, piątek 22 marca 2019
Cieszyn czeka na Wakacyjne Kadry
Kolejna, 6 edycja festiwalu rusza w niedzielę 10 lipca. Fot. www.cieszyn.pl Dodaj do Facebook

Cieszyn czeka na Wakacyjne Kadry

BARBARA ŚLIŻ
Cieszyn czeka na Wakacyjne Kadry

Przez 6 dni na miłośników kina czeka 13 cyklów filmowych. Wstęp na wszystkie imprezy festiwalu jest bezpłatny. fot. www.wakacyjnekadry.pl

Od niedzieli na miłośników kina, przez sześć dni, czekać będzie kilkadziesiąt filmów. Dokumenty, studenckie etiudy, przegląd twórczości Woodego Allena, cały dzień koncertów i film niespodzianka. Do tego spotkanie z twórcami filmu \"Wszystkie Kobiety Mateusza\".
13 cyklów filmowych przygotowali organizatorzy "Wakacyjnych Kadrów" dla cieszyńskiej publiczności. Wśród nich m.in. kino duńskie dla najmłodszych, filmy według prozy Astrid Lindgren, najlepsze dokumenty i animacje dla dorosłych. Sympatycznego "Jeża Jerzego", "Iluzjonistę" i "Sekret księgi z Kells" zobaczyć będzie można w kinie, teatrze i Domu Narodowym, słowem praktycznie w każdym miejscu dostosowanym do przyjęcia licznej widowni.

Przegląd Filmowy "Wakacyjne Kadry" umożliwia widzom nadrobienie zaległości kinowych z ostatniego roku. Program imprezy jest tak przemyślany, by każdy mógł skorzystać z jego oferty.

Najważniejszą zaletą, ale także pułapką tego przeglądu są darmowe wejścia na wszystkie seanse. W minionych latach tłumy zniecierpliwionych i oczekujących na wejście widzów nie raz bywały dłuższe niż kolejki za czasów komuny. W tym roku nie zapowiada się, by było inaczej. Organizatorzy i tym razem odeszli od rezerwacji biletów na poszczególne seanse.

Jedynie Kino Piast zastrzegło sobie, by dokonać wcześniejszej internetowej rezerwacji. Dla tych, którzy jednak nie zdążyli jej dokonać, organizatorzy zapewniają, że w Kinie Piast jest jeszcze 50% wejściówek, które można odbierać na godzinę przed danym sensem w recepcji festiwalowej mieszczącej się w kinie.

Cieszyn ponownie odwiedzi ekipa filmowa "Wszystkich Kobiet Mateusza". Wielu widzów z pewnością czeka na obiecane fragmenty filmu. Making off i spotkanie z twórcami, reżyserem i producentem filmu odbędzie się 16 lipca w Kinie Piast.

Festiwal w głównej mierze nastawiony jest na widza lokalnego, rzadko zdarza się, by tak jak w przypadku Kina na Granicy do Cieszyna przyjeżdżali kinomani z całej Polski, Czech czy Słowacji. Jednak przegląd cieszy się ogromną popularnością. Dzięki "Kręgom Sztuki" "Kadry" zyskały jeszcze bardziej. Tydzień spotkań ze sztuką najwyższej próby, działania plastyczne, muzyczne, teatralne i filmowe cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem niż seanse filmowe.

Szczegółowy program "Wakacyjnych Kadrów" dostępny jest tutaj www.wakacyjnekadry.pl
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

chyba, że plakaty są z przymrużeniem oka... muzyka lekka, łatwa, przyjemna...

dla niezalogowanych osób będzie na pewno możliwość odbioru biletów na wszystkie seanse w danym dniu - tak było wcześniej...nie siejcie dezinformacji jak nie wiecie! Z drugiej strony niech organizator da jakieś info o systemie odbioru biletów

plakaty fajne, ironiczne i z przymrużeniem oka, w sam raz na wakacje :)

jak Warszawka nie wyłączy się z festiwalu, to będziemy mieli z roku na rok filmowa mizerię!

plakaty słabe, nie dopracowane ale lepsze od kręgów sztuki, napis wiszący na kręgach kręgosłupa, brrr...co za palant to wymyślił?

dlaczego wejściówki do kina "Piast" można odbierać na godzinę przed seansem a nie w każdym innym dniu - i co, później szwendać się po mieście, przed projekcją? z tymi kolejkami (dlaczego nie wcześniejszy odbiór wejściówek... - za dużo roboty?), oj, ignoranci majstrują przy tym festiwalu... pomimo wszystko, powodzenia!

cieszmy się, że w Cieszynie mamy coś takiego jak Wakacyjne Kadry i Kręgi sztuki, bo dzięki temu ludzie mają dostep do kultury z którą w innych okolicznościach mogliby się nie zetknąć.
Szkoda że repertuar filmowy jakby uboższy niż poprzednio!
Z drugiej strony rekompensują nam to ciekawsze koncerty plenerowe i w klubie, choć zeszłoroczny tamikrest i indigoo tree też były super!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama