, środa 8 grudnia 2021
Rekordzistka Ewa Farna
Ewa Farna. fot. GL Dodaj do Facebook

Rekordzistka Ewa Farna

GL, ER
Ewa Farna z zaolziańskiej Wędryni ma dobrą passę zarówno na polskim, jak i czeskim rynku muzycznym. W listopadzie pojawiła się w sklepach jej trzecia polska płyta \"EWAkuacja\". Album zawiera 12 utworów oraz dwa bonusy: piosenkę z filmu Disney Channel \"Camp Rock 2\" - \"Nie zmieniajmy nic\" oraz \"Beautiful day\", pochodzącą z gry komputerowej \"Music Master: Chopin\". Krążek od razu osiągnął ogromny sukces - zaledwie dwa tygodnie po premierze zdobył status złotej płyty w Polsce. W tak krótkim czasie sprzedano 15 tys. egzemplarzy nowego albumu piosenkarki z Wędryni. Nie dość tego - wraz ze złotą płytą za \"EWAkuację\" otrzymała Ewa platynową płytę za album \"Cicho\".
Ewa Farna ustanowiła też nowy rekord na rynku muzycznym w Polsce. Na stronie portalu "Muzodajnia" sprzedała 38 tys. piosenek ze swojego nowego albumu. W ostatnią sobotę wystąpiła na Rynku we Wrocławiu podczas koncertu gwiazd "Muzodajni". Muzyczne show transmitowała na żywo TV Polsat.


Natomiast tydzień temu gimnazjalistka z Wędryni zdobyła kolejny sukces w popularnym czeskim plebiscycie "Český slavík Mattoni 2010". Podobnie jak w zeszłym roku zdobyła trzecie miejsce w kategorii piosenkarek. Więcej głosów otrzymały tylko Lucie Bílá i Lucie Vondráčková.


Którego z tych sukcesów młoda piosenkarka najbardziej sobie ceni? - Najważniejsze jest to, że ludzie przychodzą na koncerty, że kupują płyty - przekonuje. - Ale z ostatniego okresu najbardziej cenię sobie nagrody "Anděl" (Ewa zdobyła ją wiosną br. - przyp. red.). Mam w domu sporo nagród, które zdobyłam dzięki głosom słuchaczy w różnych ankietach, lecz "Anděl" to taka inna nagroda, ponieważ przyznają ją ludzie z branży, którzy dobrze znają się na muzyce. Ich uznanie cieszy.


Ewa w tej chwili zalicza serię koncertów z kapelą Čechomor, święta Bożego Narodzenia będzie jednak spędzała w domu, z rodziną. - Wreszcie będę sobie mogła pospać do południa, posiedzieć przy choince, obejrzeć w telewizji po raz setny "Mrozika" - marzy Ewa.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zdjecie jest podpisane, o co chodzi??

sprawy z Ewą polega na tym żeby trzymała poziom swoich piosenek na odpowiednim poziomie i nie upodobniała się do popeliniarskich pieśniczek np.naszej Dody czy innych narodnych umielców z czeska(Karel Got czy Vondrackova).Bo to co zaprezentowała na rynku w Cieszynie było żenadą!!
Dlatego cieszy mnie tytułowa Ewakuacja tak trzymać ostro i z wykopem!

już sam fakt, że tak młodo wystartowała i szybko doceniono ją w Czechach, nie wziął się z sufitu - słyszałem chyba tylko dwa utwory w telewizji: widać i słychać, że jest obdarzona"dorosłym niemal" obyciem estradowym oraz kulturą muzyczną...po prostu...czuje bluse'a- przyszłość artystyczna przed nią, życzę, żeby obfitowała w coraz bardziej dojrzałe kreacje artystyczne, są to moje uogólnione odczucia, które podpowiadają mi także, że nie grozi jej (zbytnio?) manieryzm "wielkiej gwiazdy"...

/

Jest tak piękna że nie może być inaczej

Tylko szkoda że wierzy w bozię inaczej chodzący ideał.

Ewa jest sympatyczna i utalentowana.

ktoś, nie kots :)

ani ona sympatyczna, ani jakoś nadmiernie utalentowana. ale z całą pewnością fartna. choć jak kots zna troche angielski, to mu sie to słowo źle kojarzy...

sympatyczna, pracowita i utalentowana - Ewa Far/t/na: wiele dobrego na Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2011 Rok!

Ale dziwne że autor to nie ARC! (jak to jest w zwyczaju tego portalu)...

dobra dziołcha, czego chcecie muze robi przeciętna ale jest miła.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama