo dostaje, ale te indywidua już nieraz udowodniły, że jedynym celem i sensem ich istnienia jest przetrwanie na dobrze płatnej z naszych podatków synekurze.

brawo panie burmistrzu, nich pan nie da się zdemoralizować ludziom żądnym władzy i pieniędzy,dla których interes społeczny jest na trzecim planie!

Nie od obfitości dóbr, zależy czyjeś życie...!
zaś miarą człowieka, nie jest stan jego konta...?

z całymi rodzinami...!

autor chyba nie lubi starosty zdjęcie z miłego ujęcia.....

"...Lepiej od niego ma się nawet zatrudniana przez starostwo dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Anna Bednarska-Czerwińska, która zarabia 12000 zł." Z artykułu wynika jasno, że każdy wójt czy burmistrz w powiecie zarabia od niej mniej a tylko starosta więcej... wiec teza w stylu "Wójt Dębowca zarabia grosze bo dyrektor szpitala zarabia więcej" jest straszzzzzzzznie naciągana

Wójt Goleszowa ma na imię Zbigniew a nie Andrzej

Przydałby się jeszce ranking diet naszych radnych! Ciekawe w której gminie mają najwięcej????

te zarobki to czysta obelga dla zwykłych ludzi. Sami ustalają sobie wysokość pensji. Rozumiem, że powinni jako osoby teoretycznie odpowiedzialne za społeczeństwo zarabiać więcej ale niech jest to średnia krajowa a nie 10.000,00.

Ja bym się obraził.... Coś chyba redaktor nie lubi Gluzy

Z Rzepy: "W tym roku przedsiębiorstwa decydują się na nieco wyższe podwyżki płac osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych (3,2 proc) niż u top menedżerów (2,7 proc.). – relacjonuje Karolina Widera z firmy Sedlak&Sedlak."...........Który z naszych top samorządowców zgodziłby się na podwyżkę 2,7%. Musi być wyższa. Pracownicy produkcyjni - robią, menadżerowie - pracują, samorządowcy zaś - piastują stanowiska.

"Tkanka tłuszczowa lubi sute gaże."

Koło (ojej brzydkie słowo) mi to lata ile zarabia jeden (w piekle się będę za takie słowa smażył) z drugim. Akurat podane zarobki nie są zbyt wygórowane i są adekwatne do piastowanego urzędu. Problem w tym, że w zawodach nazwijmy to "pospolitych" zarobki są nieadekwatne. Człowiek dla (wstrętny wulgaryzm) 1000zł (paskudne słowo) jak koń pod górę żeby (ojej, znowu przekleństwo) rachunki zapłacić i w sobotę się porządnie (brzydkie określenie upicia się), a taki (nie klnij)(proszę, nie klnij) leży i (wstydź się słownictwa) smaży na jakiejś Majorce i nawet nie postara się pomyśleć nad tym jak poprawić życie tym, którzy na niego w tych (obrzydliwe słowo) wyborach głosowali.

każdy widzi.

głupio chyba redaktorkowi patrzeć na dymiące, pełne mięsiwa michy wójtów patrzeć, kiedy w perspektywie jedynie skromne ochłapy od lichej reklamy...?

Dyrektor szpitala kasuje 12 kafli za parę godzin pracy, bo tylko tyle zajmuje się szpitalem w Cieszynie, żyje zupełnie z czego innego, wystarczy poszukać w internecie, a Wójtem jest się 24 godziny na dobę

A ja mam 695 zeta za 40 lat pracy w kuzni Skoczów,tak że panie głowa do góry-są gorsi i muszą zyć. Kocham cię Polsko.

I znowu nasuwa się mi na usta - wróc komuno wróć i daj zarobić robotnikwi.Kolejne pytanie - kiedy znów sie narodzi taki drugi jak Wałęsa i wyrówna rachunki krzywd powstałe niby za DEMOKRACJ, bo ten pierwszy zapomniał o nas - stare powiedzenie zapomniał wół jak cielęciem był.

W komunie robotnik żądał, wymagał, stawiał warunki przeprowadzał licytacje, szantaże, sabotaże, forsy miał ile chciał i taż mordę darł, że jest biedny i walczył z komuną bo wciąż miał mało, taka jego natura, ile by mu nie dąć zawsze ma mało choć zarabiał zawsze więcej od inżyniera, nauczyciela pielęgniarki, przedszkolanki i jeszcze stu innych zawodów.

Skleroza nie boli. Komuna padła finansowo, gdy wszyscy robotnicy i nie tylko robotnicy, mieli wypchane portfele banknotami - tylko, że wtedy w sklepach na półkach był już tylko ocet.

Komuna nie padłaby ani finansowo, ani jakkolwiek inaczej przy jednym założeniu, gdyby po prostu była komuną. Niestety tzw. realny socjalizm jaki mieliśmy okazję powstać był niczym innym jak państwowym kapitalizmem wdrażanym pod maską ideałów lewicowych. Wszystkie wypaczenia tego systemu począwszy od zabójstwa Romanowów, a skończywszy za podziale majątku narodowego przy zmianach w 89' na niekorzyść dla własnych społeczeństw były wynikiem kapitalistycznego spojrzenia rządów państw bloku na gospodarkę światową, której były częścią. Mimo wszystko powinniśmy jednak, i jak pewnie historia pokaże, ostatecznie będziemy dziękować ludziom, którzy rządzili "demoludami" właśnie za tą maskę socjalizmu jaka trzeba mimo wszystko przyznać przyniosła więcej dobrego niż złego. Oskarżanie ich o te ukłony w stronę kapitalizmu, co robią współczesne ugrupowania mieniące się stalinowskimi też nie jest na miejscu bo musimy sobie zadać pytanie czy w istniejących uwarunkowaniach geopolitycznych próba wprowadzenia czystego komunizmu byłaby jakkolwiek możliwa w sposób inny niż zrobił to Pol Pot w Kambodży.

Ostatnie podwyżki wynagrodzeń samorządowców, żeby to było jasne raz na zawsze, powstały w wyniku wdrażania planu walki z globalnym kryzysem gospodarczym w naszym powiecie. Dobrze opłacany samorządowiec, tak samo jak lekarz z większym oddaniem poświęca się dla dobra społeczeństwa. Wyższe zarobki w dobie kryzysu dodatkowo mobilizują ich do podjęcia wytężonych wysiłków dla podnoszenia swych kwalifikacji.

majtkosiuśków...Już kiedyś komuna była, i dawała zarobić robotnikowi; w efekcie robotnik (a z nim cała reszta) dostawał gówniane pieniądze i puste półki. Ja dziękuje, wolę, żeby zarabiali ci, co dużo i z głową pracują, a nie tylko nazywają sie robotnikami.

Niektórzy zazdroszczą wójtom,burmistrzom wysokich zarobków, ale proszę popatrzyć na różne imprezy organizowane w świątki piatki i niedzielę , w których uczestniczą wójtowie i burmistrzowie. Na pewno wielu z nich w wolne dni od pracy spędzałoby z rodzina w inny sposób, ale z uwagi na pełnioną funkcję ten wolny czas muszą przeznaczać pracę. W dniach od poniedziałku do piatku, oprócz pracy u Urzędzie często uczestniczą w godzinach popołudniowych w różnych zebraniach.
A więc nie pracują tylko osiem godzin dziennie, ale o wiele więcej. Godziny te nie są godzinami nadliczbowymi w roumieniu Kodeksu Pracy, a więc nie otrzymują za nie wynagrodzenia.
By któryś z wójtów i burmistrzów policzył w miesiącu wszystkie godziny w których wykonywał swoje obowiązku służbowe, to wysokość wynagrodzenie za jedną godzinę pracy jest raczej niskie.
Ponieważ znam obowiązki wójtów i burmistrzów oraz i odpowiedzialność za podejmowane decyzje, nigdy za te pieniądze tej roboty bym nie robił. Ktoś powie to po co sie tam pchają. Myślę, że są to osoby, które lubią taki charakter pracy

no dobrze, odnośnie wójtów, to odpowiedzialna robota ale z panią dyrektor Szpitala Śląskiego trzeba coś zrobić!

a ile zarabiają dziennikarze ? - np. z Głosu Ziemi Cieszyńskiej i Gazety Codziennej .Może okazałoby się ,że niewiele mniej od wójtów !

Lexxx jest faktycznie nieuleczalnie chory, prognoza
jest fatalna, ale najlepsze bo sam zamiast żyć w
komunie jest prywatnym przedsiębiorcą,he,he,he.

bo mu mamusia codziennie kanapki do torby wkłada

Wiem, że to nie w temacie, ale nie mogę się powstrzymać i nie odpowiedzieć:
1) do "do stela, lexa i innych 2009-09-16 04:41:04" majtkosiuś to słowo obraźliwe, niezgodne z regulaminem forum, a na resztę Twojej wypowiedzi nie widzę sensu odpowiadać bo jest ona napisana w oderwaniu od treści mojego poprzedniego posta, który obala Twoje twierdzenia, więc przewiń do tyłu i logicznie odpowiedz albo odszczekaj.
2) do "dystansa" określenie nieuleczalnie chory też jest onraźliwe i niezgodne z regulaminem, a Twój zarzut o rzekomą niepoprawność prowadzenia własnej firmy przez osobę o poglądach radykalnie lewicowych odpierałem już na GC kilkakrotnie, ale powiem jeszcze raz. Swoje miejsce w społeczeństwie jak i poziom życia staram się budować w odniesieniu do uwarunkowań w jakich przyszło mi żyć więc skoro żyjemy w kapitaliźmie to wolę prowadzić własną firemkę niż pracować za głodową pensję w fabryce, która mimo dobrych rezultatów może być w każdej chwili zamknięta w wyniku spekulacji. Jeśli miałbym możliwość utrzymania się z pracy na uczciwych warunkach to nawet nie myślałbym o własnej firmie, a może to mieć miejsce dopiero po upadku kapitalizmu. 3) do posta z 2009-09-16 10:11:57 - nie wiem co tobie tatuś codziennie i gdzie wkłada, ale zastanów się 10 razy zanim kolejną mądrośc napiszesz

facet chrzanisz albo się ma poglądy lub ideały
i postępuje zgodnie z nimi albo się ich nie ma,.
Komu chcesz wciskać kit o wyższości socjalizmu nad
kapitalimem, może Twojemu pracownikowi.
Ble,ble.

nie ma możliwości utrzymania się z pracy na uczciwych warunkach... dobrze, że mamusia papu daje...

Pragnę przypomnieć wszystkim ,że to właśnie wójt Branny otrzymał najwięcej głosów w plebiscycie na najpopularniejszego samorządowca w powiecie cieszyńskim w odniesieniu do liczby mieszkańców swojej gminy. Warto by o tym pamiętali pozostali samorządowcy.Między innymi powściągliwość w drenowaniu gminnej kasy przysporzyła mu wielu głosów.

Tak to prwda na półkach był ocet, ale trzeba pamiętać że tym którzy rządzili za komuny udało się wejść w elity AWS i oni wykupili za mocą Buzka prawie cały majątek Polski, zapominając o robotniku tym który przeprowadził całą reforme zwalczającą komunę. Prosze nie obrażać od takich i owakich bo nie należe do młokosów ale do tych co przepracowali już 43 lata dla dobra Polski, niech każdy z Was młokosów tyle przepracuje , a pogadamy później, jaki to macie wspaniały kraj gdzie robotnik porównywalny jest ze śmieciem i można go w każdej chwili wywalić. Młokosi popracujcie trochę przeżyjcie co nie co a potem bedzie dyskusja.

To jeszcze powiedz gdzieś te 43 lata przepracował bo mój sąsiad kilkadziesiąt lat lał ludzi pałą i też mówi że dla dobra Polski

Co za nick. Pamiętam, że to robotnicy chcieli
zmian , chociaż to robotnicy byli klasą rządzącą,w PRL.więc o co pretensje.Zarabiali więcej niż inżynier.
Tak to bywało , że za co dostali kolosalną kasę wózkowi i aparatowi w Marklowicach, tu też maczali kasę bracia na K. O co pretensje do Buzka.
chciałeś chamie złoty róg to go dostałeś , a że nie
umiałeś w niego dąć to twój problem.

Nie wiem kto Ci daje papu i nie interesuje mnie to, ale jak się chwalisz, że mamusia to bardzo mi miło. Niestety rozczaruję Cię, ale istnieje możliwość utrzymania się z pracy na uczciwych warunkach i wielu ludzi na świecie tak żyje, w polsze trochę mniej procentowo niż np. w Szwecji, ale też są tacy czego i Tobie z całego serca życzę. p.s. to Twoje infantylizowanie mojej osoby już dawno stało się nudne

obiecuję Ci, że przyjdzie czas kiedy sam przyznasz wyższość komunizmu nad kapitalizmem. Kiedy to będzie? Oczywiście po rewolucji.

oj ty biedny ,biedny

najpewniej użyteczny ma na myśli rewolucję żołądkową czyli biegunkę

a podobno niektórzy radni mają po 1200 zł diety miesięcznie a sesja jest tylko jedna w miesiącu. Fajnie, no nie? Będę kandydował!!!

Nik StELA lepszy niż , jakiś tam dystans. Dlatego taki bo ja jestem stela, a nie przyjechałem na tzw. worku ziemniaków czy marchewki, jestem ślązakiem cieszyńskim z krwi i kości a nie jakimś werbusem któremu śląsk życie uratował. Tak jest taka instytucja w której można tyle lat przepracować w jednej 8 a pózniej aż do teraz 35 daje to razem 43lata ciołku jeden.( przepraszam wszystkich którzy poczuli się poniżeni, ale zostałem wywołany do tablicy). Dystansie z Twoich wypowiedzi wychodzi ,że na g.. mówisz papu widać że jeszcze nic dobrego nie zrobiłeś , a już się wymądrzasz jak byś wszystkie rozumy pozjadał. Ucz się i daj innym dobry przykład a na starość Ci się to przyda. To co napisałem to szczera prawda, jak nie jesteś do tego przekonany to mogę Ci wypożyczyć tygodnik " SOLIDARNOŚĆ" tam przeczytasz ( jak umiesz)co owcześni decydenci a dzisiaj władcy tego świata obiecywali. Naród polski wierzy tym wszystkim obietnicą przed wyborami i idą do urn i głosują na takich zdrajców narodu, a oni potem mają nas gdzieś głęboko ....U nich tylko liczy się forsa , a nie dobro kraju i robotników, emerytów .

Nik StELA lepszy niż , jakiś tam dystans. Dlatego taki bo ja jestem stela, a nie przyjechałem na tzw. worku ziemniaków czy marchewki, jestem ślązakiem cieszyńskim z krwi i kości a nie jakimś werbusem któremu śląsk życie uratował. Tak jest taka instytucja w której można tyle lat przepracować w jednej 8 a pózniej aż do teraz 35 daje to razem 43lata ciołku jeden.( przepraszam wszystkich którzy poczuli się poniżeni, ale zostałem wywołany do tablicy). Dystansie z Twoich wypowiedzi wychodzi ,że na g.. mówisz papu widać że jeszcze nic dobrego nie zrobiłeś , a już się wymądrzasz jak byś wszystkie rozumy pozjadał. Ucz się i daj innym dobry przykład a na starość Ci się to przyda. To co napisałem to szczera prawda, jak nie jesteś do tego przekonany to mogę Ci wypożyczyć tygodnik " SOLIDARNOŚĆ" tam przeczytasz ( jak umiesz)co owcześni decydenci a dzisiaj władcy tego świata obiecywali. Naród polski wierzy tym wszystkim obietnicą przed wyborami i idą do urn i głosują na takich zdrajców narodu, a oni potem mają nas gdzieś głęboko ....U nich tylko liczy się forsa , a nie dobro kraju i robotników, emerytów .

i tyle

Każdy człowiek pragnący osiągnąć zysk, musi albo sprzedać innemu człowiekowi coś, czego tamten potrzebuje, albo wyświadczyć mu jakąś przysługę, np. wyleczyć go z choroby, albo naprawić mu samochód itp. Wyjątkiem są funkcjonariusze publiczni, którzy swoje dochody wymuszają siłą, bo przecież podatki ściągane są pod przymusem, a w dodatku – nie oferują żadnego ekwiwalentu, bo zajmują się utrudnianiem życia innym coraz bardziej absurdalnymi zakazami i nakazami.

Zwykle jako wyborcy powierzamy zarządzanie administracją, a nawet – zasobami obywateli ludziom, którzy nigdy w życiu nie zarobili normalnie nawet złotówki, bo zawsze uganiali się za publicznymi synekurami. Właśnie w ich ręce składamy z ufnością losy państwa, naszych samorządów i nas samych – a potem się dziwimy, że sprawy idą jakoś tak zupełnie inaczej.

Wytłumacz mi proszę dlaczego tak jest jak piszesz? Dlaczego ludzie mądrzy , kompetentni , uczciwi (tacy jak ty) nie biorą władzy w swoje ręce? Kto im tego broni???

A miało nie być "chamstwa". Jednak każden woli podsycać się dolą lub nie- innych. Może dać trochę oceny do tych płac. Powiat Cieszyński nie jest z pewnością liderem na Sląsku. Takie są przynajmniej efekty jego działań. Samopoczucie samorządowców się zenitu, ale, tak jest przważnie. Co nie dorobisz to dogodej. Kto krzyczy ten dostaje. Bingo!!!

do=> wyborcy z 12:02 Z prostego powodu. Mamy obecnie demokrację. Pytanie retoryczne I: Jakich wyborców jest więcej mądrych i dociekliwych, czy łatwowiernych i lekkoduchów? Pytanie retoryczne II: kogo wyborcy w większości wybiorą, kandydata, który obiecuje gruszki na wierzbie (cuda), czy kandydata mówiącego wprost o realnych planach? Trzeba umieć ludziom obiecywać to co chcą usłyszeć, nie patrząc na możliwości. Ja tej umiejętności łgania w żywe oczy po prostu nie mam.

Znowu w Cieszynie będzie wydawanie pieniędzy unijnych na iprezy 1200 lecia. Kto za to odpowie? Dają kasę to ją wydać. Filozofia władzy. Czy Pan Olbrycht znowu przyjedzie ze swoją Komisją?

Wojt w swojej gminie/Debowiec/ robi bardzo wiele.
Jest preznym i otwartym na wszystkie pozyteczne propozycje.
Jednak starostwo cieszynskie nie chce tego widziec,bo woli pieniazki zatrzymac dla siebie.
Wojcie,chocby nie wiem jak sie starales to Cie nie docenia,bo nie nalezysz "do ich kliki'!!!!!!!
Zycze powodzenia i wiekszej wyplaty!!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama