, niedziela 24 marca 2019
Burmistrz Szczurek ujawnił, dla kogo tegoroczna Złota Cieszynianka!
Karol Suszka to tegoroczny laureat Złotej Cieszynianki. Laur odbierze 11 listopada w cieszyńskim teatrze. fot. Kateřina Czerná Dodaj do Facebook

Burmistrz Szczurek ujawnił, dla kogo tegoroczna Złota Cieszynianka!

BARBARA ŚLIŻ
Podczas sobotniej uroczystości 60-lecia Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego burmistrz Cieszyna, składając gratulacje dyrektorowi teatru, zdradził, że zostanie on honorowym laureatem tegorocznej Złotej Cieszynianki.
Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej postanowiło w tym roku laurem Złotej Cieszynianki uhonorować Karola Suszkę, dyrektora Teatru Cieszyńskiego. Wręczenie nagród dopiero 11 listopada, ale nazwisko nagrodzonego poznaliśmy podczas gali w sobotę, 8 października.

PISALIŚMY: Czeski Cieszyn: Teatr Cieszyński wyprzedził Unię Europejską o całe 50 lat!

Edyta Subocz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, nie potwierdza tych informacji. - Burmistrz nie chce wypowiadać się w tym temacie przed oficjalnym wręczeniem nagrody - powiedziała Edyta Subocz, sugerując, że wypowiedź Szczurka przy pełnej widowni w teatrze miała charakter nieoficjalny.

Srebrne i Złote Cieszynianki wręczane są 11 listopada, w Święto Niepodległości w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in: Jerzy Buzek, Jan Olbrycht i Daniel Kadłubiec. W ubiegłym roku Honorowym Laurem Ziemi Cieszyńskiej odznaczony został Adam Małysz. Sportowiec otrzymał nagrodę nie tylko za sukcesy sportowe, ale przede wszystkim za promowanie Śląska Cieszyńskiego w kraju i za granicą. Pierwsze Cieszynianki zostały wręczone w 1997 roku.

PISALIŚMY: Cieszyn: Scena Polska wciąż ignorowana przez władze teatru w Cieszynie

Laurami Srebrnej i Złotej Cieszynianki honoruje się te osoby, które swoją działalnością zasłużyły się dla społeczności w danej gminie i dla regionu. Od ubiegłego roku decyzję o przyznaniu najwyższego lauru podejmuje Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej, w którym zasiadają burmistrzowie i wójtowie wszystkich gmin powiatu cieszyńskiego.
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

:)

tł. na j. polski: łyżbickie dziwadło?

szczurek to jeszcze wiekszy dramat niż ficek, ale do chlania łeb to ma

Teatr Cieszyński jest w Czeskim Cieszynie, u nas mamy Lyzbicke Divadlo.

SPTC-jesli tak to mam rozumiec,ze chodzi o nasz cieszynski teatr;tylko,ze w tym teatrze nie urzeduje p.Suszka,tylko.....no wlasnie kto szefuje tym pieknym obiektem,w ktorym prawie nic sie nie dzieje?

Placebo ma rację - ZKZC został zlikwidowany kilka lat temu - w jego miejsce utworzono SSZC, którego pierwszą szefową została Anka Grygierek, a potem zastąpił ją starosta Gluza...

Placebo ma rację - ZKZC został zlikwidowany kilka lat temu - w jego miejsce utworzono SSZC, którego pierwszą szefową została Anka Grygierek, a potem zastąpił ją starosta Gluza...

1) Wracam z pracy po 15:00. Szukam parkingu. Żadnych szans. Od 20 lat nic nie robi się aby w Cieszynie kierowcy mogli spokojnie zaparkować 2) Bielska remontowana w nieskończoność. Powinni tam zasuwać 24h / dobę. Nie dzieje się nic. Samochody przejeżdżają przez wyrwy, codziennie komuś uszkadza się zawieszenie, nikt nie steruje ruchem. 3) zero inwestorów, którzy mogliby przynieść nowe miejsca pracy. Zamiast tego kolejne Lidle 4) mieszkania komunalne - zamiast spodziewanego hurra-optymizmu tylko około 150 chętnych. W tym tempie będziecie sprzedawać mieszkania przez 20 lat. W Rybniku jakoś potrafili załatwić problem przez jedną kadencję. No ale w Cieszynie dzięki temu trzeba zarządzać i można podwyższać w nieskończoność czynsze.. 5) lasek miejski 6) pieniądze które idą na "zamek".... Dlatego za 3 lata w życiu nie zagłosuję na tych, którzy dzisiaj mają w Cieszynie "władzę". I radzę wszystkim czytelnikom zastanowić się nad dramatem i marazmem tego miasta....

A ja myślę, że to właśnie moment idealny - 60 lat. W zasadzie wyróżnienie i dla niego, i dla Teatru. Dobre posunięcie SSZC!

Gratulacje dla p. Dyrektora Suszki . Dlaczego dopiero teraz przyznano złoty laur - wstyd !

nie ma co rozpatrywać niemocy dyra z Cieszyna, który daje popis rutyny oraz salonowych gier, skoro obywatele są niezorganizowani, więc mogą tylko narzekać do woli, uprawiając kuluarową sztukę dla sztuki...

a ja nie rozumiem dlaczego w Czeskim Cieszynie może funkcjonować normalny i w dodatku polski teatr (z aktorami) i dawać szereg premier rocznie, a w naszym Cieszynie mają szanse tylko nieliczni zobaczyć to, na co pozostałych po prostu nie stać !

Jeżeli przyznajemy Złotą Cieszyniankę dyrektorowi Teatru z Czeskiego Cieszyna, to może najwyższa pora zastanowić się nad obsadą tego stanowiska w teatrze im. Mickiewicza??...

co robił pan Karol w czeskim radiu w Pradze 1968 r.?

Nie wiem - śmiać się czy płakać? Graś powinien jeździć do Cieszyna na szkolenia.

Dziękuję za przyznanie mi racji. Z formy wypowiedzi wnoszę ,że bardzo to was zabolało...

szlag

ZKZC nie kłam, rzeczywiście nie istenieje ale nie od kilku lat a od roku czy dwóch. Zresztą to nie aż tak wielki błąd, ot, przyzwyczajenie. Tak samo nie istenieje już Śląski zamek Sztuki i Przedsiębiorczości a jest Zamek Cieszyn, ale ile osób uzywa starej nazwy?

Istnieje, sprawdź a potem się wypowiadaj.

Piszecie bzdury , świadczy to o niekompetencji zatrudnionych tu dziennikarzy! Związek Komunalny Ziemi Cieszyńskiej nie istnieje już od kilku lat...

Zauważyliście jak szybko nastąpiła zmiana w tekście ( ZKZC na SSZC )? Pani Barbara Śliż też nie przeprosiła , nie mnie , tylko za wprowadzenie w błąd wszystkich czytających ten artykuł! Taka to już kultura...

Związek Komunalny Ziemi Cieszyńskiej nie istnieje !!! Można to sprawdzić , chociażby w dawnej siedzibie Związku nad kawiarnią "Herbowa". Obecnie złote cieszynianki przyznaje Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej. ****Ponieważ wiem czego można spodziewać się po takich osobach jak "Konik" i "do Placebo" - nie oczekuję przeprosin.

Placebo, piszesz bzdury, świadczy to o niekompetencji komentujących tu mądroków. Siedzi teraz z wielkimi oczkami i podkulonym ogonkiem a wykasować się nie da.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama