, sobota 28 marca 2020
Najlepsi na cieszyńskim Zamku
Wystawa jest czynna codziennie w godz. 10.00-17.00 do 4 listopada. Wstęp wolny. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Najlepsi na cieszyńskim Zamku

EDYTA RASMUS
Najlepsze prace studentów Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie można oglądać w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
Pod koniec roku akademickiego pracownie artystyczne Uniwersytetu Śląskiego wytypowały najlepszych studentów i ich dokonania. W ten sposób wyłoniono 40 osób, z których kadra pedagogiczna w tajnym głosowaniu wybrała wyróżniającą się piętnastkę. W ten sposób powstała wystawa „Nominacje 2007", która prezentuje ceramikę, malarstwo, grafikę, fotografie, rzeźbę i efekty projektowe studentów Instytutu Sztuki UŚl. Ekspozycję można oglądać na trzech poziomach Zamku Sztuki w Cieszynie.

Swoje prace prezentują studenci III, IV i V roku: Dominik Rybczak, Joanna Widurska, Anna Gądek, Michał Partyka, Szymon Gawlik, Anna Kaleta, Beata Wosińska, Marzena Gębala, Waldemar Piórko, Małgorzata Wrzeszcz, Maciej Żukowski, Daniel Żmuda, Natalia Pawlus, Wojciech Pelc i Lidia Niemczyk.

— Mamy zamiar, aby pod koniec każdego roku akademickiego robić taką wystawę podsumowującą pracę studentów — mówi Małgorzata Łuszczak, dyrektor Instytutu Sztuki UŚl. Jej zastępca Witold Jacyków liczy, że ta wystawa będzie początkiem bardziej ścisłej współpracy uczelni z miastem. — Bardzo byśmy sobie tego życzyli — przekonuje zastępca dyrektora Instytutu Sztuki UŚl.

— To pierwsza wystawa z cyklu „Nominacje". Będziemy ogromnie szczęśliwi, jeżeli to przedsięwzięcie zagości u nas w przyszłym roku i następnych latach. Ze swojej strony mogę obiecać, że za rok na pewno przygotujemy nagrodę Zamku dla najlepszego studenta — zapowiada Ewa Gołębiowska, dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Wystawa jest czynna codziennie w godz. 10.00-17.00 do 4 listopada. Wstęp wolny.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I nagle Zamek robi, to co by wszyscy chcieli i nikt ich nie pochwali... a jak coś ambitniejszego, zbyt ambitnego na tubylcze gusta, to jadą jak po łysym koniu!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama