, poniedziałek 18 października 2021
Kultura na cały tydzień: koncert "Czantorii" dla dorosłych i spektakl lalek dla dzieciDodaj do Facebook

Kultura na cały tydzień: koncert "Czantorii" dla dorosłych i spektakl lalek dla dzieci

Za oknem szaro, buro i ponuro. Przygotowaliśmy więc dla was kilka wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na najbliższy czas w naszym regionie. Dorosłym polecamy koncert Zespołu \"Czantoria\", a dzieciakom spektakl w Teatrze Cieszyńskim przygotowanym przez Scenę Lalek.
19 stycznia

"Czantoria" w Domu Narodowym

Zespół "Czantoria" świętuje w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Ich repertuar obejmuje blisko 100 utworów. Pieśni ludowe, religijne, patriotyczne, kolędy urozmaicane są tańcem, gawędą i poetycką zadumą. Na dobry początek Nowego Roku z cyklu "Żywe źródła" Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na archaiczne kolędy ludowe i tradycyjne powinszowania w towarzystwie zespołu "Czantoria". Koncert zaplanowany na 19 stycznia rozpocznie się o godzinie 17.00.

POLECAMY: Kultura na Śląsku Cieszyńskim

"Słownik gwary Śląska Cieszyńskiego"

"Wislańsko gwaro, biydno i staro, cóż to za niemoc cie dopadła, żeś kiejsi w krasie mocno i twardo, a dzisio mizerno, jakosiś pobladła…" - cytowany fragment wiersza Ireny Branc zapowiada nam kolejną premierę II wydania Słownika gwary na Śląsku Cieszyńskim. Papier dużo zniesie, dobrze, że w dzisiejszych czasach, kiedy gwara praktycznie zanika znajdują się osoby, które wciąż dbają o nasz skarb narodowy jakim jest język. Towarzystwo Miłośników Wisły oraz Muzeum Beskidzkie w Wiśle zaprasza na spotkanie, któremu towarzyszyć będzie promocja słownika redagowanego przez Janinę Wronicz. Muzeum Beskidzkie zaprasza 19 stycznia na godzinę 15.00 na promocję słownika, który będzie można zakupić w tym dniu.

POLECAMY: Serwis specjalny "Gdzie na narty?"

Wilk, robal i koźlęta

Teatr Cieszyński Scena Lalek zaprasza wszystkie dzieci (ale i nie tylko) na spektakl, który swoją premierę miał w ubiegłym tygodniu. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć tej niesamowitej opowieści o wilku chcącym pożreć naiwne koźlęta, powinni czym prędzej udać się do teatru. Scena Lalek przygotowała bajeczną oprawę.
Przedstawienie można zobaczyć: 19 i 20 stycznia o godzinie 8.30 i 10.00 oraz 21 stycznia o godzinie 10.00. Zapraszamy!

20 stycznia

Koncert Bożeny Steinerowej

KaSS Strzelnica Czeski Cieszyn zaprasza na koncert fortepianowy Bożeny Steinerowej. Cieszyniaczka koncertowała w Londynie, Paryżu, Niemczech, Rosji, a nawet w Japonii. Wiele jej interpretacji muzycznych wydano także na krążkach. 20 stycznia będzie możliwość wysłuchania jej utworów muzycznych na żywo w Salonie Muzycznym. Wejściówki kosztują 80 koron, a dla członków KPH 50. Zapraszamy!
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama