, wtorek 1 grudnia 2020
„Doręczyciel” uczył aktorstwa
Artur Barciś udziela aktorskich wskazówek licealistom z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego. fot. Stela Dodaj do Facebook

„Doręczyciel” uczył aktorstwa

STELA
– Nazywam się Artur Barciś. Jestem aktorem i mam prawo tutaj być – tymi słowami znany i lubiany aktor rozpoczął we wtorek warsztaty z młodzieżą w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Odbyły się w dwóch turach. Po drugiej Barciś spieszył się do Zebrzydowic, gdzie... wsiadł do pociągu do Warszawy.
Artur Barciś to kolejny aktor, który dzielił się wskazówkami dotyczącymi aktorstwa z młodzieżą. Cykl zapoczątkowany 10 lat temu przez Andrzeja Łyżbickiego, dyrektora Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie okazał się strzałem w dziesiątkę. – Warsztaty są bardzo popularne. Jest grupa osób, która chce robić teatr, i taka, która chce udzielać wskazówek. Oryginalność naszego pomysłu polega na tym, że uwagi fachowca słucha sala, na której siedzi 600 osób – powiedział Łyżbicki.

Warszawski aktor cieszyńską młodzież nie tylko uczył, ale także bawił. Sala co chwilę wybuchała śmiechem. – Najważniejsze to być wiarygodnym. Jeżeli grasz, musisz być prawdziwy. Jak grasz fałszywie, to widz wam nie uwierzy. Z tym jest zawsze problem, dlatego jest tak mało dobrych aktorów – mówił do młodzieży.

Później już na spokojnie, tłumaczył, że absolutnie nie chciał oceniać kolegów po fachu, tylko przekazać młodym podstawy aktorstwa. Artur Barciś, znany ostatnio z serialu „Doręczyciel”, przyznał, że zamarzył o aktorstwie, żeby wybić się wybić się ponad przeciętność, wyróżniać z się z tłumu.

Młodzież była zachwycona dwugodzinnym spotkaniem. Licealiści z „Osucha” specjalnie na warsztaty przygotowali scenkę ze „Świętoszka”. – Pan jest bardzo miły. Stresowaliśmy się, co to będzie. Mieliśmy obawy, że się z nas będzie śmiał – mówiła za kulisami licealistka. – Jest całkiem życzliwy, a przede wszystkim bardzo dowcipny – dodała jej koleżanka.

Do tej pory warsztaty na deskach cieszyńskiego teatru prowadzili między innymi Anna Seniuk, Emilia Krakowska, Adam Hanuszkiewicz i Krzysztof Kolberger. – Jest dużo nazwisk, z którymi chcemy podjąć współpracę – dodał Andrzej Łyżbicki.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dlaczego nie ma nic, ze w tych warsztatach uczestniczyli także młodzi aktorzy z II LO im. M. Kopernika..???

szybin też tam był!

auta ni mo

to niech się nasze władze wypałują a to taka rózgą z gwoździami

czyżby pod pseudonimem belfer ukrywał sie Wielki Inwigilator Kopera;)?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama