, wtorek 7 kwietnia 2020
Czekając na Popiełuszkę
Rondo w Skoczowie nosi już imię ks. Jerzego Popiełuszki. Teraz czeka na oznakowanie. fot. Stela Dodaj do Facebook

Czekając na Popiełuszkę

STELA
Dwa miesiące minęły od podjęcia uchwały, w której skoczowska Rada Miejska nadała rondu na skrzyżowaniu przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła imię księdza Jerzego Popiełuszki. Tymczasem na skrzyżowaniu do dziś nie pojawiła się żadna tabliczka informująca o patronie.
Z wnioskiem o nadanie imienia wystąpili działacze skoczowskiej Solidarności. Przed kilkoma dniami rozmawiali z Andrzejem Baczą, przewodniczącym Rady Miejskiej. Pytali, co dzieje się z oznakowaniem. Także niektórzy mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego na rondzie do dziś nie pojawiła się żadna tabliczka.

– My zrobiliśmy swoje. Rada jest od stanowienia prawa, uchwalania. Z tego co wiem, działacze Solidarności dogadali się już w tej sprawie z urzędem. Choć z drugiej strony, ta sprawa rzeczywiście mogłyby być trochę szybciej załatwiona – mówi w rozmowie z Gazetącodzienną.pl szef skoczowskich rajców.

PISALIŚMY:
Skoczów: Dookoła Popiełuszki
Dyskusja weszła na rondo

Tadeusz Mendrek, jeden z inicjatorów uhonorowania księdza Jerzego Popiełuszki w Skoczowie, ma zapewnienie ze strony urzędników, że tabliczka z imieniem i nazwiskiem duchownego pojawi się przed 2 czerwca.

– Bardzo się cieszę, że pojawi się przed wielkim jubileuszem 4 czerwca. Nie widzę w tym winy urzędu. Po prostu najpierw trzeba było czekać na ukazanie się uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego – przypuszcza Tadeusz Mendrek.

Mimo wszystko, dwa miesiące to długo jak na zamówienie tablicy i wkopanie jej do ziemi. Co na ten temat mają do powiedzenia władze Skoczowa? – Tyle trwa cała procedura administracyjna. Oznakowanie jest już zamówione i do Skoczowa trafi lada dzień – zapewnia Piotr Rucki, wiceburmistrz Skoczowa.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

żałosne

luterskie dzikusy, pomioty ubeckie, czerwoni emeryci, psychopaci z mlodej lewicy, lyse przyglupy i inne cieszynskie debilatka, i dewianci

mieczykk, jak na razie, to ty szalejesz...

Jako katolik czuję się urażony, że dyskryminowane są inne wyznania.

a mnie jako katolikowi wstyd za katooszołomów!

Tak to jest OGROMNY problem , ZASRANA tablica tak jak by na tym swiat sie konczyl. Nie ma wiekszych problemow !!!!!

Nazywanie rocznicy 4 czerwca wielkim jubileuszem to zbyt gruba przesada, aby na nią nie zareagować. Legenda mówi, że wtedy właśnie obalono w Polsce komunizm. Czy jednak komunizm aby na pewno został wtedy obalony? Czy rzeczywiście 4 czerwca 1989 roku zasługuje na upamiętnianie go w charakterze cezury dziejowej? Czy wybranie wkrótce potem symbolu tegoż komunizmu w osobie gen. Jaruzelskiego na prezydenta nie nasuwa żadnych wątpliwości? A haniebny 4 czerwca 1992 roku (3lata później), kiedy to przez obydwie strony umowy okrągłego stołu obalony został rząd premiera Jana Olszewskiego, za próbę UJAWNIENIA komunistycznej agentury w strukturach rzekomo niepodległego już, a więc w domyśle – wolnego od komunistycznych wpływów państwa polskiego?
Fox

Pomysł na miarę pisooszołomów.Wszystko robią aby tylko kłucić a nie jednoczyć.

Kolejny artykuł na ten temat ukaże się zapewne 02.06.2009. Później miną dwa tygodnie i pojawi się kolejny news o toksycznych wpływach tabliczki na spokojną tolerancyjną i pokojowo ustosunkowaną ludność ziemi cieszyńskiej.

oraz bliżej mi do platformy bo jestemślązakiem i chciałbym żeby naszee tereny wróciły kiedyś do niemiec

Bingo!!!!!!

ja bym wolał żeby to Niemcy wróciły do śląska. Możemy ich przygarnąć:-)

a tak z ukosa, była ta inicjatywa z szacunku do Popiełuszki czy też tak po prostu w celu osiągnięcia głosów większej części społeczeństwa przed eurowyborami. Tak tylko pytałem.przepraszam

Podobno nie ma głupich pytań, tutaj proszę, znalazło się.

a na jakiej ulicy w tym zapyziałym skoczowie mieszkał popiełuszko ??

proroczy drugi post

jestem daleki od takiego nazewnictwa ulic. niech one sa uniwersalne.neutralne. popiełuszko mi nic nie zrobił , ale nie czuje do niego szczególnej sympatii, nie chce mieszkac przy ulicy popiełuszki1

ani przy ul. świętego jana pawła II

Ale płakać nie będziesz?

Wy tu sobie gadu, gadu a Niemcy już szykują się do roszczeń majątkowych w Skoczowie, jeszcze będziecie płakać za Kaczyńskimi i przeklinać ryżego Kaschubba

Jaki tam odwetowiec? Ukończył Uniwersytet Jagieloński.Znał niemiecki i był wraz z rodziną majetnym człowiekiem.Skoro znał w mowie i piśmie dobrze niemiecki władze okupacyjne dały mu volkslistę -2. Na fali odwetu i rewanżyzmu został z rodziną wypędzony.Krzywdy nikomu nie czynił.Tesknił do miejsc swojej młodości jak każdy polski kresowiak do pozostawionych swoich ziem na wschodzie.

Tyle w temacie

Vox populi, vox Dei. I wszystko na ten temat.

Chociaż w katolandzie wszystko można podciągnąć pod wolę Bożą. Ale już niedługo. Młodzi już widzą ze w tym gównie nie chodzi o wiarę tylko o pieniążki

Zaraz sie rozszaleja..... juz sie rozszaleli........

Gdyby skoczowianie tak jak wspomniany tu Czaja mieli po 10 (słownie dziesięcioro) potomstwa to Skoczów byłby już metropolią.

sam jestes gowno i w gowno sie obrocisz po smierci

amen amen.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama