, piątek 18 września 2020
Kadry nie robią furory
Wioletta Sikora z koleżanką Dominiką Jackowską i jej chłopakiem Łukaszem Wójciakiem przyszli w czwartkowy wieczór na projekcję „Królów Nocy”. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Kadry nie robią furory

DOKA, TWO
Festiwal Filmowy Wakacyjne Kadry, który jeszcze rok temu cieszył się popularnością wśród turystów, dziś przyciąga głównie mieszkańców Cieszyna i okolic.
Jest czwartek godz. 22.00. Zaczyna się plenerowa projekcja filmu „Królowie Nocy”. Na Rynku zgromadziło się kilkadziesiąt osób, głównie młodych mieszkańców Cieszyna i okolic. Tak jest na każdej projekcji od środy, gdy festiwal się zaczął. Turystów jest bardzo mało, za to na seansach dopisują miejscowi. Może dlatego, bo projekcje nie są biletowane?

Wioletta Sikora, choć mieszka w Cieszynie, na „Kadrach" jest pierwszy raz. ― Cieszę się, że coś się w mieście dzieje, a ja lubię oglądać filmy. Dziś to mój trzeci seans. Ale szczerze mówiąc myślałam, że w kinie czy teatrze będzie tłum, jako że filmy są pokazywane za darmo. O dziwo tłoku nie było, podczas projekcji widziałam jeszcze wolne miejsca ― mówi cieszynianka. Na tłumy nie narzekał również Kamil Nowak z Wisły. ― Byłem na zeszłorocznych Kadrach. Na niektóre seanse trzeba było czekać w kolejce. Teraz impreza ma bardziej kameralny wymiar, ale mi to odpowiada ― stwierdził mieszkaniec Wisły.

Urząd Miasta, który po raz trzeci organizuje imprezę, jest zadowolony z frekwencji. — Na otwarciu w teatrze było 400-500 osób. Na Rynek też przychodzi sporo ludzi. Najwięcej jest młodzieży, co bardzo cieszy. Nie mamy jeszcze statystyk, ale wydaje się, że frekwencja jest lepsza niż rok temu. Widać festiwal się przyjął i ugruntował — przekonuje burmistrz Bogdan Ficek.

— Ludzi przyjechało jak na lekarstwo. To już nie to, co podczas Ery Nowe Horyzonty. Człowiek w 10 dni na pół roku zarobił — wzdycha jedna ze sklepikarek z cieszyńskiej starówki.

Przed mieszkańcami Cieszyna jeszcze trzy weekendowe dni filmowe. Projekcje filmów odbywają się w cieszyńskim teatrze, kinie, ośrodku kultury, a późnym wieczorem na Rynku.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Kadry może małe, ale nasze
Wakacyjne problemy
Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Widać festiwal się przyjął i ugruntował ?????? CO ZA TUPET, totalna klapa, a on bredzi o sukcesie, gorsza propaganda niż za Gierka i Stalina

Tupet? to jest tupecior.

Drodzy Państwo kinomani, nie wiem jak wy ale ja trochę ponarzekam, jadnakoz w trosce, żeby ten festiwal zaczął może w przyszłym roku być bardziej profesjonalny, mimowolnie czasami ktoś westchnie tęsknie za Nowymi Horyzontami... ale takiemu gigantowi, robionemu z wielkim polotem i iście światowym rozmachem nigdy nie dorośniemy do pięt. Coś nie mają Kadry wyrażnie szczęścia do strony wizualno-estetycznej - te pastele i szkolna kompozycja plakatów, mało zachęca ale lepsze to, chociaz mizerne to pocieszenie, od plakatów z pierwszej edycji, które bardziej przypominały spis towarów spożywczych, np wyrobów wędliniarskich, zamiast zachecającej zamysłem artystycznym oferty. Ponadto plakaty pojawiły sie na kilka dni, bodaj trzy, przed rozpoczęciem, wpierw był tylko program w Gazecie Ratuszowej,etc, etc ale kończę, gdyż wybieram się właśnie na "Ogród Luizy"

Niedorajda-burmistrz i tak pozostanie na stołku, choćby nie wiem ile razy coś spie... Ma plecy jak szafa, bronią go kumple z PO, pan europoseł, poprzedni burmistrz i pan poseł. Nie liczy się dla nich to, że bronią zupełnego niedojdy, który robi z Cieszyna zaścianek i zawala imprezę za imprezą, liczy się dla nich obrona kumpla. Mierny, ale wierny

Ja wiedziałem, że tak będzie!

festiwal się przyjął i ugrntował-tak samo jak i inne "projekty" pana Ficka....znaczki dla psów,kładak na którą wydano bóg wie ile kasy i jej nie bedzie...itp.,itd......

Czepiacie sie Fika a Rada Miejska to niby swieta? To dopiero niedorajdy z Bochenska,Lizoniem, Cichomska i Zurkiem na czele... Tym to pomyslow nie brakuje ale jak trzeba cos zrobic...tojuz gorzej.

ciekawski

Cóż, cała ta dup.watość władz miasta Cieszyna byłaby do strawienia, gdyby gdzie indziej było tak samo. Ale tak nie jest. Na naszych oczach dawne peryferia Księstwa: Bielsko i Ostrawa stają się mini-metropoliami, miasta graniczne w strefie Schengen organizują bez problemów wspólną komunikację miejską, itd. I śmieją się z Cieszyna, niestety. Dlaczego tak u nas musi być ? Czemu musi u nas królować nieudacznictwo ?

Кадры, в фильме, решают все!

Byłem dziś na filmach w teatrze na jednym z 300 osób, na lejdis nadkomplet - ludzi więcej nie wpuszczali i odeszli z kwitkiem. Na rynku teraz ponad 500 osób na pewno. Nie czytajcie tego badziewiastego artykułu, bo jest gówno wart tak naprawdę. Z czystej ciekawości (nienawidzę hipokryzji i kłamstwa) policzyłem same ławki - jest ich 100 - a wczoraj prawi wszystkie były zajete plus, ławki miejskie, plus ogródki i ludzieprzy fontannie,więc średnio jesli na jednej siedziały 3 osoby to daje to już ponad 200 osób plus reszta = na 100% ok . 300 osób, a nie KILKADZIESIĄT, jak pisze pseudodziennikarzyna. Dzisiaj wieczorem na rynku są tłumy, tak też było w kinie i teatrze - ale widocznie ktos tego nie chce widzieć.
Ludzie, jest jak jest ale jeśli ktoś robi coś dla ludzi po prostu to doceńcie - bo widzę że tych "Gutkowych filmów" i tak byście nie zrozumieli.

A ilu by było, gdyby zamiast darmochy musieli zapłacić za bilet ? 50, nawet nie tyle. A za Gutka płacili za bilety. Unia dała kasę i niech teraz Ficek modli się o to, aby ktoś z Brukseli się nie zdenerwował na taką parodię festiwali. A 100 ławek to ty widziałeś we śnie

Widać festiwal się przyjął i ugruntował — przekonuje burmistrz Bogdan Ficek... Glupota też się ugruntowała w tym mieście. A po pierwszym festiwalu Wakacyjne Kadry, Głos Ziemi Dębilątek pisał: Nie ma festiwali niezastąpionych (:)

Powiem tobie tylko tyle że niestety natura nie dała tobie umiejętności liczenia, anie szacowania - ławek jest 100, a ty niestety nigdy o tym sie nie przekonasz, ponieważ nie zadasz sobie trudu ich policzenia. Jednak nie o to chodzi. No i co żeby nie zapłacili za te filmy - nie taka jest formuła festiwalu. Ten festiwal ma przyciągnąć nas widzów wakacyjnych, którzy chcą rozrywki, jeśli chcesz bardzo ambitnego kina to jedź do wrocka, gdzie o festiwalu wie pewnie 100 osobowy sztab ludzi i może z 1000 osób które kupiły bilety, reszta wroclawia nie ma pojecia o enh.
Kolego słaby i niedoinformowany, projekt unijny sie skończył więc unia sie nie zdenerwuje na ten festiwal, bo czemu jeśli robi go miasto. Nie ma to jak sie wypowiada jakiś idiota w materii, o której nie ma pojęcia.

ten festiwal to nie jest żaden festiwal tylko poroniony bękart ratuszowego nieudacznictwa i chorych ambicji. Gniot kompletny za milion. I nie zmieni tego faktu ani 100 ani 1000 ławek ustawionych na rynku. A jeżeli dalej nie wiesz o co chodzi to z pewnością nie widziałeś w Cieszynie ENH

Na przyszłość najpierw się dowiedz o co chodzi, matołku (cytat z GC) "W tym roku unijne pieniądze się skończyły, więc miasto musi samo opłacić przegląd. Taki był warunek UE. Gdyby miasto nie zorganizowało trzeciego festiwalu (przyszłoroczny również musi się odbyć), Unia nakazałaby urzędnikom zwrot przyznanej dotacji."

2010 kończy ci się klakierstwo za kasę. Potem bedzisz bredzić już nie za publiczne środki.

Więcejj takich imprez jak WK! Wiecie co? To jest materiał na dobry film; tylko nie wiem czy jeszcze katastroficzne kino ma wzięcie.

Ten festiwal to wielka lipa i nieporozumienie...

zamiast siedzieć i oglądac film. wiecie co robią. LICZĄ ŁAWKI.... czy wcieszynie bedzie dobrze. ludzie oczym wy mówicie. 300os. ilu przyjechało turystów. no ilu. ile zostawili kasy w barach restauracjach hotelach, taxi jakoś nie jeździ. TUPET ARAOGANCJI RATUSZA OSIĄGNĄŁ APOGEUM. PROPONUJE SIĘ ZJDNOCZYĆ. BO ZNOWU EMERYCI ZA 2 LATA wybiorą za nas.

Drodzy moi ! Zamiast pisać teksty o charakterze walki politycznej ( przyszłe wybory ! ), wybierzcie się na film ! Ja tak robię i nie mam podstaw do krytyki. Dobry festiwal ! Panie burmistrzu tak trzymać !!!

Czy Pani wychowawczyni z III C kazała Ci napisac wypracowanie o festiwalu?

Nikt mi nic nie kazał , mam jednak swoje zdanie , które opieram o własne spostrzeżenia. Ja byłam na projekcjach festiwalowych , a ty ?

Piszesz , ż Kadry nie robią furory , czy to nie za wcześnie na ocenę po jednym dniu festiwalu ? Wykaż coć trochę cierpliwości. A moż chcesz po prostu dokopać ?!

Ludzie a czego wy się spodziewacie za darmochę?

Tu nie chodzi nawet o to że jest to darmowe, czy nie chodzi - o to generalnie czy jest oferta kulturalna w mieście - Wakacyjne KAdry mają na celu moim zdaniem ja ubogacić. Niech mi ktoś powie czy usłyszał od kogoś z organizatorów że festiwal ma rywalizować z ENH. Nie ta skala, tu jest skromny festiwalik za małą kasę, a we wrocku są miliony. I nie narzekajcie już tak na ten ratusz, bo nie jest wcale tak źle. Tam też pracują tylko ludzie i zrozumcie że nie pracują tylko po to żeby utrudnić życie obywatelom, ale żeby dobrze służyć gminie - tyle.

Patrzę, czytam i myślę. Festiwal cieszyński jak by nie manipulować był odpowiedzią na wyprowadzenie się z Cieszyna ENH. Powiedzmy odpowiedzią prowincjonalną i taką pozostanie .Nie wytrzymuje rzeczowego porównania obecny z tym co było. Środki wydatkowane na ten cel nie przystają do efektów. Nie ma duszy i ducha. Widziałem na rynku 300 osób w ogródkach ,oczywiście na płycie stoją ławki. Dziś z teatru wyszła garstka młodych ludzi ,pewnie licealistek ,nie widziałem postaci animujących to ,co dzieje się po projekcji. Więc kto tę imprezę ma tak naprawdę ożywić i dać jej choćby lokalny charakter ale z duszą ??? Myślę ,że i te środki zostały zmarnotrawione. Co dalej??? Może kadry powinne się wziąć w pierwszej kolejności za Kadry. Bo to straszna duchota!

Jakoś nie jestem przekonany, że urzędniki robią wszystko aby służyć gminie. Oni przychodzą do pracy i to za marne grosze. A jaka płaca, taka praca..... I tak potem tak wyglądają te festiwale, kładki, , piętrowe parkingi z amfiteatrem, różowe jelonki na zamku, itp. itd........

Cieszyn potrafi jedynie małpować i to w sposób żałosny. Czeski Cieszyn miał Nohavicę, my mamy hejnał ratuszowy, Helo, helo Heleńko, pasujący do Istebnej skąd został zaczerpnięty, a nie do secesyjnego miasta ...

obecna sytuacja nie stanowi żadnej podstawy do takich uogólnień; mamy być z czego dumni, a jak nie wiesz z czego, to się dowiedz.

a z Kotem się zgodzę, że to była taka wioskowa forma odreagowania frustracji po utracie Horyzontów : ) jak by nie było - fajnei jest za darmo pooglądać sobie filmy, tylko bez dorabiania do tego jakiejś dętej ideologii.

Dumni to możemy być z przeszłości tego miasta... Tu mieszkali kiedyś mądrzy ludzie, z gustem i klasą. Bo nie zbudowaliby tak pięknego miasta. Kiedyś..........

masz rację; niestety wg mnie jest jeszcze gorzej

— Ludzi przyjechało jak na lekarstwo. To już nie to, co podczas Ery Nowe Horyzonty. Człowiek w 10 dni na pół roku zarobił — wzdycha jedna ze sklepikarek z cieszyńskiej starówki...no strajkój głupia babo.

Chyba masz dużego, bo wypchanego ptaka w galotach, albo dostajesz po 7 zyla za te posty. A najpewniej jedno i drugie. Pustak jesteś i typowy frustrat.

dobór filmów beznadziejny

niektórzy internauci są chorzy z nienawiści i zazdrości dalej nie będą komentował... (na układy nie ma rady - to ktoś kto ni dał rady załatwić wg.tytułu swoich spraw z Burmistrzem) a wracając do wakacyjnych kadr to uważam, że nie był najgorszy dobór filmów był spoko. I nie mozna go jeszcze porównywać z Gutkowskim festiwalem, ale z czasem kto wie? Gutek tez zaczynał z trudnościami i niepowodzeniami. A teraz będziemy wspirac Burmistrza.!

a może Jarząbek?...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama