, niedziela 17 października 2021
Grupa Rafała Kmity na Wiślańskiej Scenie Kabaretu "Długi"
Dla czytelników portalu gazetacodzienna.pl przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa podwójne bilety na występ Grupy Rafała Kmity. Dodaj do Facebook

Grupa Rafała Kmity na Wiślańskiej Scenie Kabaretu "Długi"

Rafał Kmita i jego zespół popularność na polskiej scenie kabaretowej zdobyli początkiem lat 90. Na Przeglądzie Kabaretów PAKA ich skecze zdobyły trzy wyróżnienia. Zespół tworzą aktorzy krakowskich teatrów. Od początku września 2009 radiowa Trójka emituje przygody Zdzicha i jego rodziny w audycji Artura Andrusa.
Na scenie wiślańskiego kina "Marzenie" Grupa Rafała Kmity przedstawi spektakl złożony ze swoich najlepszych i najbardziej znanych skeczów oraz piosenek. Pastisze programów telewizyjnych, filmów, utworów literackich i znanych szlagierów mieszają się z lirycznymi piosenkami. Bogactwo postaci pojawiających się na scenie sprawia, że każdy może znaleźć w nich swoje odbicie, czy też znanej postaci.

POLECAMY: Wydarzenia kulturalne na Śląsku Cieszyńskim

Rafał Kmita, jak mało który kabaretowy twórca, potrafi z podpatrzonej rzeczywistości wyciągnąć esencję, dostrzec groteskowość świata i bardzo dowcipnie ją ukazać. Pomagają mu w tym na stałe z nim współpracujący: Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Kliś, Arkadiusz Lipnicki, Piotr Plewa, Krzysztof Pluskota czy Dariusz Starczewski. Kmita, niezależnie od tego, czy pisze o współczesności, czy sięga po XIX-wieczną literaturę, potrafi ukazać pełnię ludzkich wad i zalet. Ze sceny padają niezwykłe porady, "złote myśli", głębokie refleksje - niezwykle błyskotliwe i zmuszające do refleksji. "Urodziłem się w czepku. Ale nie byłem szczęśliwy. W czepku było nas siedmioro" (skecz "Wszyscyśmy z jednego szynela").

POLECAMY: Serwis specjalny "Gdzie na narty?"


Występ zespołu Rafała Kmity 26 stycznia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Wiślańskim Centrum Kultury, pl. B. Hoffa 3 w Wiśle.

Wygraj bilety!

Dla czytelników portalu gazetacodzienna.pl przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa podwójne bilety na występ Grupy Rafała Kmity.

Aby zdobyć nagrodę, należy odpowiedzieć na pytanie: Kto jest autorem obrazów, jakie można podziwiać w styczniu w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl. Uwaga, na poprawną odpowiedź wraz z danymi uczestnika konkursu (imię i nazwisko, numer telefonu oraz PESEL) czekamy przez 3 godziny od momentu ukazania się artykułu (20.01. godz. 11.00).

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Nagroda do odebrania w Wiślańskim Centrum Kultury.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zamiast używania nazwy kabaret pasuje nazwa komedianci.

dobrze, że inni nas rozśmieszają, tylko większość kabaretów zamiast wywoływać radość, doprowadza mało, najczęściej, wymagającą publiczność, do...rechotu z byle czego - i wcale z tego powodu nie jest mi do śmiechu ale...każdy śmieje się z czego /i jak/ potrafi... np ten czarny z Łowców B, odwala kiczowata chałturę a jego /byli kompani/ dawno przeszarżowali swoje gagi... to komercja odebrała im poczucie humoru... ale to wszystko na marginesie, a propos...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama