, sobota 4 grudnia 2021
"Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić." Wystawa projektów studentów prof. Krzysztofa Lenka
Wystawę "Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić." można oglądać do 6 lutego. fot. Ewa Satalecka.  Dodaj do Facebook

"Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić." Wystawa projektów studentów prof. Krzysztofa Lenka

WOK
"Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić." Wystawa projektów studentów prof. Krzysztofa Lenka

Wystawie towarzyszy dwujęzyczne wydawnictwo książkowe przedstawiające wyzwania nowoczesnego Information Design. fot. Ewa Satalecka.

Do 6 lutego na Zamku w Cieszynie można oglądać wystawę projektów amerykańskich studentów Wydziału Projektowania Graficznego Rhode Island School of Design Providence.
Wystawa prezentuje prace z lat 1982-2010. Wskazuje, jak pokazać zjawiska i procesy, których istota nie jest dostrzegalna gołym okiem, podpowiada, jak wyjaśnić działanie skomplikowanych urządzeń lub przebieg wydarzeń tak, by ich istota była zrozumiała dla każdego odbiorcy, pokazuje, jak prowadzić za rękę, krok po kroku, przy składaniu szafki, w wędrówce przez labirynt zwiedzanego miasta lub przy nauce wielu funkcji ukrytych w telefonie komórkowym.

Kuratorem wystawy jest Ewa Satalecka. Prace do 6 lutego 2011 roku można oglądać w sali ekspozycyjnej Zamku Sztuki.

Wystawie towarzyszy dwujęzyczne wydawnictwo książkowe przedstawiające wyzwania nowoczesnego Information Design, niezwykle szybko rozwijającej się dziedziny komunikacji wizualnej. Publikacja miała swoją premierę podczas trzydniowych warsztatów prowadzonych przez prof. Krzysztofa Lenka, które odbyły się w dniach od 15 do 17 grudnia 2010 roku. Książkę można kupić w zamkowej Informacji Turystycznej.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

design- wzornictwo (np. przemysłowe), po prostu...;)

jak nie lubisz słowa "dizajn", to może : design albo, no właśnie; "wzorzec", "model", trudno znaleźć odpowiednik w j.polskim bo "struktura funkcjonalna", "użyteczny model aksjo-normatywny", to koszmarne językowo próby opisu tego pojęcia... nie widzisz sensu w poczynaniach Zamku, połóż się spać - może ci się zdrowsze pojęcie o tym, co krytykujesz przyśni...

"dizajnu" nie da się nic naprawdę interesującego za te ciężkie miliony z miejskiej kasy zorganizować??!...

to i ze sobą nie gadają...?

człowiek trochę rozumie to co widzi. To, co się do niego mówi, lub to co czyta, jest bez "TŁUMACZA" (prowadzenie za rękę profesora) - jest niezrozumiałe.
Technologie noweczesne wykastrowały narody z komunikacji?

?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama