, czwartek 22 kwietnia 2021
Komisja ds. lepszej współpracy
Halina Bocheńska mówi, że komisja przygotuje konkretny program działania. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Komisja ds. lepszej współpracy

WOJCIECH TRZCIONKA
Rada Miejska Cieszyna powołała doraźną komisję ds. współpracy transgranicznej, w której prace włączą się również władze Czeskiego Cieszyna. — Dotąd kontakty między oboma miastami często miały charakter nieformalny. Chcemy to zmienić — mówi Halina Bocheńska, przewodnicząca Rady Miejskiej Cieszyna.
Powołanie doraźnej komisji ds. współpracy transgranicznej to właśnie jej pomysł. Komisja - jak pisze w uzasadnieniu do uchwały przewodnicząca - będzie się składała z czterech radnych Cieszyna i tylu samo przedstawicieli Czeskiego Cieszyna, którzy będą podejmowali „wstępne uzgodnienia dotyczące realizacji partnerskich projektów unijnych, wspólnych uroczystości historycznych i jubileuszowych" oraz odpowiadali za przygotowanie wspólnych sesji. — W ten sposób będziemy rzetelniej przygotowani do podejmowania decyzji — dodaje Halina Bocheńska.

Pomysł powołania komisji został dobrze przyjęty przez burmistrza Czeskiego Cieszyna Víta Slováčka. — Potrzeba utworzenia takiej komisji istnieje. Będziemy na niej ustalać wszystkie sprawy, które potem trafią na wspólną sesję. Chodzi o to, żeby na sesjach były podejmowane konkretne decyzje bez zbędnych kontrowersji — tłumaczy Vít Slováček. Dodaje jednak, że czeska część komisji nie powstanie przy radzie. — Wejdę do nie ja, dwóch moich zastępców oraz członek Zarządu Miasta. Wynika to z innego podziału kompetencji w naszym kraju.

Sens powołania komisji krytykują jednak burmistrzowie Cieszyna. — Każda komisja musi mieć jakiś cel działania, program. A działania tej komisji oparte są na razie na lakonicznych i enigmatycznych sformułowaniach zawartych w krótkim uzasadnieniu do uchwały — mówi wiceburmistrz Jan Matuszek. A jego szef, Bogdan Ficek, dodaje: — To taka komisja bez teki.

Halina Bocheńska zapewnia jednak, że uzasadnienie uchwały nie musiało być szczegółowe, bo dopiero komisja po ukonstytuowaniu się przygotuje program działania. — Na spotkania komisji na pewno będziemy zapraszać również burmistrza Ficka — dodaje.

W czwartek na sesji radni zdecydowali, że do komisji wejdą radni Jan Żurek, Halina Bocheńska, Bolesław Zemła i Wojciech Brachaczek. Spośród tego grona wyłoniona zostanie osoba przewodniczącego.

Obecnie Cieszyn i Czeski Cieszyn czekają na decyzję Unii Europejskiej (ma zapaść w marcu) w sprawie akceptacji trzech projektów: „Park Sportowy", „Most Sportowy" i „Strażacy bez granic". — Potem będziemy myśleć o kolejnych wspólnych projektach — słyszymy w cieszyńskim ratuszu.
Komentarze: (33)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do boju Pani Halino! Niech się Pani nie obawia uwag Pana Bogdana F.. Jego uwagi o Komisji są na niskim poziomie. Jak ten Pan tak długo ostał sie na tutejszym Ratuszu skoro takie wystawia sobie świadectwo wiedzy o samorządzie. Tak to bywa niestety gdy Ktoś samorząd kojarzy z kolesiostwem. To też drobna uwaga aby i Pani nie stała się "Kimś" podobnym po czasie jakimś. Co do przytoczonych projektów to jednak nie zdzwił bym się gdyby UE akurat te odrzuciła. To propozycje zabawowe lub oczywiste (strażacy) do bieżącego współdziałania. Przepraszam ale Ja tutaj ani innowacyjności, ani nowych technologii nie widzę. Powszechny dostęp do internetu w Mieście i Powiecie, to było coś. Dużo mniej kosztowne od takiego np. lodowiska a powszechność i potrzeba raczej bezdyskusyjna. Czy naprawdę tak trudno "zaprojektować" coś czego wszyscy w cieszynie potrzebujemy? Komunikacja, ścieki, czy słynna już rewitalizacja Miasta. To są akurat te sprawy które powinny oba miejskie organizmy połączyć. Czy to jest jednak możliwe?

a nasze środowisko tez do boju, o darmową viagrę,
o zniżki w internecie/tam można za friko obejrzeć że ho,ho/o ulgi i partycypacje starostwa w naszych
imprezach.W końcu się nam coś od społeczeństwa należy.Pan Ficek też coś emerytom i rencistom
powinien kapnąć,kościół też winien wspomóc.
Nawet wycieczki.

Coś mi się wydaje , że komisja powstała tylko po to żeby był pretekst do pobierania diet za każde bezowocne i jałowe posiedzenie!

Do boju pani Halino! Minęło już tyle miesięcy od czasu kiedy pani ugrupowanie przejęło władzę w Cieszynie , może zrobicie wreszcie coś konkretnego? Czyżby ta komisja to było to na co Cieszyn czeka? Ha ,ha ,ha...

nie ma dzisiaj Salomonów...?

Teraz wiadomo, kto ją sabotuje, kto jest zdecydowanym wrogiem integracji

albo poszerzyć "K O R Y T O"...?

jeżeli nie umiesz pływać, po co łazisz na basen...?

Cuś zawsze można popodglądać u dam.

Nasz eurodeputowany J.O. ma na wizytówce napisane -Ekspert d/s współpracy transgranicznej i nie słyszałem aby Pan Ficek burmistrz Cieszyna mówił o naszym eurodeputowanym ,że jest bez teki. To raczej można przyjąć ,że pan Ficek nie ma pomysłu na współpracę transgraniczną niezależnie czy by miał tekę,czy też by jej nie miał.

Kolejna fanaberia P. Bocheńskiej i jej popleczników. Nie z tego nie będzie, żadnych konkretów. O wspólna kase można wystepować w POWT i tak sie dzieje i nie trzeba do tego żadnych komisji. Dajcie wiecej kasy ludziom którzy pracuja coddziennie nad zacieśnianiem tej współpracy, anie zbijajcie pseudopolityczny kapitał tworząc byty ponad stan.

W naszym mieście prowadzona jest akcja zbierania
podpisów do przekazania Placu Dominikańskiego
i przległości kościołowi.
Propnuję przekazać również Rausz bo przecież
przylega do kościoła.

Burmistrz F jest wrogiem porozumienia. Nikt z nim nie chce gadać. Gutek odszedł, Nowa Muzyka poszła, ludzie odachidzą. Nikt z nim nie chce współpracować. To belfer wyjątkowo nikłego sortu.

Komisja ds. lepszej współpracy to współczesna wersja The Ministry of Silly Walks skeczu z Latającego Cyrku Monthy Pythona. W tym skeczu John Cleese jest reprezentantem fikcyjnej brytyjskiej agencji rządowej odpowiedzialnej za popularyzowanie głupich kroków poprzez przyznawanie dotacji

A czy ta Pani ze zdjęcie, ma zakazane chodzić do fryzjera ? Bo jak się tak będzie zabierała za porządki w mieście jak ze swoimi włosami, to aż strach wyjść na miasto .

Oj koleś, od wyglądu to jest np. Doda czy Małek z TVN

Fakt, że takiej komisji do tej pory nie było to skandal. Normalne miasta w strefie Scehngen mają wspólną komunikację miejską, wspólną sieć energetyczną, wodociągową, itd. A Cieszyn ma wrogość wobec współpracy burmistrza

Cytat: "Chaotyczna reforma rolna Istotnie, tendencja spadkowa w gospodarce Zimbabwe przybrała na sile po 2000 roku, kiedy to poplecznicy prezydenta Mugabe zaczęli dokonywać chaotycznych przejęć farm będących własnością białych, często uciekając się do użycia przemocy. Jak podała w czerwcu Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, dziś duże gospodarstwa dostarczają mniej niż 1/10 wartości produkcji kukurydzy z lat 90. - a jest ona głównym płodem rolnym w Zimbabwe" Czyli znów powtórka socjalizmu Czerwonej Hołoty bolszewickiej. A unijne lewactwo tak usilnie naśladuje lewicę bolszewicką - lewa, lewa, lewa.

proponuje jeszcze powołac komisję do zbadania działalnosci komisji,zaplanować jeszcze jeden most i dłużej utrzymywać ZBM......................................
ile miejsc pracy dzieki staraniom powiatu,rady i burmistrza powstanie ?,kiedy będzie wyremontowana ul.bielska ?
ludzie czym wy sie tam zajmujecie w tym ratuszu ?
dla burmistrza najważniejszy w dobie kryzysu jest problem psich kup !!!!!! to najlepiej świadczy o tym kogo Cieszyniacy wybrali-bo prawda niestety jest brutalna -kogo żescie sobie (Cieszyniacy)wybrali-ten wami rządzi,a jak rządzi to widać,słychać i czuć...........

jedna wielka bida... ludzie bez kwalifikacji, bez wyobraźni, bez woli pracy dla miasta, za to z wielką wolą utrzymania się na stołkach jak najdłużej i za wszelka cenę. Nic dziwnego, że Cieszyn sie degraduje.

masz rację, w końcu ta pani jest osobą publiczną
i reprezentuje na zewnątrz Cieszyn, w końcu
nie bidula bo przewod.rady otrzymuje coś ok.1500
zł miesięcznie , czyli na fryzjera i ciuchy winno ją stać.

Lodowisko to wspaniała rzecz , akurat dzieci się ściekami nie interesują i wiem że to był strzał w dziiesiątke! Inwestyce powinny być różne.
Do Prezesa wdepnij w psie gówno - życzę ci tego ! najlepiej takie od dobermana!. A z teg co słyszałem to powiat musi dać kasę bo jest to droga powiatowa. Ja się nie znam na rządzeniu ale te wypowiedzi to poprostu dno - tak te wypowiedzi mozna podsumować !! Katastrofa .

pośliźnij się i połam nogi na lodowisku, a potem spłać 29 mln zł kredytu i finansuj je za 1,6 mln rocznie. Mędrolu.

że gros tych chwalących indolencję i niekompetencję cieszyńskiego ratusza żyje z ponad 20 milionów złotych jakie co roku płacimy na jego i przybudówek funkcjonowanie.....

ja w odróżnieniu od ciebie życze ci tylko żebys zmądrzał....dobrze że twoja wypowiedź nie jest dnem....nie wiem jak ty ,ale jak akurat patrzę pod nogi i nigdy w nic nie wdepnąłem...(no oprócz mieszkania z ZBM-u....)

już wiemy kto ich wybrał przynajmniej-nic dodać nic ująć....
gościu chyba dobermanów nie lubi.....

uważaj bo nogi polamać możesz nawet na prostej drodze i to nie koniecznie w zimie!!! i mniej złosliwości prezesie to bedziesz dłuzej zył, bo watroba bydzie zdrowszo!!!

kosztuje 100 zł na miesiąc... czy ktoś chciałby wynająć?... jeśli tak, będzie miał problem, nawet, jeżeli zaoferuje 200. Lista zamknięta, nie ma szans... Znajomi króliczka...Miasto płaci pani Gołębiewskiej pół miliona dotacji rocznie, a ta First Lady biznesu i przedsiębiorczości rozdaje garaże za friko....

o moją wątrobę sie nie martwcie,nie nadużywam,ale też i nie stronię...:-),ja jestem życzliwy wszystkim uczciwie pracującym ludziom-także urzędnikom,ale urzędnicy musza pamietac o jednej rzeczy-istnieją dla Nas,ludzi,mieszkańców ,petentów-to my im dajemy prace i chleb na utrzymanie rodzin,dlatego powinni każdą wydaną złotówkę oglądać z dwóch stron i wydawac ją jak najrozsądniej.....a jeśli zajmują się "duperszwancami" i odstawiają "pozorację" zamiast uczciwej pracy-no to niech się nie dziwią że ludzie na nich "psy" wieszają......

ja uważam że "duperszwancami" sie nie zajmują i uczciwie i ciężko pracują!!! Czyli złośliwości ciąg dalszy. Moim zdaniem do urzędów nie chodza petenci tylko interesanci . Petent to zaczerpniete słowo z casów komuny - ten upierdliwy, tak a propo. A przynajmniej w Cieszynie nie moża powiedzieć że w urzędach jest zła obługa interesantów. Oby tak dalej i nie było gorzej.

Im głupsi radni-tym więcej komisji , ograniczona intelektualnie przewodnicząca Rady Cieszyna-głupkowata inicjatywa powołania komisji! Tylko dokąd to zmierza i dlaczego za nasze pieniądze ?!

Na Przewodniczącego Prezesa OSP C-n Krasna,RADNEGO -BOGACZA-.Zna się na wszystkim,szczególnie na WSPÓŁPRACY ??????.( STRAŻ bez GRANIC) .ŻURKA (przebija) INTELEKTUALNIE.

STRAŻACY bez GRANIC .Projekt RADNEGO BOGACZA oraz przybocznego SROCZYKA.RATUNKU. PANIE BURMISTRZU. PANI RADNA BOCHEŃSKA,do BOJU.NIUDACZNIKOM STOP.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama