, wtorek 1 grudnia 2020
Wystawa (nie tylko) dla bab
Zofia Strumiłło-Sukiennik (z prawej) i Anna Łoskiewicz z Bezy Projekt przywiozły do Cieszyna zaprojektowane przez siebie krzesła. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Wystawa (nie tylko) dla bab

TWO
Wystawa (nie tylko) dla bab

Lampy Kafti Design. fot. Wojciech Trzcionka

Produkty stworzone wyłącznie przez kobiety, ale nie tylko dla samych kobiet można od niedzieli oglądać na wystawie „Babski dizajn\".
Wystawa otwarta została w niedzielę z okazji Dnia Kobiet w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. — Pokazujemy projekty młodych, zdolnych kobiet z całej Polski. Są tu rzeczy praktyczne, zmysłowe, intrygujące, w zasadzie dla każdego znajdzie się coś miłego. To wystawa stworzona przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet. Ma ona natomiast skłonić do zastanowienia, czym tak naprawdę jest babski design — mówi kuratorka wystawy Katarzyna Pełka.

W zamkowej galerii zaprezentowały się damskie grupy projektowe BabaAkcja, Beza Projekt, Kafti Design, Knockoutdesign czy Temperówka.  — To projektantki, które wyróżniają się fantastycznymi pomysłami. Co oczywiście nie oznacza, że mężczyźni są w tyle — uśmiecha się Katarzyna Pełka. Panie pokazały ciekawe prototypy, meble stworzone wyłącznie z myślą o prezentacji w galerii, ale też przedmioty użytkowe, jak np. ciekawe lampy, które można normalnie kupować w sklepach. Swoje prace prezentuje też artystka Paulina Poczęta, która eksperymentuje z maszyną do szycia i różnymi materiałami.

Wystawa potrwa do 29 marca.
Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jakich "bab"? Wielkanocnych?

Wystawa jak wystawa,tłumów nie widać!

gdybyście nie byli takimi sfrustrowanymi ignorantami, to chciałoby się wam przyjść w niedzielę i tym spsobem moglibyście zobaczyć, że było tak dużo ludzi, że w trakcie otwarcia wystawy ciężko było wejść do środka :-)

"ciężko było wejść do środka :-)" Temat o babach i mi się od razu kojarzy erotycznie

A ile osób dziś odwiedziło tę wystawę? Hę?

Nauczyciel pyta dzieci na lekcji co to jest rarytas dizajnowy?
-rarytas to jest lampokrzesło-odpowiada Małgosia
-masz rację-odpowiada belfer
-rarytas to lampostół-odpowiada Krzyś
-zgadza się Krzysiu mówi nauczyciel. Z końca klasy Jasiu krzyczy:
-rarytas to pupa osiemnastolatki!
Jasiu jutro masz przyjść z ojcem i teraz siedzisz w pierwszej ławce!
Następnego dnia Jasiu siedzi w ostatniej ławce widząc to nauczyciel pyta gdzie jest ojciec i dlaczego siedzi w ostatniej ławce. Na to Jasiu:
- ojciec powiedział ze jeżeli dla pana pupa osiemnastolatki nie jest rarytasem dizajnowym to pan jest gejem i mam się trzymać od pana z daleka.

Nie wiem o której godzinie była "kropka" ale ja byłam popołudniu w niedzielę i były tylko 4 osoby.W tym czasie na spacerze na Górze Zamkowej było sporo spacerujących.Więc gdzie te tłumy?

cieszynianko byłam na otwarciu wystawy czyli o godz. 16
tajemnico zwroc sie do pracownikow Zamku to ci pewniepodadza dokladna liczbe, jesli tak bardzo ci na tym zalezy

Wiesz, co to jest pytanie retoryczne? Ja nie oczekuję odpowiedzi.

A wiecie czemu się malują? Bo są brzydkie.

I mają niższy numer stopy żeby mogły stać bliżej zlewu

Po co kobiety się malują? Aby panowie mieli chwilę dla siebie.

"Chwilę dla ciebie"

Jakie święto taki design.
Jaki "dizajn" takie "dizajnerki"

tajemnico oczywiście,że nie wiem co to jest pytanie retoryczne, to przecież niemożliwe, żeby ktoś zadowolony z funkcjonowania ŚZSziP był inteligentny prawda?

rocznie za te dizajny...! chyba warto?...

;dizajn;i cały zamek z personelem i jelonkiem przeniesc na cieszynski dworzec pkp;frekwncja na wernisażu gwarantowana...będe z czajnikem

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama