, sobota 17 kwietnia 2021
Cieszyn: „Rewizyjni" ustępują
Jan Żurek (z prawej): — Mamy mnóstwo pracy, nie wyrabiamy się. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyn: „Rewizyjni" ustępują

TWO
Komisja rewizyjna Rady Miejskiej Cieszyna stwierdziła, że nie podoła przez pięć miesięcy kontrolować Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości, i wycofała się ze swoich wcześniejszych planów.
Jak pisaliśmy w styczniu, („Rewizyjni szturmują Zamek", „Kontrolują, czy szukają haków?"), komisja rewizyjna zamierzała „wałkować” Zamek w styczniu, lutym, kwietniu oraz od października do grudnia. Po miesiącu okazało się, że radni są tak zarobieni, że muszą zmienić plany.

Na czwartkową sesję wpłynął wniosek komisji, aby radni zmienili harmonogram jej pracy i wyrzucili z niego dwie kontrole na Zamku. Dlaczego? W uzasadnieniu czytamy, że komisja rewizyjna będzie zbyt zajęta opiniowaniem wykonania budżetu miasta za ub. rok oraz przygotowaniem wniosku w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium.

Przewodniczący komisji, Jan Żurek, początkowo nie chciał komentować zmiany planów, wywołany jednak do tablicy stwierdził: — Nie mamy czasu zajmować się Zamkiem, bo chcemy dobrze zrobić budżet. Mamy mnóstwo pracy, nie wyrabiamy się.

Wtedy radny Wojciech Brachaczek zauważył, że wykreślanie z harmonogramu pracy komisji kwietniowej kontroli Zamku jeszcze ma sens, ale jak wykreślić z harmonogramu... luty, który właśnie się kończy. — No chyba, że ma pan zamiar zwołać komisję w piątek albo sobotę. Nie wydaje mi się. Dlaczego więc my mamy rozgrzeszać państwa z niewykonania planu — mówił Brachaczek.

— Proszę się nie doszukiwać drugiego dna — zdenerwował się, przyłapany na wpadce, Żurek. Gdy Brachaczek zapytał go, czym w takim razie komisja zajmowała się w lutym, odparował, że nie pamięta i kazał sobie przynieść protokół, który następnie odczytał.

W końcu z planu kontroli wyrzucono zapis o lutym. Radni zgodzili się też, aby w kwietniu „rewizyjni" byli zwolnieni z kontrolowania Zamku.

Podczas czwartkowej sesji radni uchwalili też miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Małej Łąki i Boguszowic. Dyskutowali ponadto o m.in. gospodarce odpadami.
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No i jak ten brak kontroli ma się do niedawnego narzekania pani na zamku, że pracować nie może, bo ją nękają kontrolami?!

Zarobione biedaczki. Znowu sie osmieszyli... Nic im tak nie wychodzi jak wpadki.

boję się że mnóstwo pracy będzie pod koniec roku-bo niezależnie od tego że niektórzy oficjele twierdzą że kryzysu w Cieszynie nie ma,to boję się że jednak jest i się pogłębia ....

jest takie powiedzenie które pasuje do komisji:
" wysrała sie bieda i płacze "

Żurek - Panu już dziękujemy !! Nie ośmieszaj się już więcej, A i cała Rada mogłaby dać sobie spokój. Oby wszyscy mieszkańcy w następnych wyborach zauważyli to co się tu dzieje.

O obiektywizm proszę. Rada Miejska to 21 radnych. Jeśli przyjmiemy ,że 11 z nich to opozycja większościowa,to można powiedzieć ,że ciężar kontroli ,czy też badanie poczynań tzw. mniejszości rządzącej spada wyłącznie na nich.Dość skompromitowana rządząca część rady nie jest zainteresowana by wytykać jej kolejne potknięciadlatego nie ma się co dziwić ,że komisja rewizyjna nie radzi sobie.Pamiętajmy jednak ,że w większości radni pracują ,zatem przyjmowanie tak poważnych zadań ich przerasta- by wnikliwiedokonać oceny działalności finasowej i merytorycznej gminnych jednostek budżetowych. Tu mam propozycję. Za każdym razem gdy pojawiają się wątpliwości co do słuszności wydatkowanych środków publicznych zwracać się do wewnętrznej kontroli gminnej UM oraz do RIO i czekać na wyniki. Sądzę ,że właściwym działaniem większościowej opozycji jest przymykanie kurków wypływu nieuzasadnionych kwot z budżetu, oraz ograniczanie przez to instytucji zdaniem opozycji nie wykonujących zadań gminnych. Macie kontrolę nad budżetem a to jest Wasz największy atut. Obiektywnie ,nie można markować działań ,trzeba znać dokładnie możliwości radnych pracujących w gospodarce u progu kryzysu. A ,że ten kryzys przychodzi,to już wszyscy wiedzą i burmistrz także ,ktory za jego realizację odpowiada i przekonywanie ,że utrzymywanie dublujących swoją pracę Domu Narodowego i Śl.Z.Sz.i P. jest głębokim nieporozumieniem.

mongoły

Szkoda.że kontrola Zamku nie doszła do skutku,bo może byśmy się dowiedzieli jak długo jeszcze Zamek będzie doił miejską kasę.Oby radni znaleźli czas na skontrolownie poczynań p.G,liczymy nato,bo dość już "poszło" na Zamek naszych wspólnych pieniędzy!

"Instytucja upadła – to taka, która: 1. jest rzeczywiście kontrolowana przez nieformalną koterię o mało przejrzystych celach i powiązaniach; 2. koteria ta zdobyła ową kontrolę w rezultacie nieczytelnej intrygi; 3. podejmuje decyzje z manifestacyjnym lekceważeniem dla opinii publicznej; 4. pozbywa się wszelkimi sposobami ludzi wybitnych lub posiadających samodzielny autorytet; 5. i może to wszystko czynić przy bierności albo życzliwym milczeniu pozostałych instytucji państwa, w tym jego władz."...

na Poligonową, albo ul.Cieszyńskich Radnych ...?

Ale się ubawiłem, teraz pewnie się pozagryzacie na tym forum. Bracia i siostry, posypać głowy popiołem i przyjrzeć się własnym belkom w oku. A lewicującym ateistom z góry dziękuję za komentarze, powtarzacie się już mocno.

zaorać tą Bielską i będzie wreszcie z nią spokój na tym forum.

dzisiaj ul.Bielska została "wyremontowana"-z obu stron postawiono znaki "uwaga-nierówności na drodze" i "ograniczenie prędkości do 30 km/h".....
i przesatńcie już narzekac !!!wszystko co robimy-robimy dla Was drodzy mieszkańcy........

raczej dnia! bo topnieje! Zasypane parkingi,ulice i tylko tabliczki o wywozie śniegu sygnalizują,że ktoś miał zamiar tym się zająć! Centrum miasta w czarno białych zaspach i kałużach! Wstyd !

to wywożenie śniegu-odsniezac to niełaska................................teraz jak odwilż przyszła to "strasznie" niby uprzatają..............kiedy cieszyn wreszcie będzie normalnym miastem ?

Głos zabrał Pan Brachaczek. Cieszyński "wycinający" nie może przeżyć swojej niedawnej porażki. Jedgo docierność zaczyna dorównywać poziomowi Pana Prezesa i Jego Gracjom. Patrzajta, jak to się ludzie zmienią. Siedzisz na stolcu, jest okey, siedzisz na byle krześle, już w d... uwiera.

Panie Zurek!Jak sie chcesz pan wyrobic to idz pan do wygódki!A jak sie jest radnym to używaj pan właściwych słów na swoje nic nierob ienie!

Ten z prawej to Żurek???? No a ten z lewej? Zgłasza się do odpowiedzi???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama