, sobota 4 grudnia 2021
Kultura na weekend: Czas świętować Dzień Kobiet
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w wiślańskim kinie Marzenie wystąpi Czesław Jakubiec z kabaretu Tenor. Fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Czas świętować Dzień Kobiet

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Niecierpliwi już w ten weekend zaczynają świętować. Większość wydarzeń związanych jest z tym świętem, co nie oznacza, że panie mają bawić się same, wręcz przeciwnie. Polecamy wypad do teatru, czy na koncert w Strumieniu.
4 marca

Oldřich Janota w Noivie

Wokalista i gitarzysta, poeta, felietonista, zaczął występować w latach siedemdziesiątych z balladami ludowymi. Na jego obecny repertuar składają się utwory z początku lat osiemdziesiątych. Janota swoimi kompozycjami, magicznym głosem wprowadza nas w świat subtelnych idei i uczuć, gdzie każde słowo ma magiczną moc. Koncert artysty organizuje Biblioteka Miejska w Czeskim Cieszynie. Do Salonu Muzycznego zapraszamy 4 marca na godzinę 17.30. Wstęp 70 koron.

Kabaret Tenor w Wiśle

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w wiślańskim kinie Marzenie wystąpi Czesław Jakubiec z kabaretu Tenor. Publiczności znany z "Kabaretowego Klubu Dwójki", w którym regularnie się pojawia. Udziałem w "Mam Talent" wywołał pozytywne zaskoczenie jurorów i widowni. Artysta prezentuje światowe przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej opatrzone własnymi aranżacjami zaczerpniętymi z muzyki rozrywkowej. Występ kabaretu Tenor odbędzie się 4 marca o godzinie 18.00.

POLECAMY: Jeszcze więcej kultury na Śląsku Cieszyńskim

Angelika Greń i przyjaciele w Piwnicy Artystycznej

Ta młoda artystka ma już na swoim koncie wygraną na ogólnopolskim festiwalu saksofonowym, który odbył się w Przeworsku. Zasiadający w jury profesorowie przyznali jej Grand Prix. To wszystko osiągnęła dzięki fantastycznemu wykonaniu trzyczęściowej sonaty Jamesa Di Pasquale. Z okazji Dnia Kobiet wraz ze swoimi przyjaciółmi, m.in. Kasią Sterną znaną niegdyś z zespołu Metafora, wystąpi w Brennej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w piątek, 4 marca. Bilety w cenie 10 i 5 zł do nabycia w OPKiS lub w dniu koncertu w Piwnicy Artystycznej. Zapraszamy!

"Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać się trzeba", czyli" Zemsta" w teatrze

Tym razem Aleksander Fredro w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Inscenizacji zarzuca się, że jest za bardzo szkolna, jednak dzięki temu udaje się jej nawiązać świetny kontakt z młodym odbiorcą. Główną siłą napędową tego spektaklu są aktorzy tworzący wyrazistą galerię bohaterów. W rolach głównych zobaczymy m.in. Dariusza Gnatowskiego, Andrzeja Młynarczyka czy Beatę Rybotycką. Spektakl odbędzie się 4 marca o godzinie 20.00 w ramach odbywających się w teatrze im. Adama Mickiewicza Dni Teatru.

5 marca

Wernisaż wystawy Koronki Koniakowskiej

Koronki Beaty Legierskiej to kompozycje oparte głównie na wzorcach tradycyjnych, czerpanych z przyrody w połączeniu z tym, co jest wynikiem poszukiwania czegoś całkiem nowego i odmiennego. Koronki wykonane są z możliwie jak najcieńszych bawełnianych i jedwabnych nici. Beata Legierska wystawia swe prace w kraju i zagranicą. Wszędzie cieszą się one niezwykłą popularnością. Tym razem jej prace będzie można podziwiać w Galerii Kukuczka w Istebnej specjalnie z okazji Dnia Kobiet. W programie przewidziany jest koncert grupy "Wołosi i Lasoniowie". Wernisaż odbędzie się 5 marca o godzinie 18.00. Zapraszamy!

PISALIŚMY: O koronkach z Koniakowa z Muzeum Ustrońskim

Miesiąc kobiet w Strumieniu

W auli strumieńskiego Gimnazjum im. Powstańców Śląskich co sobotę o stałej porze organizowane będą koncerty z okazji Dnia Kobiet. Już 5 marca wystąpi Jorgos Skolias i Paweł Kaczmarczyk. Skolias źródła swojej inspiracji upatruje w bluesie, jazzie i rocku, ale także w muzyce etnicznej Grecji, skąd pochodzą jego rodzice. Z kolei Paweł Kaczmarczyk to jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia, jego zespół "Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band" inspiracje czerpie z dorobku Herbie Hancocka i Billa Evansa. Koncert odbędzie się o godzinie 19.00. Przedsprzedaż biletów odbywa się w MGOK w Strumieniu lub bezpośrednio przed imprezami, w auli gimnazjum. Bilety do nabycia w cenie od 5 do 105 zł, sami decydujecie ile płacicie! Podczas imprezy przewidziane jest losowanie upominków dla pań. Zapraszamy!

Presso zmienia wystrój!

Po raz pierwszy od powstania popularnej klubokawiarni Presso zmienia ona swój wystrój. Właściciele postanowili nieco urozmaicić umeblowanie galerii. Poza nietypowymi przedmiotami polskich dizajnerów wnętrze wzbogacą produkty dizajnerskie z zagranicy stanowiące zarówno eksponat jak i formę użytkową klubokawiarni. Nowy wystrój Presso będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 5 marca podczas oficjalnego otwarcia żywej galerii designu Design Alive. Tego samego dnia od godziny 15.00 w zamkowej Oranżerii Design Bazar odbędzie się kiermasz, podczas którego będzie można kupić różne elementy wystroju mieszkań oraz co bardziej interesujące dla płci pięknej - ubrania. W dzień później kobiety będą mogły wziąć udział w spotkaniu z projektantkami, które za pewne udzielą kilku dobrych rad związanych z modą.

"Kwiaty w twórczości ustroniaków” - wernisaż wystawy

Muzeum Ustrońskie razem ze Stowarzyszeniem Twórcze "Brzimy" organizują wystawę "Kwiaty w twórczości ustroniaków". W programie zaplanowana jest tematyczna prezentacja medialna, której towarzyszyć będzie program poetycko-muzyczny. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 marca o godzinie 17.00. Zapraszamy!

6 marca

"Babski design. Waga ciężka"

Zamek Cieszyn zaprasza na spotkanie z kobiecym designem. W związku z trwającą wystawą "Babski design. Waga ciężka" Zamek organizuje spotkanie z udziałem kobiet projektantek. Zaplanowano również warsztaty ceramiczne Bogdana Kosaka, a także pokaz samoobrony dla kobiet. Początek o godz. 11.00.

Uczucia się nie starzeją tylko my, czyli spotkanie poetyckie w Cafe Muzeum

Cafe Muzeum z okazji Dnia Kobiet organizuje wieczorek poetycki z Małgorzatą Szkolrz. Poetka jest wolontariuszką Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Wiersze prezentowane będą w atmosferze kawiarniano-jazzowej przez uczniów LO im. Mikołaja Kopernika. W trakcie imprezy będzie można nabyć tomiki wierszy autorki, z których dochód przeznaczony będzie na potrzeby hospicjum. Wieczór poetycki odbędzie się 6 marca o godzinie 17.00. Zapraszamy!
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

właśnie dziś wieczorem wróciłem z cafe AVION - nie bójmy się tego słowa :) - z bardzo fajnego koncertu Oldricha Janoty... Ciebie faktycznie nie widziałem tam.

W czeskiej NOIVie jest pusto , zamknięta na cztery spusty!

w której Kowalski może - i korzysta - z możliwości spędzenia miło czasu, wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach. Ta kawiarnia jest rzeczywiście dla każdego, służy nie tylko Czechom, ale równie dobrze i Polakom. My mamy po polskiej stronie takie horrendalne humbugi jak Zamek "dizajnerski" czy lodowisko, na którym chłopakom nie wolno nawet w hokeja pograć, za to preferowany wstęp maja koty rasowe. Cieszyńska kotyeria trzyma się mocno i pogrąża nasze miasto - Czesi idą do przodu... http://www.knihovna.ctesin.cz/?lang=p&id=510

ale się zabawię...

ćwierćfinałowe mecze w Trzyńcu. Do to ho

zakończył słowami :
"CHWAŁA BOGU ZA TO ! "

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama