, wtorek 7 kwietnia 2020
Cieszyn: Przedwyborcza debata
— Staraliśmy się dotrzeć z zaproszeniem do wszystkich komitetów wyborczych — mówi Ryszard Macura. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyn: Przedwyborcza debata

ER
W poniedziałek „w Domu Narodowy”m w Cieszynie –odbędzie się publiczna debata „Jaką Europę budować?” z udziałem kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Zaproszeni zostali: Władysław Motyka (Prawica Rzeczpospolitej), Jan Olbrycht (Platforma Obywatelska), Marian Ormaniec (Polskie Stronnictwo Ludowe), Michał Seweryński (Prawo i Sprawiedliwość), Radosław Sławomirski (Libertas) i Arkadiusz Trzaskalik (Sojusz Lewicy Demokratycznej).

— Staraliśmy się dotrzeć z zaproszeniem do wszystkich komitetów wyborczych — mówi Ryszard Macura, prezes Stowarzyszenia Wszechnica” i moderator Klubu myśli społeczno-politycznej „„Pro publico bono””, które organizują debatę. Początek o godz. 15.30.

Natomiast 5 czerwca o godz. 12.00 w Muzeum Śląska Cieszyńskiego – Wszechnica organizuje wernisaż wystawy „„Plakat propagandowy PRL””, połączony z wykładem Grzegorza Księżyca „„Czas przełomu, czas budowania –wokół wydarzeń 1989 roku”.”

Tego samego dnia, o godz. 16.00 w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości odbędzie się wernisaż wystawy „Śląska Rzecz 1989”. — To symboliczna forma uczczenia rocznicy 1989 roku i jednocześnie prezentacja dokonań ówcześnie projektujących polskich dizajnerów. W ramach wystawy pokażemy elementy wyposażenia wnętrz i przedmioty, którymi otaczaliśmy się i które użytkowaliśmy 20 lat temu — informują organizatorzy ekspozycji.
Komentarze: (26)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Frekwencja na spotkaniu bedzie wyznacznikiem zainteresowania UE , a jedynym z tego grona ktory juz Europe budowal to Jan O. Brak godziny spotkania >?

Po co Michał Seweryński, Radosław Sławomirski (Libertas)?? Skoro są przeciwni Unii Europejskiej to pchają się tam tylko dla kasy ??? Jasne kaska jest niezła..

„To jest naprawdę zaskakujące dla mnie, że dopiero co pogrzebawszy jednego potwora, jakim był Związek Radziecki, tworzy się inny zadziwiająco podobny, jakim jest Unia Europejska. Ta samo ideologia jest podstawą obu systemów. Unia Europejska jest starym modelem sowieckim prezentowanym w przebraniu zachodnim”.

Dlaczego na spotkaniu nie będzie przedstawiciela Polskiej Partii Pracy???

z tego samego powodu co przedstawiciela Polskiej Partii Przyjaciół Piwa

Libertas nie jest przeciwny idei UE, ale jej obecnemu kształtowi (wszechobecny socjal i biurokracja). Z miedzynarodowego punktu widzenia to bardzo ciekawa propozycja, tylko nie wiem dlaczego jej polska część została oddana na pastwę LPRowskich odpadów. Stanowisko libertas w sprawie np. prezydenta UE czy wspólnej waluty jest o wiele bardziej prointegracyjne niz np. PiS. Projekt interesujacy - szkoda że w naszym kraju firmuja to ludzie chyba najgorsi z mozliwych.

O ile mi wiadomo to M.Seweryński jest z listy PiS. Nigdy nie słyszałem z ust polityków PiS czy Libertasu, że są przeciwni UE. Oni są przeciwni koncepcjii prowadzącej do federalizacjii Unii. Są, podobnie jak ja, za Unią budowaną jako konfederacja niezawisłych państw.
To lewicowi euroentuzjaści (może eurozaślepieńcy) przyprawiają gombrowiczowską gębę wszystkim niezależnie, od Gazety Wyborczej, myślącym.

Czyli wyscigi do " KORYTA " uwazam za otwarte !!!

gratuluję naiwnosci.

Niemcy przez usłużnych liberałów i postkomunistów przejęli w Polsce co się dało przejąć i teraz przy zgodzie niemieckie Partii Platformy Obywatelskie przystępują do przywłaszczania polskich ziem zachodnich.
Tylko Pan Jarosław Kaczyński mówi stanowcze NIE i próbuje Polakom powiedzieć prawdę , że Platforma Obywatelska działa na korzyść Niemiec i jest Niemiecką partią.
Polacy, czy tego nie widzicie, albo straciliście instynkt samozachowawczy.
Myślicie , że Tusk przyzna się do zdrady.
Patrzcie co się dzieje i wyciągajcie wnioski.

Polska Partia Pracy ma w tych wyborach kandydatów wystawionych we wszystkich okręgach wyborczych.

Pomysł debaty nieco nieaktualny. Cała kampania u nas sprowadza się do wyboru między krzyżakiem z Gdańska, a 2 Jagiełłami-bliźniakami. Nie jesteś za jagami- jesteś antypolak. Żałosne

Faktycznie .....żałosne. Mam na myśli te poniższe przemyślenia.

Bukowski , chyba ci sie cos pomiewszlo ze UE porownujesz ze ZSRR widac ze nie zyles w tamtym systemie i nie masz pojecia czym byla nideologia bradzieckiego panstwa. Kompletne bzdury piszesz !!!!

Do dojczlandu

Czytaj ze zrozumieniem! Ale może faktycznie trzeba pisać bardziej prosto dla prostych ludzi. Tam pisało: "tworzy się inny zadziwiająco podobny.." Czyli dopiero będzie, a nie jest!!!

Czy ktoś z wypisujacych to był choć raz w ZSRR ? Ja byłem i ręce opadają przy takich bredniach

Oby nie wyszło tak jak zawsze. Dużo okrągłego pustosłowia, a jak zwyczajni zabierają głos to "Pan Ważny" juz nie ma czasu bo się spieszy straszyć, tumanić i przestraszać innych. Te wybory to wazna rzecz ale dzięki Naszej "czołówce" zycia politycznego okazało się, że bardzo blisko tej wazności jest... szambo i konikturalizm. My I Europa to jak ostatnie mecze LM a nasza szmacianka. Tam się gra o sławę, pieniądze i wielkość. Tu się gra aby komuś dokopać, pokazać że Ktoś jest w stanie w kartoflisku mieć I-ligę, no i ewentualnie aby wyprać jakieś... zakurzone pieniążki. Jak już Ktoś chce nam zwrócić uwagę i pokazać drogę, odkryć nasze talenty (nie te do podkopywania dołków) to już "chór mędrców", "drukarzy" i fryzjerów domaga się pochwał i ochrony... dobrego imienia. Idą zatem do wyborczego wyścigu nie tylko przygotowani ale też ludzie o "miernej prominencji". Których jest więcej to widać i słychać, a niekiedy nawet czuć. Niestety polski wyborca nadak głosuje nie z wykorzystaniem umysłu ale doświadczeniem branym sprzed telewizora. Tak naprpmieniowany idzie do urny i... Resztę sami widzimy. cóż się potem dziwić, że "nasze potencjały" odwracjaą kijem wojenną zawieruchę, a doświadczenia mają za nic.

Dlaczego 20 maja Straż Miejska z Cieszyna na osiedlach min.Liburnia rozwieszała plakaty wyborcze p.Olbrychta? Czy to należy do ich obowiązków?Przecież tego kandydata stać chyba na wynajęcie ludzi,którzy by to zrobili.Jeżeli funkcjonariusze S.M.są chłopcami do wynajęcia,to ja mam ogródek do skopania.Chętnie zapłacę tyle samo co p.Olbrycht.WSTYD.

Bukowski ukryty pod pseudonimem dal sie sprowokowac do osobistej dyskusji ze jego elokwencja starego satrapy nie wystarczy zeby zaskoczyc dyskutantow jakims madrym stwierdzeniem . Ty tez jestes straym MODELEM jak ta UE wg ciebie , powtorze ze Blogoslawie Was wszystkie miernoty tegoswiata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzięki Straży Miejskiej pan Olbrycht u mnie przepadł.P.O.razem z nim.

Prosze komendanta Strazy Miejskiej o odpowiedz na te zarzuty ze staz miejska Cieszy na cos rozwieszala , to chyba niemozliwe Panie Komendancie ?????????

Informuję , że wieszanie plakatów na terenie Cieszyna na miejscach wyznaczonych przez Burmistrza wykonało PŁATNIE MZD Cieszyn na zlecenie komitetu wyborzego.P.Olbrychta.Na co posiadamy stosowne dokumenty.
Dlatego uważam wpis niejakiego Skrzypka za ordynarną prowokację.

O swoje -Polskie interesy musimy walczyc z całych sił dziś ,jutro i zawsze, mamy sąsiadów-wrogów i to się nie zmieni, nigdy nie wierz obcemu, bo zginiesz

Co zrobimy z mlodymi ludzmi , ktorzy nauczyli sie pstrykac po klawiaturze,
skosztowali falszywych euro-slodyczy, ulegli demoralizacji POmyj i zielonego pojecia nie maja o zachlannosci
i podstepnosci naszych sasiadow?

Uważam,że informacja "skrzypka" winna być przez Pana redaktora w jakiś sposób wyjaśniona. Nie w jakimś kryminalnym trybie ale zwykłym zapytania skerowanym do mieszkańców osiedla lub porozumieniu ze "skrzypkiem" co jest technicznie możliwe. Takie dziennikarstwo "obywatelsko-dicekliwe". Odpowiedz Pana Marka Sperki nie jest ani właściwa, ani rzetelna bowiem nie odpowiada na zarzut. Nie zdziwł bym się natomiast gdyby zarzut polegał na prawdzie. Prosić nalezy też mieszkańców osiedla o jakąkolwiek informację w tej sprawie. Zrozumieć też trza będzie ludzi obawiających się "zeznawać". Jesli choć jedna mundurowa reka choć jeden plakat powiesiła to mamy niechybie w Cieszynie do czynienia z aferą i to na znaczną skalę. Może sama się przyzna? Było by to bardzo honorowe. Ciekawe co na to Państwowa Komisja Wyborcza? "Skrzypek" dawaj dalej szczegóły. Jak się obawiasz chętnie wspomogę w daniu postu z innego komputera.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama