, poniedziałek 8 marca 2021
Wy gracie, my gramy, wygrywamy! Koncerty charytatywne odniosły wielki sukces
Gwiazdą sobotniego koncertu charytatywnego dla Dominiki był Ten Typ Mes. fot. Adam Jarosz Dodaj do Facebook

Wy gracie, my gramy, wygrywamy! Koncerty charytatywne odniosły wielki sukces

BARBARA ŚLIŻ
Wy gracie, my gramy, wygrywamy! Koncerty charytatywne odniosły wielki sukces

Zarówno koncert dla Dominiki, jak i dla Nadii dał nadzieję i wiarę w to, że razem możemy wygrać, że razem możemy spełniać marzenia. fot. Adam Jarosz

Świat jednak nie jest taki zły. Podczas minionego weekendu wszyscy chętnie wrzucali pieniądze do puszek na rzecz chorych dziewczynek. W sobotę Cieszyn grał dla Dominiki, w niedzielę, w Strumieniu zbierano pieniądze dla Nadii. Obie akcje zakończyły się sukcesem. Na konta bankowe chorych wpłynęło odpowiednio 9200 i 35 tys. złotych. To absolutny rekord i niesamowita pomoc dla ich rodzin.
Przypomnijmy, podczas zbiórki pieniędzy dla Dominiki zorganizowanej przy okazji Freestyle City Festiwal wolontariusze w ciągu trzech dni zebrali 10 tys. zł. 17 września na cieszyńskim rynku podczas koncertu hip-hopowego dwudziestu czterech wolontariuszy w ciągu sześciu godzin zebrało prawie 9200 zł!

- Już po pół godziny od rozpoczęcia zbiórki uzbieraliśmy całkiem niezłą sumę. Mieszkańcy nie wrzucali drobnych, raczej banknoty - mówili Paweł Szafarczyk i Mariusz Kałuża, wolontariusze z Cieszyna. - Tę sprawę traktujemy bardzo osobiście, bo Dominika jest siostrą naszego bardzo dobrego kolegi, w tę akcję angażujemy się na 100%, spotykamy się z Szymonem bardzo często, wspieramy go i pomagamy w tym, co robi dla Dominiki - dodali.

Z kolei w Strumieniu do zbiórki przyłączyły się nie tylko osoby prywatne. W akcji wzięły udział także szkoły, instytucje publiczne oraz zakłady pracy z terenu gminy. Cała suma pieniędzy została przekazana na leczenie Nadii, która aktualnie leży w szpitalu w Chorzowie, gdzie jest w trakcie kolejnej chemioterapii. Rodzice upiekli ciasta, którymi częstowali gości. Na scenie występowali uczniowie z II c - klasy do której uczęszcza Nadia. Były przedszkolaki ze Strumienia, zuchy i harcerze z drużyny chorej dziewczynki, chór Canzzonetta oraz zespoły Wild Think, Kapa Mantel, A4, 8 lat w Tybecie.

Zarówno w przypadku Nadii, jak i Dominiki ogromną determinację w podjęciu działania mieli znajomi i przyjaciele dziewczynek. Bez ich pomocy trudno byłoby zebrać jakąkolwiek sumę pieniędzy, które niezbędne są na bieżące potrzeby. Kosztowne leki, środki opatrunkowe, rehabilitacja to wszystko wymaga ogromnych środków finansowych.

- Koncert charytatywny dla Dominiki, podczas którego zagrali Tehu&Ryży, Hirs skład,Dono oraz Ten Typ Mes, dał nam nadzieję i wiarę w to, że razem możemy wygrać, że razem możemy spełnić jej marzenia. Podziękowania należą się naszym partnerom oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zjednoczyli się w myśl zasady, że tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia - dziękował Sławomir Łuszcz, organizator koncertu dla Dominiki.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gdyby hip hopowcy zamiast wycieczki po ziółka do południowych sąsiadów pieniądze przeznaczyli na pomoc - dla dziewczynki , byłoby nie 9200 a 19200 taka prawda....
ale i tak szacun za akcję WIELKI!!!!

W Strumieniu zdecydowanie zrezygnowano z hip hopu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama