, środa 8 lipca 2020
Zmieszanie z nazwami rond trwa
Na razie ronda pozostaną bezimienne. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Zmieszanie z nazwami rond trwa

WOJCIECH TRZCIONKA
Cieszyńskie ronda nie zostaną nazwane. Przynajmniej nie w tym roku. Wszystko przez... Czytelników Gazetycodziennej.pl, którzy podsunęli inne propozycje nazw.
Decyzję o odłożeniu tematu podjęła komisja urbanistyki, architektury i ochrony zabytków Rady Miejskiej. — Przeanalizowaliśmy wszelkie propozycje i postanowiliśmy na razie nie zajmować się tą sprawą. Podejmiemy ją w przyszłym roku — mówi Gazeciecodziennej.pl Bolesław Zemła, przewodniczący komisji.

O pomyśle nazwania czterech cieszyńskich rond pisaliśmy kilkakrotnie. Temat za każdym razem wywoływał ogromną dyskusję i do czerwoności rozgrzewał nasze forum. Komentatorzy spierali się nie tylko o patronów rond, ale w ogóle o sens ich nazywania.

Przypomnijmy, że wniosek o nazwanie rond, podpisany przez radnych Halinę Bocheńską i Krzysztofa Kaszturę, został złożony w imieniu klubów Wspólnoty dla Cieszyna i Platformy Obywatelskiej. Radni zaproponowali, aby rondo na skrzyżowaniu ul. Bielskiej i Dworkowej nazwać imieniem prof. Kornela Michejdy, rondo na skrzyżowaniu ul. Korfantego, Kolejowej i Katowickiej - marszałka Józefa Piłsudskiego, rondo na ul. Katowickiej, Liburni i Stawowej - Jana Pawła II, a na ul. Liburni, Frysztackiej i Zamkowej - ks. Jerzego Popiełuszki.

Gdy o tym napisaliśmy, internauci zaczęli podsuwać swoje pomysły. Podchwycił je rady Czesław Banot i złożył własny wniosek o nazwanie rond zgodnie z kierunkami wyjazdu z miasta (Katowickie, Centralne, Bielskie, Zamkowe) lub zgodnie z historią Cieszyna (Bolko, Leszko, Cieszko, Zamkowe). Zaproponował też (również po artykule w „Codziennej", w którym napisaliśmy, że miasto popełniło błąd nie konsultując szerzej nazewnictwa z mieszkańcami), że można by ogłosić konkurs na nazwanie rond i wybrać najciekawsze rozwiązanie.

Jak się dowiedzieliśmy, w gronie radnych pojawiła się również nieoficjalna propozycja, aby w ogóle nie nazywać rond, ale miasto nie chce się na to zgodzić. — Te nazwy mają być nie dla cieszyniaków, a dla przyjezdnych, żeby łatwiej im było orientować się w mieście — argumentuje burmistrz Bogdan Ficek.

Komisja urbanistyki, która zajmowała się rondami nie jest jednomyślna, dlatego temat na razie nie trafi pod obrady rady.
Komentarze: (25)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ponumerować, będzie jak w Ameryce

Jeśli to chodzi o orientację w mieście to proponuję nazwy: Starostwa,PKS-u, Biedronki i Sanepidu......

Hańba radnym. Ulegli komunistom, wrogom religii, hołocie

Hańba radnym. Ulegli komunistom, wrogom religii, hołocie

ZOMO górą!

Janku,Janku,a gdyby radni wprowadzili nazwy rond takie jakie chciałbyś,to druga strona mogłaby napisać ,że radni ulegli jedynie słusznej religii.Nie nazywaj innych ludzi hołotą,okaż wszystkim miłość do drugiego człowieka.

Oooo widzę, że Jasiu już dzisiaj zażył odpowiednią dawkę radiomaryju. Typowy polski "chrześcijanin": papież + inny ksiądz jako nazwy rond = religia. P.S. Poza tym Honziku, tak jak sugeruje ateista, troszkę miłości do drugiego człowieka, a chociaż odrobinę szacunku. Ja mimo wszystko szanuję Ciebie takim jakim Cię Twoja bozia stworzyła.

Takich ludzi jak Jan, to trzeba się bać . Dać im karabin lub szabelkę a zaraz zrobią porządek z wszystkimi wrogami religii ( czyt. katolickiej )

ktoś temat wywołał i zrobił to nieprofesjinalnie, albo liczył na ferment i zadymę tylko po co?

Wypowiadałem się już na ten temat.Zamiast
Katowic był kiedyś Stalinogród więc czemu nie może być Wojtyłowo zamiast Cieszyna? Automatycznie nastąpi koniec tematu wśród
wystraszonych!!

Ateistyczne czerwone kundle i sekciarze znowu ujadają

Ateistyczne czerwone kundle i sekciarze znowu ujadają

Ateistyczne czerwone kundle i sekciarze znowu ujadają

Pyto sąsiod sąsioda,kajżeś był na wczasach,w BADEN-BADEN łodpowiado.Na to tyn piyrszy :
po co mi to DWA rozy godosz jak jo dobrze słysza!!

na rozum nie pomoże, bo tobie nic nie jest w stanie pomóc, nawet przeszczep mózgu, zle może zaśniesz i przestaniesz brewdzić

na rozum nie pomoże, bo tobie nic nie jest w stanie pomóc, nawet przeszczep mózgu, zle może zaśniesz i przestaniesz bredzić

to się nazywa chrześciJANin...

Wracam do nazw. Proponuję: - Wirówa
- Młyn
- Kręcioł
Rozsądek na razie górą. Tak trzymać!

Buy FFXI Gil,cheap ffxi gil,cheapest ffxi gil,Final Fantasy XI Gil sale.We provide cheap eve online isk to reliable customer.Cheap world of warcraft gold for sale,lowest price gold for wow,as low as $19/1000 Gold.eve online isk, EVE ISK, Buy eve online isk, Cheap eve online isk.Buy world of warcraft gold here.EVE Online ISK, EVE ISK, Buy EVE ISK, Cheap EVE ISK. We provide cheap EVE ISK to reliable customer. Lineage 2 Adena ( L2 Adena) is the most valuable form of currency in Lineage 2(L2 Adena). we supply cheap eq2 plat,eq2 platinum and eq2 gold,everquest 2 plat,so you buy cheap eq2 gold,eq2 accounts.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama