, sobota 4 lipca 2020
Piękna architektura w Cieszynie
Najsłynniejsza realizacja Roberta Koniecznego - Dom Aatrialny pod Opolem. fot. KWK Promes Dodaj do Facebook

Piękna architektura w Cieszynie

EDYTA RASMUS
Robert Konieczny, twórca domu pod Opolem, który uznano za Dom Roku na Świecie 2006 pokazuje od wczoraj swoje projekty i realizacje w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
To pierwsza tak duża wystawa tego śląskiego architekta, a wśród prac znajdą się również nigdzie dotąd nie prezentowane nowe projekty i makiety.

Robert Konieczny (ur. 1969 roku) jest współzałożycielem (wraz z Marleną Wolnik) i szefem biura architektonicznego KWK Promes w Katowicach. Na swoim koncie ma wiele krajowych i zagranicznych nagród za zrealizowane i niezrealizowane projekty. Jego projekt Domu z Ziemi Śląskiej stworzony wraz z Marleną Wolnik uznany został za jedną z ikon architektury polskiej i w gronie dwudziestu projektów jest prezentowany na wędrującej wystawie promującej współczesną polską architekturę na świecie. Za ten sam projekt w 2002 roku uzyskał nominację do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe (najważniejsza europejska nagroda przyznawana architektom). Taką nominację zdobył jeszcze dwukrotnie: za Dom Otwarty (wraz z Marleną Wolnik) w 2004 roku oraz Dom Aatrialny w 2006 roku. Ten ostatni otrzymał tytuł House of the Year 2006 zwyciężając w konkursie prestiżowego portalu World Architecture News (Konieczny był pierwszym Polakiem, któremu w ogóle udało się zakwalifikować do tego konkursu).

W tym roku prestiżowe czasopismo o architekturze i designie „Wallpaper" ogłosiło listę 101 najbardziej ekscytujących biur architektonicznych na świecie. KWK Promes Koniecznego znalazło się na niej jako jedyne biuro z Polski. Ostatnio hiszpanskie Wydawnictwo Scalae zaliczylo KWK Promes do grona 44 najlepszych młodych architektów swiata.

Wystawa „Sztuka Architektury" jest pokazywana w głównej sali ekspozycyjnej Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości. Złożyły się na nią banery z projektami i realizacjami Roberta Koniecznego oraz pracowni KWK Promes. W Cieszynie zobaczymy ponadto zdjęcia, filmy, a także nigdzie dotąd nie prezentowane nowe projekty i makiety. Wystawa potrwa do 6 grudnia.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szkoda, że czegoś tak pięknego nie ma u nas...?
Są dziwolągi na wyobraźnie gargamela!

Są dziwolągi oj są. Drogie a przy tym szpetne wille jak cholera. Ciekawe co na to miejscy i powiatowi urzędnicy. Chyba jak inni jedna fucha tu, druga tam, ażeby pryncypał nie poznał to klepią takie dziwolągi budowlane jak som pod Cieszynem i w nim samym mieście. Ład przestrzenny... jaja se ludzie robicie czy co?

co jest nagradzane musi być piękne.Mnie się akurat ten projekt nie podoba,kwadraty i prostokąty jak w poprzedniej epoce

Często piękno, ubiera się w proste formy. Jesteśmy tak zdegustowani i zepsuci brzydotą, że bredzimy, że jest to brzydkie! Jeżeli człowiek ma w sobie, w swoim sercu Boży ład i porządek to i na zewnątrz wydaje odpowiednie owoce. Jezus nauczał, że nie może oset rodzić fig czy winogron...!
Jesteśmy stale wychowywani na brzydocie, złe myśli, brzydkie słowa i czyny, których później wstydzimy się...Jeżeli Pan Bóg coś stworzył, to wyraził przy tym opinie, że jest to bardzo dobre!
Było to dobre w oczach Bożych i w naszych również.
Brakuje Ducha Bożego i natchnienia z Góry, od Boga by tworzyć rzeczy dobre a nawet doskonałe!

Widzę we wcześniejszych wypowiedziach dwie natury Edgara. Ktory to przebieraniec .

błagam Cie człowieku. Kazdy z nas ma inny gust i nne rzeczy sie nam podobają,dotyczy to również architektury. To dobrze,że każdego Bóg stworzył inaczej.

Cheap wow gold purchasing.World of Warcraft,wow gold Super ...buy cheap wow gold,sell wow gold.welcome to buy cheap wow gold-We can have wow gold, buy wow gold game,world of warcraft gold,wow Gold, world of warcraft gold deal,Cheap WOW Gold...Welcome to our website for world of warcraft gold,buy cheap wow gold,sell wow gold.Welcome to buy cheapest wow gold.World of warcraft gold,Super fast delivery of gold...purchasing.World of Warcraft,wow gold Super.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama