, wtorek 7 kwietnia 2020
Ziemię już mają, teraz chcą budowaćDodaj do Facebook

Ziemię już mają, teraz chcą budować

ER
Gmina Chybie dostała od państwa ziemię, na której wybuduje oczyszczalnię ścieków. Jeżeli plany się powiodą, inwestycję dofinansuje Unia Europejska.
— Umowa darowizny została już spisana w kancelarii notarialnej. Na mocy tej umowy gmina Chybie nieodpłatnie nabyła od Skarbu Państwa reprezentowanego przez starostę cieszyńskiego nieruchomość o powierzchni 1,7 ha położoną w Mnichu — informuje Katarzyna Uchyła-Pocha z Urzędu Gminy w Chybiu.

Komunalna oczyszczalnia ścieków o średniej przepustowości dobowej 1100 metrów szesc. powstanie w Mnichu na leśnej polanie przy drodze do Bielska-Białej.

Obecnie na ukończeniu są prace związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Gmina, po raz kolejny, będzie się starała uzyskać dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Wniosek „Ochrona wód zbiornika wody pitnej dla aglomeracji Górnego Śląska poprzez budowę systemu oczyszczania ścieków w Gminie Chybie – etap I” opiewający na kwotę 25,6 mln zostanie złożony w najbliższych dniach.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

urocze są te euforyczne doniesienia o tym, że to czy owo udało się sfinansować ze Środków - jest się czym cieszyć, bo bezlitosna statystyka podaje, że w minionym okresie rozliczeniowym wykorzystaliśmy jakieś 5% dostępnych środków. stąd też każde udane wykorzystanie wzbudza przyjemność graniczącą z orgazmem...
( ma to coś wspólnego z sukcesami naszej narodowej reprezentacji w piłce kopanej, tylko jeszcze nie wiem co ; )))

To ciekawe, ale większość doniesień to newsy o zamierzeniach. Takie platformerskie czasy. Dlaczego tak mało o realizacjach.

Pisanie tylko o zamiarach, kasie wyrzuconej na koncepcje i projekty to specjalność Chybia od lat. Inne gminy wybrały drogę małych kroków i 20 -30 % kanalizacji juz mają. A w Chybiu ciągle nic, ani metra ani jednego budynku.TO JEST SKANDAL!!! Trzeba mierzyc siły na zamiary. Taka strategia typu wszystko albi nic nie przyniosła dotychczas popza marnowaniem pieniędzy na ciagle nowe projekty same propagandowe artykuły. W prasie od lat informacje o kanalizacji ,oczyszczalni w Chybiu , różnych koncepcjach zajęły o wile więcej miejsca niż o tych wybudowanych w innych gminach nieco mniej lubianych przez np GZC (Istebna, Goleszów, Hażlach, Brenna).

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama