, poniedziałek 18 października 2021
Bielsko-Biała: Pierwsze kino 5D w okolicyDodaj do Facebook

Bielsko-Biała: Pierwsze kino 5D w okolicy

KK
Po Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Płocku przyszła kolej na Bielsko-Białą. Od lutego na widzów czekać będą niezapomniane wrażenia w kinie wielowymiarowym. Właśnie powstaje pierwsze takie miejsce w województwie śląskim.
- Kino spółki Kino 5D mieścić się będzie w bielskiej Galerii Tesco przy ul. Warszawskiej 180. Sala kinowa liczyć będzie 25 miejsc, konieczna więc będzie rezerwacja biletów. Firma przygotuje szereg niespodzianek, aby wyprawa do kina pozostała niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich od przedszkolaka do seniora - przekonuje Mariusz Zgolak, kierownik bielskiego Kina 5D Extreme.

Czym jest kino 5D? Jest to popularna szczególnie w Japonii, Korei Południowej oraz USA forma łącząca obraz w technologii 3D z takimi efektami jak: woda, mgła, śnieg, wiatr, zapach, ogień czy ruchome fotele. Dzięki temu widz ma wrażenie, że uczestniczy, a raczej jest bohaterem filmu i na własnej skórze przekonuje się np. jak wygląda świat oczami kota.

POLECAMY: Serwis specjalny "Kącik Gwarowy"

Kino 5D to nie tylko nowoczesna rozrywka, to także sposób na poszerzanie wiedzy na temat świata i praw, jakie nim rządzą. - Jest to pomocne narzędzie dydaktyczne, które w ciekawej formie przekazuje informacje o świecie. Już niedługo miłośnicy historii Polski będą mogli poczuć w Kinie 5D zapach przed rozpoczęciem bitewnych starć - przekonuje kierownik kina.

Kino 5D otwarte będzie w Bielsku–Białej już w lutym. Na początek przygotowano dla widzów trzy filmy. - Pierwszy to świetna rozrywka skierowana głównie do najmłodszych widzów, ale rodzice i dziadkowie z pewnością też się nudzić nie będą. "Wyprawa na Księżyc" to opowieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości - o pierwszym człowieku na Księżycu. Będą mu towarzyszyć trzy małe muchy. Oczywiście to fikcja, ale oprócz tego humorystycznego akcentu pozostałe sceny z lotu Apollo 11 są bardzo realistyczne i oddane z dbałością o najmniejsze szczegóły - zapewnia Mariusz Zgolak.

POLECAMY: Serwis specjalny "Gdzie na narty"

Widzowie powyżej 7. roku życia będą mogli zobaczyć film katastroficzny pt. "Tsunami". Jest to opowieść o zagładzie miasta, które spotkało nieszczęście. Film obrazuje siłę tego niszczycielskiego żywiołu. - Na koniec coś dla widzów o mocnych nerwach - "Kot i Duchy", czyli podróż przez stary opuszczony dom i ogród pełen myszy, pająków, duchów, niebezpiecznych pułapek - informuje Zgolak.

Kino 5D w Bielsku-Białej jako jedyne w Polsce zaprasza widzów do specjalnego pomieszczenia zwanego "Horror Roomem", w którym niespodzianki czekają fanów horrorów. - Nie zdradzamy szczegółów, to trzeba zobaczyć. To atrakcja skierowana do widzów o mocnych nerwach i polecana szczególnie fanom filmów o zombie - dodaje kierownik kina.

Na kwiecień zaplanowano superpremierę filmu pt. "Podróż do wnętrza Ziemi". Jest to specjalna wersja przystosowana do projekcji w systemie 5D hollywoodzkiego przeboju z Brandanem Fraserem. - W filmie zobaczymy rewelacyjne efekty specjalne, wartką akcję, nie zabraknie humoru i mnóstwa efektów 5D - w tym efekt "otwartego ognia". Daję gwarancję niezapomnianych przeżyć - zapewnia Zgolak.

Kino 5D otwarte będzie w godz. od 10.00 do 22.00. Ceny biletów będą się kształtować od 10 zł do 18 zł.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w Ustroniu...? kany i o kierej?

nula, obsługa tych literek też czyta komentarze i poprawili. Chociaż tyle ale mogli podziękować, bo kiedyś to dziennikarze i literaci byli wzorem do naśladowania i wyznacznikiem poprawnego pisania. A dziś yhhh. Ctrl+C i Ctrl+V. A co do kina to podobne jest już na Równicy bilet za 10 i 3 minuty zabawy.

do rewelacja : ja tu zadnych literówek nie widzę;] "miłośnicy historii" i " będą mu towarzyszyć" z tego co widzę jest poprawnie ;]

wgłąb mózgu półgłówka

w tekście drobne literówki - "miłośnicy historia", "Pierwsze K(k)ino", "Będę mu towarzyszyć"

coś podobnego już działa

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama