, środa 4 sierpnia 2021
Wygraj prowadzenie TKB!
Małgorzata Kiereś, która prowadziła różne imprezy, popiera pomysł z konkursem. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Wygraj prowadzenie TKB!

KRZYSZTOF KACZOROWSKI
Potrafisz sypnąć dowcipem? Masz instynkt sceniczny? Nie boisz się stanąć przed tłumem? Zgłoś się do konkursu na prowadzącego Tydzień Kultury Beskidzkiej. — Konkurs to świetny pomysł — przekonuje Małgorzata Kiereś, która wielokrotnie prowadziła imprezy folklorystyczne.
Wiślańskie Centrum Kultury ogłosiło konkurs na konferansjera przyszłorocznego TKB. Nagrodą będzie możliwość prowadzenia wiślańskiej sceny w ramach 46. edycji największej imprezy folklorystycznej w Polsce!

Do tej pory imprezę co roku prowadził pracownik WCK. Od kilku lat gości na imprezie bawił również Henryk Cieślar, góral z Wisły. Dlaczego miałoby się to teraz zmienić? — Chcieliśmy zrobić coś nowego. Szukamy świeżej krwii - dynamicznej osoby, z zacięciem scenicznym, która poradzi sobie z tak dużą i prestiżową imprezą. Mamy wysokie wymagania. Musi to być osoba przebojowa, a zarazem taka, która nie popełni błędu podczas zapowiadania artystów, np. w stylu: „A teraz grupa Indian z Indii” — tłumaczy Łukasz Nowak z WCK.

Dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle Małgorzata Kiereś, osoba która wielokrotnie prowadziła podobne imprezy, popiera pomysł z konkursem. — TKB to prawdopodobnie najstarsza impreza folklorystyczna na świecie. Osoba prowadząca taki przegląd musi wykazać się dużą charyzmą. W moim odczuciu powinna mówić gwarą. To naprawdę ogromny wysiłek, prowadzić taką imprezę przez 10 dni, komunikować się z kilkutysięczną publicznością, edukować ją, przekazywać informacje kulturalno–etnograficzne. Ponadto osoba ta musi mieć poczucie humoru, natomiast absolutnie nie może się to sprowadzać do opowiadania kawałów, jak to miało miejsce podczas ostatniego TKB. Nie wiem jakimi kryteriami będzie się kierować komisja przy wyborze, uważam jednak że konkurs to świetny pomysł — przekonuje Małgorzata Kiereś.

Kandydat na prowadzącego zostanie wyłoniony przez specjalne jury. Przesłuchanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej kandydaci prezentować będą krótki program (np. recytacja, śpiew, komentarz ), zaś w części drugiej kandydat jest zobowiązany zaprezentować program opracowany przez jury. Przesłuchując kandydatów jury oceni w szczególności: dykcję, prezencję, pomysłowość oraz umiejętność „porwania publiczności”.

Zainteresowani prowadzeniem wiślańskiej sceny TKB mogą składać podania do 23 stycznia. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.wisla.pl.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Może wystartuję, tu moja mała próbka dowcipów. Zawsze najłatwiej ciągnąć łacha z rządzących...................Dlaczego tak dużo pszczół lata wokół Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odkąd mamy nowego premiera? Bo czują lipę. ......
Dlaczego Donaldinio wstaje o szóstej rano? Żeby dłużej móc nic nie robić.

baca znasz bajke o wężu,to ssssssssssspie......laj stąd!

może wysoka komisja egzaminacyjna TKB zgodzi się całość konkursowych eliminacji nagrać i odstąpić w publicznej TVP. Takie programy są mile widziane i napędzaja telewizjom oglądalność...
Zresztą taki przegląd mozliwości wokalno-estradowych rodaków, to nie tylko ciekawe studium socjologiczne, ale świetna zabawa i szansa potwierdzić swój talent! Pani Kieresiowa i WCK zrobili dobry ruch, na tej zmurszałej już i sypiącej się ze starości - folklorystycznej imprezie...
Oprócz pana Heńka, niekwestionowaną patronką jest pani Małgosia Kiereś, ale nic autor nie pisze, kto to jest WCK i jakie Jury...? Czy zabraknie tam honorowego Pilcha Jurka albo...a zresztą, wszystko jedno, skoro znów ma być po staremu ...w cieniu, pod latarnią, chyba też się zgłooszę ...?

O mocher się zdenerwował bo ktoś opowiedział dowcip o jego guru, a powinien wszystkich kochać jak donek.

donek to nie zaden mój guru,tylko nie znoszę kaczek!!!

Dawniej też była taka jedna nieomylna partia, która miała patent na dożywotnią rację. I co? Zastał po niej jeno smród. Mocher ty masz zakodowaną prawomyślność wobec władzy. Dawniej miałbyś etat w ORMO, a teraz tylko służba na forum internetowym non profit.

dyndalski,ty rozumiesz co ja piszę ?

A hoj baco! Cóż tak siedzicie?! -A hoj was to obchodzi!

Może Pani Małgorzata – nie chce, bo ma swoje lata?

A może bezpieczniej wynająć Kamela, Ibisza, Prokopa... ( lista jest długa ). Będzie bezpiecznie, przewidywalnie, a jak trzeba to i po góralsku będą nawijać aż miło ( kwestię honorarium pomijam, dżentlemani nie mówią o pieniądzach ; )

byłem zaskoczony ta kandydaturą, ale skoro górale wyginęły, niech będzie Polny kot ...

Palikot ma parcie na szkło. Jak telewizji nie będzie to nie będzie oszołoma. Może lepsza by była prof. Senyszyn w wysokich butach i pejczem z jej zmysłowym dyszkantem?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama