, sobota 4 grudnia 2021
Redakcja zagra w Czeskim Cieszynie
Darek Dusza i jego koledzy z zespołu Redakcja zagrają 12 marca w Czeskim Ciszynie. Zaprezentują utwory z debiutanckiej płyty. fot. Roman Lipczyński Dodaj do Facebook

Redakcja zagra w Czeskim Cieszynie

KK
Formacja muzyczna wywodząca się ze Skoczowa będzie gościć 12 marca w Cafe&Club Dziupla w Czeskim Cieszynie. Zespół Darka Duszy zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty.
- "Redakcję" założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany między innnymi z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM od lat współpracuje z Irkiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin`Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał teksty dla zespołu Dżem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę") - informuje Szymon Stuchlik, manager zespołu.

Do gry w "Redakcji" Darek Dusza zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex-El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (gra na kontrabasie w Shakin`Dudi) i Łukasza Walczaka (znany głównie z jazzowych składów). Latem 2010 r. zespół zarejestrował 19 premierowych piosenek, z których najciekawsze trafiły na debiutancki album. - Premiera płyty zaplanowana jest na marzec 2011 r., dokładna data jednak nie jest jeszcze znana - wyjaśnia Stuchlik.Muzyka "Redakcji" to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. Muzycy nie boją się sięgać też po elementy reggae czy nawet klasycznego rocka. Teksty Duszy celnie opisują naszą, czasem smutną rzeczywistość. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Latem 2011 r. zespół ma w planach występy na kilku znanych festiwalach.

Pobawić się przy muzyce zespołu Redakcja będzie można w sobotę 12 marca w Cafe&Club Dziupla w Czeskim Cieszynie. Bilety w cenie 70 KC lub 10 zł można nabyć w klubie - Střelniční 28 Czeski Cieszyn.

W przyszłym tygodniu będzie można wygrać w naszym konkursie jedno podwójne zaproszenie na koncert. Patronat nad imprezą objął portal gazetacodzienna.pl
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to samo co pytanie poniżej

Co ten komentarz ma wnieść?

Wielkomiejska skoczowska hudba bydzie hrac we wsi Cieszyn!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama