, środa 8 grudnia 2021
"Hańdowni i dzisio" i inne propozycje na weekend
Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie o sztuce, zdobnictwie, kuchni i zwyczajach bożonarodzeniowych. fot. ARC  Dodaj do Facebook

"Hańdowni i dzisio" i inne propozycje na weekend

BARBARA ŚLIŻ
Zbliżający się weekend obfituje w imprezy kulturalne, ale także w wydarzenia sportowe. \"Hańdowni i dzisio\" to propozycja Wiślańskiego Centrum Kultury. Także w Wiśle oficjalnie rusza kolej linowa na Cieńkowie. 17 grudnia będzie tam można jeździć za darmo.
17 grudnia

Kolej linowa "Cieńków" oficjalnie otwarta!
Wisła wzbogaciła się o 5. wyciąg krzesełkowy. Dla amatorów jazdy na nartach i snowboardzie właściciele obiektu przygotowali niespodziankę. Przez cały dzień wyciąg jest do ich dyspozycji za darmo. Jeździć można od godz. 9.00 do 21.00. Warunki w Beskidach są wyśmienite. Grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 1 metra.

W Istebnej za darmo!
"Złoty Groń" zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa na oficjalne otwarcie sezonu. Stok jest szeroki, typowo rodzinny, gdzie dorośli śmiało mogą poszusować ze swoimi pociechami. Z okazji prezentu mikołajkowo-gwiazdkowego organizatorzy nie będą pobierali opłat za korzystanie z wyciągów narciarskich. Zapaleni sportowcy, amatorzy, całe rodziny, przyjaciele i znajomi: stok otwarty już od 8.30!

„Hańdowni i dzisio”
Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie o sztuce, zdobnictwie, kuchni i zwyczajach bożonarodzeniowych. Imprezę poprowadzą Katarzyna Rucka i Michał Kawulok, którzy opowiedzą, jak pięknie przygotować świąteczny stół. Podczas spotkania będzie można zakupić ręcznie robione ozdoby choinkowe, atmosferę umili tradycyjnie zastawiony stół przedświąteczny. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 17.00. Wstęp wolny.

Jazzowa wigilijka
Jazzklub na Strzelnicy w Czeskim Cieszynie organizuje wigilijkę, podczas której wystąpią artyści jazzowi z Formacji Jazz Q. Po koncercie zaplanowane jest jazz session. Wstęp: 50 koron. Start o 20.00.

18 grudnia

"Słownik gwarowy Śląska Cieszyńskiego"
Ustrońskie Muzeum im. Jana Jarockiego oraz Towarzystwo Miłośników Ustronia zapraszają na promocję słownika. Spotkanie poprowadzi dr hab. Jadwiga Wronicz, redaktor wydanej książki. Podczas imprezy nie zabraknie także wystawy i prezentacji multimedialnej dotyczącej Józefa Pilcha – inicjatora pierwszego wydania słownika. Na spotkanie zapraszamy na godzinę 15.00. Słownik w cenie 40 złotych będzie można zakupić w dniu promocji.

Królewna Śnieżka
Těšínské Divadlo Czeski Cieszyn zaprasza na 60. sezon Sceny Polskiej. Tym razem aktorzy zagrają jedną z najpopularniejszych baśni Braci Grimm. Na deskach teatru zaprezentują się uczniowie polskich szkół podstawowych z Czech, którzy towarzyszyć będą całej grupie aktorów cieszyńskiego teatru. Przygody Siedmiu Krasnoludków i Królewny Śnieżki wyreżyserował dyrektor Karol Suszka. Przed premierą odbędzie się także wernisaż wystawy fotografii Jana Kufy. Spektakl zaplanowany jest na godzinę 17:30. Zapraszamy!

19 grudnia

Kolędowanie na Rynku
Z okazji 1200 lecia miasta Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na doroczne grudniowe koncerty na cieszyńskim Rynku. Pod kierownictwem Franciszka Widnica wystąpi Orkiestra Dęta "Cieszynianka". Do wspólnego kolędowania zapraszamy na godzinę 11.00.

Koncert zespołu "Wałasi"
W ramach artystycznego kiermaszu świątecznego zespół "Wałasi" zagra koncert w Cafe Muzeum, który połączony będzie z promocją ich najnowszej płyty "Dej Pan Bóg Wieczór Dzień Wiesioły". Zespół istnieje na scenie muzycznej od ponad 20 lat. Muzyka, którą prezentują to sztuka ludowa, dziedziczona przez stulecia, przekazywana z pokolenia na pokolenie. "Wałasi" są laureatami wielu nagród, dzięki kontaktom zagranicznym wzbogacili swój repertuar utworami spoza własnego regionu, co sprawia, że ich muzyka jest jeszcze bardziej wyjątkową. Bilety do nabycia w Cafe Muzeum w cenie 10 zł, w dniu koncertu 15zł. Początek o godzinie 16.00.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bydem na rynku bo lubiem dente...orkiestry.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama