, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Kontrolerzy usiedli „na Ratuszu”
Aż pięciokrotnie w tym roku magistrat kontrolowali inspektorzy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Kontrolerzy usiedli „na Ratuszu”

TWO
Trzynastego w piątek, w sali nr 13 cieszyńskiego Ratusza rozpoczęła się dwunasta już w tym roku kontrola pracy Urzędu Miejskiego. — Jeszcze nigdy w jednym roku nie mieliśmy tylu kontroli — mówią urzędnicy. A wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski podejrzewa, że mogą one być efektem doniesień radnych do prokuratury.
Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna, otwiera opasłą, pożółkłą księgę, do której wpisują się kontrolerzy odwiedzający urząd. I wylicza: — Jako pierwszy w tym roku odwiedził nas inspektor pracy. Potem zjawiali się kontrolerzy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnej Izby Obrachunkowej, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Najwyższej Izby Kontroli i Urzędu Skarbowego.

Najczęściej magistrat kontrolowali inspektorzy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecna kontrola jest już ich piątą w tym roku. Dwukrotnie urząd odwiedzali inspektorzy pracy. Za każdym razem kontrolerzy badali dokumentację Ratusza przez kilka dni - najmniej przez tydzień, najczęściej jednak przez dwa tygodnie. — Od czasu, gdy pracuję w tym urzędzie, tylu kontroli w jednym roku jeszcze nie mieliśmy. Bywało, że w jednym czasie mieliśmy aż trzy kontrole na raz, a wydział spraw społecznych był kontrolowany dwukrotnie! — mówi wiceburmistrz Cybulski.

Co może stać za tak dużym zainteresowaniem kontrolerów cieszyńskim Ratuszem? Cybulski mówi, że niektóre kontrole są rutynowe, ale część z nich może być spowodowana skargami i doniesieniami radnych kierowanymi do prokuratury. Jak wyjaśnia, takich spraw jest kilka.

Zdaniem władz Ratusza, dotychczasowe kontrole nie wykazały większych uchybień w pracy urzędu. — Dostaliśmy tylko wnioski i zalecenia jak usprawnić niektóre procedury. To akurat pozytywny efekt tych kontroli — dodaje Włodzimierz Cybulski. Jak mówi, nie podejrzewa, żeby dwunasta kontrola, która rozpoczęła się trzynastego w piątek miała być pechowa dla Ratusza.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Za każdym razem kontrolerzy badali dokumentację Ratusza przez kilka dni, najmniej przez tydzień, najczęściej jednak przez aż dwa tygodnie."... I tylko on rozumie o co tu chodzi.

Kilkanaście wniosków pokontrolnych! W tym kilka odnośnie źle wydanych pieniędzy!!! W sumie ok. miliona złotych!!! Może tym zainteresował by się szanowny Pan redaktor! A nie znowu wietrzyć spiski! Prawda jest taka, że w ratuszu źle się dzieje!

których radnych myśli Pan Cybulski?

Tzn o których Pan Vice Cybulski myśli?

Kontrole potrafią sparalizować prace firmy, urzędu... Wogóle są upierdliwe. Teraz powstała kolejna forma alibii dla bezruchu w tym ratuszu. No przecież tyle by się działo, a tu radni nasyłają kontrolę na ratusz. Judasze jedne....

czy źle wydawane pieniądze to przestępstwo? Wobec tego największymi przestępcami finansowymi są przedstawiciele banków - spowodowały wielkie kryzysy na świecie, otrzymując później wsparcie finansowe instytucji państwowych - tak amoralnego posunięcia,mającego za nic prawo,na tak wielką skalę jeszcze nie było... i jak tu wierzyć politykom, łącznie z ich najwyższymi przedstawicielami?

dlatego do polityki garną się głównie ludzie o zaniżonych standardach moralnych - mają zaspokojone poczucie dominacji nad innymi, uśmierzane doraźne różne kompleksy (np poczucie niskiej wartości, chorobliwa ambicje, etc), a jako towarzysze partyjni mają via tzw "dyscyplinę partyjną", wygodne, asekuranckie, częściowe ubezwłasnowolnienie- to dlatego Jan Maria Rokita odszedł od polityki Jacek Kuroń z polityka był na bakier - sytuacji w cieszyńskim ratuszu i wśród radnych, nie będę komentował- to są niewielkie gryo małe stawki...

kontrole nic nie wykryją, pieniądze są bowiem gł. marnotrawione przez zaniechanie i błędne decyzje a to są dla prawa sytuacje niestandardowe i tkwią pośród marginaliów...zresztą po ostatnich wydarzeniach wydaje się, że kultura prawna tak krytykowana w PIS, w szeregach PO, także obniża loty- Donald Tusk, udzielny władca, winien być bardziej uważny - władza bowiem może zadziałać na jego wrażliwy umysł i wielkie ambicje, jak narkotyk...czasami nawet trudno zauważyć taką zmianę, uzależnienie od dominacji nad ludźmi i sprawami są trudne do leczenia... to wszystko przekłada się na władze różnych szczebli w Cieszynie, w stosownej skali

Ty Clown. a czemu skoro tak dogłębnie przeglądnąłęś duszę polityków, sam nie dasz aktywnie odporu tym nieudacznkiom? Skoroś taki doradca, weż na siebie ciężar odpowiedzialnosci. Bo wiesz.... w kostiumie, to łatwo grać rolę mędrca. A tak wogóle, to Stańczyk nie był prymitywem. Tylko Wielkim Demokratom, który urodził się w czasach nie sprzyjających tym poglądom. nie używaj na daremno Imion Swiętych CHAMIE.

Demokratą. Oczywiście.

Dokopać radnym, Pan wc - burmistrz lubi. Może jedak ta nieudolność, rozrzutność i niegospodarność jest już widoczna z daleka? Może mieszkańcy mają już dość?

na jednym wózku jadą; paliwem do niego nasze podatki.

... nie wykazały większych uchybień.. Pod takimi słowami wiele się kryje. Panowie Burmistrzowie lubią bardzo oceniać wszystko i wszystkich. Szczególnie jak Ktos ośmiela się "naszym" najjaśniejszym zwrócić na cokolwiek uwagę. No to trzeba ocenić kontrolujących. Wszak władza oznacza "władzę"? Jak Ktos w ogóle śmie cokolwiek cieszyńskiej "władzy" zarzucać!

Częstochowa: mieszkańcy odwołali prezydenta
Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona został odwołany ze stanowiska w niedzielnym referendum - wynika z nieoficjalnych wyników, przekazanych PAP w częstochowskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego (KBW).

kontrole powinny sprawdzić nie tylko finanse urzędu ale i spółki którymi zarządzają a przede wszystkim Zakład Budynków z panią Domagałową na czele - to dopiero anarchia i prywata

Cieszyn nie jest jeszcze dojrzały do odpowiedzialnego myślenia o referendum w sprawie x, owszem epizodycznepetycje w sprawie... więc mamy to, na co sie godzimy

uderz w stół a nożyce się odezwą...

o cieszyńskim ZBMie jeszcze będzie głośno... to nie anarchia i prywata, to afery.

No jak tak możecie. Przecież Panią Domagałową Radni "klepneli". Zaświeciła im kompem po oczach i oniemieli. Troche techniki i się "leśne dziadki" gubiom. Jo se tyż chałupe otynkowoł. "Klepniecie" mnie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama