, środa 8 grudnia 2021
Bożonarodzeniowe koncerty na Śląsku Cieszyńskim – sprawdź, na co warto się wybraćDodaj do Facebook

Bożonarodzeniowe koncerty na Śląsku Cieszyńskim – sprawdź, na co warto się wybrać

BARBARA ŚLIŻ
Świąteczno-noworoczny czas zachęca wszystkich miłośników koncertów kolęd i jasełek do wspólnego celebrowania tych uroczystości. Spotkania w teatrze, w kościele czy na wolnym powietrzu są świetną okazją do spędzenia długich zimowych wieczorów z kulturą w doborowym towarzystwie. Spośród wszystkich propozycji najciekawiej zapowiada się występ chóru z USA!
27 grudnia

Kolędowanie w Wiśle
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Wiśle Centrum zaprasza na koncert kolęd. Przez trzy dni, zawsze o godzinie 17.00, będą odbywać się trwające 1,5 godziny spotkania z kolędą. Wiślańskie Centrum Kultury we współpracy z Kościołem zaprosiło m.in. Kapelę Gibczoki, Misyjną Orkiestrę Dętą i zespół "Wisła". Na gości czeka także wiele innych atrakcji. Wstęp wolny.

28 grudnia

Skoczów: Kolędowanie przy choince
Chór "Gloria" z ewangelickiej parafii w Skoczowie oraz schola parafialna "Coram Deo" z parafii rzymsko-katolickiej ap. Piotra i Pawła zapraszają na wspólne kolędowanie na skoczowskim rynku. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 przy świątecznej choince na płycie rynku.

29 grudnia

Cieszyn: Dzieci śpiewają kolędy
Towarzystwo Ewangelickie w Cieszynie zaprasza do Teatru im. Adama Mickiewicza. W koncercie kolęd udział wezmą uczniowie szkół Towarzystwa Ewangelickiego. Przewidziane są dwa koncerty - 29 i 30 grudnia, o godzinie 17.00. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenie 14 zł.

Ustroń: Dzisiaj w Betlejem
W ustrońskiej sali widowiskowej w Ośrodku Kultury "Prażakówka" odbędzie się wieczór kolęd. Pieśni w wykonaniu Estrady Ludowej Czantoria będzie można posłuchać od godziny 18.00. Wstęp wolny!

Cieszyn: Zatrzymajcie się na chwilę!
Grupa aktorów Cieszyńskiego Studia Teatralnego wraz z nauczycielami z regionu oraz Zbigniewem Wałachem zaprasza na przedstawienie jasełkowe "Zatrzymajcie się na chwilę". Spektakl odbędzie się w siedzibie teatru przy ulicy Wyspiańskiego 4 o godzinie 18.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Cieszyńskim Centrum Informacji.

1 stycznia

Hammond School Select Ensemble w Skoczowie
W Nowy Rok w kościele ewangelickim Św. Trójcy w Skoczowie wystąpi chór młodzieżowy z USA. Liczący 50 osób zespół zaprezentuje się na jedynym w Polsce Noworocznym Koncercie. Dyrygować będzie Steven Hillard. Wstęp oczywiście wolny. Chętnych zapraszamy na godzinę 17.00.

4 stycznia

Cieszyn: Koncert charytatywny
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej zaprasza do cieszyńskiego teatru na widowisku muzyczno-teatralne. Przedstawienie będzie miało charakter jasełkowy z udziałem chóru, orkiestry symfonicznej oraz samego Zespołu Pieśni i Tańca. Spektakl przeznaczony jest dla pensjonariuszy domów pomocy społecznej, domów dziecka, dzieci specjalnej troski oraz dla osób będących pod stałą opieką organizacji dobroczynnych. Koncert zaplanowany jest na godzinę 18.00.

Dodatkowo Zespół Pieśni i Tańca wystąpi ze swoim programem: 5.01 o godzinie 18.00, 6.01 godzina 19.00 i 7.01 o godzinie 19.00. Bilety w cenie 13, 15 i 20 zł do nabycia już tylko w kasie teatru.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A Twój?

Cicha noc. Nareszcie nie ma idiotycznych komentarzy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama