, wtorek 7 kwietnia 2020
Szukamy najlepszego pracodawcy
— Konkurs kierowany jest do dużych i średnich firm oraz osób reprezentujących firmy – właścicieli, prezesów, dyrektorów — mówi Katarzyna Konarska, kurator konkursu. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Szukamy najlepszego pracodawcy

ER
Rusza pierwsza edycja Konkursu Pracodawca Podbeskidzia, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Loża Bielska Business Centre Club. Gazetacodzienna.pl objęła konkurs patronatem medialnym.
Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie tych przedsiębiorców, którzy odznaczają się wysokimi osiągnięciami ekonomicznymi, kierują się zasadami etycznymi prowadzenia biznesu, tworzą miejsca pracy przyjazne pracownikom, odznaczają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy regionu oraz charakteryzują się społeczną odpowiedzialnością, a także działalnością społeczną.

— Poprzez konkurs chcemy promować wysokie standardy przedsiębiorczości w regionie — informuje Joanna Hernik, sekretarz konkursu. — W obecnym szczególnym okresie gospodarczym w kraju tak ważne jest, aby promować lokalną przedsiębiorczość oraz firmy które stawiają na rozwój swoich pracowników, innowacyjność produktów, uczciwe relacje biznesowe oraz porządek biznesowy.

— Konkurs kierowany jest do dużych i średnich firm oraz osób reprezentujących firmy – właścicieli, prezesów, dyrektorów — mówi Katarzyna Konarska, kurator konkursu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie ankiety oraz przesłanie jej na adres: Biuro Konkursu Pracodawca Podbeskidzia, Landster Business Development Center, ul. Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała do 31 kwietnia.

W skład kapituły konkursu wchodzą: Andrzej Pająk - starosta powiatu suskiego, Andrzej Płonka - starosta bielski, Andrzej Zieliński - starosta żywiecki, Czesław Gluza - starosta cieszyński, Jacek Krywult - prezydent Bielska Białej, Janusz Grygierczyk - kierownik Państwowej Inspekcji Pracy Oddział Bielsko-Biała, Przemysław Koperski - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Ryszard Barcik - rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej, Teresa Różańska – dyrektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach i Tomasz Grela - kanclerz Loży Bielskiej BCC

Wytypowani przez kapitułę pracodawcy, na podstawie wypełnionych ankiet otrzymają Statuetkę Pracodawcy Podbeskidzia 2008, dyplom oraz tytuł Pracodawcy Podbeskidzia 2008, który jest poręczeniem wysokich standardów panujących w firmie. Uroczyste rozdanie nagród w czerwcu.

Więcej o konkursie na stronie www.pracodawcapodbeskidzia.pl.
Komentarze: (26)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a na końcu pokażcie zarobki pracowników w firmach które otrzymały ten zaszczytny tytuł-ale nie prezesów i kierowników tylko szeregowych pracowników......bo dobry pracodawca to taki który dobrze i uczciwe płaci pracownikowi-a nie taki co raz na rok zrobi piknik rodzinny.....ja mam szczęście pracować w takiej firmie-mój pracodawca mnie nie oszukuje na wypłacie,a ja go nie oszukuję na pracy-nikt nie musi nademną siedziec i sprawdzać czy nie siedzę np.w necie.......

Pracodawca PODBESKIDZIA? I GC objęła coś takiego patronatem medialnym, a co gorsza w kapitule zasiada starosta CIESZYŃSKI?! A won mi z tym sztucznym tworem! Bielsko niech sobie jest Podbeskidziem, ale od Ziemi Cieszyńskiej wara!

popieram prezesa!

prawda jest smutna, ale określenie ziemia cieszyńska odchodzi do lamusa, a nastaje podbeskidzie. czy się komuś to podoba czy nie. Duży może więcej. Bielsko przez ostatnich 100 lat się rozwija, a Cieszyn się zwija.

A jak kiedyś Stachowiak wystąpił z taka propozycją nagradzania najlepszych przedsiębiorców na Ziemi Cieszyńskiej to radni go olali. No cóż , Podbeskidzie zawsze górą.

Cieszyn stał się na powrót miastem 60 tysięcznym.
Nadzieja w tym ,że mamy jednoczącą się Europę a resztę przemysłu na poziomie pozostało po jego południowej stronie. Trzeba też powiedzieć ,że stracił cały Cieszyb w stosunku do Bielska- Białej czy Frytku -Mistku.Ale to Cieszyn się zjednoczył i stał się miastem Europejskim ,w którym mieszkają Polacy ,Czesi, Słowacy, Niemcy, Romowie, Grecy,Wietnamczycy. To w Ciezynie mamy tolerację religijną bo mamy katolików ,ewangelików ,zielonoświątkowcówq i inne kościoły chrześcijańskie. Mamy szansę być otwartymi na siebie i to jest nowa szansa Cieszyna.

Księstwo Cieszyńskie,to Europa, ktorego wschodnim krańcem jest Bielsko niedorastające pod każdym względem wraz z całym podbeskidziem mu do pięt.

Przereklamowana sprawa z tą tolerancją religijną cieszyniaków widać to nawet na tym forum szczególnie w stosunku do katolików, a marzenia o europejskości miasta są tak na wyrost, że raczej można śmiało je nazwać pobożnym życzeniem.

Cieszyn to europejska dziura, a do 60 tyś to tu sporo brakuje.

Czeski Cieszyn to 26 tys, ,polski ma 34 tys. mieszkańców więc brakuje ile?

Poza tym tolerancji nie ma tam gdzie problem nie występuje. Życie potwierdza ,że jest toleracja w Cieszynie. Oczywiście układ odniesienia określa skalę tej tolerancji. Domyslam ,że łatwiej o tę ideową poza śląskiem cieszyńskim. Ta wykuta jednak przez wspólne obcowanie jest potwierdzona praktyką mocniejsza.

To co napisałeś to są niestety teoretyczne dyrdymały. Po pierwsze: Nie ma mowy o żadnym zjednoczeniu. A używanie nowomodnego określenia "europejski" jest po prostu śmieszne, bo tak naprawdę określenie to nie niesie ze sobą żadnych treści. Zresztą fakty są niestety nieubłagane. Cieszyn traci na swoim lokalnym znaczeniu, czyli nie owijając w bawęłnę: z Cieszyna robi się coraz większa dziura, i co za tym idzie znaczenie nazwy "Ziemia Cieszyńska" maleje, a rośnie znaczenie nowej nazwy "Podbeskidzie", wykreowanej przez lokalnego konkurenta Cieszyna - B.Białą

Formalnie ,granica państwowości jest na Olzie,faktycznie kontrolę graniczną pomiędzy Cieszynami z chwilą wejścia do wspólnej Europy zniesiono. Od tego momentu proces zbliżania się obu połowek Cieszna wraz z przylegającymi miejscowościami nabrał nowego wymiaru. Rozwija się handel ,wymiana kulturalna,turystyka; ludzie po drugiej stronie szukają dla siebie pracy,mieszkania. To proces -ale podążający w określonym kierunku. Po jakimś czasie spotęguje się ilość małżeństw transgranicznych,ludzie nauczą się jezyka sąsiadów ,a przez lata hamowane granicą kontakty rodzinne będą miały możliwość ponownego rozwijania się. Wielośc narodowości zamieszkujących historyczny Śląsk Cieszyński na pewno odróżnia go od Bielska ,podobnie jak wielowyznaniowość a ta różnorodność czyni społeczność lokalną bardziej otwartą i tolerancyjną. Po za tym Bielsko to w przeciwieństwie do Śląska Cieszyńskiego głównie ludność napływowa bez tradycji, którą zachowało cieszyńskie po obu stronach granicy- tego Bielsko nigdy nie odbuduje. Poza tym mniejsze jest piękne. Cieszyn nadal jest miastem powiatowym ,podobnie jak Bielsko. Jeśli natomiast chodzi o pozycję Bielska to fakty mówią ,że to miasto na przemianach traci . Jako aglomeracja przemysłowa -jeszcze się rozwija , naszczęście nie będzie to robiło już kosztem Cieszyna, Oświęcimia czy Żywca i wraz z utratą pozycji miasta wojewódzkiego drenowanie kasy podległych jemu administracyjnie powiatów zostało bezpowrotnie zakończone. Tym samym ,podbeskidzie też przechodzi do lamusa- a to epizod 40 lat, i ma się to nijak do 1200 letniej historycznego obszaru Piastów zwanego Księstwem Cieszyńskim trwającego w tej nazwie do 1918 roku ,którego Bielsko jest wschodnią rubieżą. Więc wt pozwolę się z Tobą nie zgodzić.

Pomyliłem twój nick.

"Poza tym mniejsze jest piękne" - no nie powiedziałabym, ale podziwiam siłę autosugestii.

Wszystko to piękne co piszesz, ale w większości to życzeniowe myślenie, ja w zjednoczenie dwóch połówek śląska cieszyńskiego nie liczę, ponieważ po czeskiej stronie, podobnie jak w Bielsku, dominuje ludność napływowa, która nie ma żadnego interesu w zjednoczeniu. A wracając do Bielska - sama wielkość miast mówi za siebie: Cieszyn- 35 tys. , Bielsko - 175 tys - więc o czym tu mówić. Nikt w Bielsku nie będzie mówił że mieszka na śląsku cieszyńskim, tylko powie że na Podbeskidziu, i dlatego jesteśmy świadkami pełzającej zmiany nazwy regionu.

Tak, to jasne,my mieszkańcy Śląska Cieszyńskego uważamy/choć nie mam podstaw sądzić za wszystkich/ ,że bielsko dla nas kulturowo jest miastem straconym i niech sobie pozostanie dla nich samych podbeskidziem- to wynik naszej tolerancji ,dla napływowego żywiołu zamkieszkującego to miasto obdartego z własnej tożsamości. Tu jednak począwszy już od Jawoża liczymy się my znający historię ,tradycję i gwarę swojego regionu- posiadający swoją tożsamość. czy powiedział ci już ktoś ,że ma tożsamość i tradycję podbeskidzką. ???

Jaworze =sory tak ma być

to instytucja budżetowa, a jeszcze lepiej przez budżet dotowana, a przez nikogo nierozliczana. Zamek, teatr, dom kultury, mosir, biblioteki, muzeum itp... Za jedyne dupolizanie i pokłony regularne dostaje sie pełna ciepłej strawy michę , czasem garaż podziemny w centrum miasta czy gabinet ustrojony antykami.

Masz rację, dla nas to jest ziemia cieszyńska, ale dla ludzi zamieszkujących inne rejony polski to już jest częściej podbeskidzie niż ziemia cieszyńska. Ale z czasem, przy całym czasem rosnącym potencjale bielska, i wciąż malejącym cieszynie, nasi wnukowie będą mówić że są z podbeskidzia a nie ze śląska cieszyńśkiego.
PS. Tym bardziej że nazwę 'śląsk' uzurpują sobie całkiem niesłusznie katowice.

Tr. nie ma nazwy podbeskidzie -bo takim jest także obszar położony wokół Beskidu Sądeckiego. Jest natomiast geograficzna nazwa Śląsk Cieszyński, opawski,jest Górny i Dolny Śląsk. Podbeskidzie zostawmy niedouczonym.

Dziwię się że ktoś wymyślił taki konkurs ! ,,PRACODAWCA PODBESKIDZIA ,, lepiej by było ,,wyzyskiwacz lub kapitalista a w dodatku przekręt PODBESKIDZIA ,, ! mający układy z politykami by robić pieniądze. Teraz nie dziwię się że moi znajomi wyrażają pogląd iż obecnie przebywają na emigracji wewnętrznej - wstydząc się tej niby wolnej POLSKI rządzonej przez głupoli , nieudaczników pochodzących z korzenia SOLIDARUCHÓW , którzy dla własnych ambicji gotowi sprzedać naszą OJCZYZNĘ ! Jeszcze raz zwracam uwagę , jakich my mamy pracodowców? Złodziei , wyzyskiwaczy to jest właśnie SOLIDARUCHYÓW KAPITALIZM !Władze niech raczej wstydzą się za taki p o m y s ł !!

Może co niektórych krew zalać, ale nie ma w okolicy firmy lepszej od Teksidu w Skoczowie.
I to nie tylko z powodu pracodawcy, ale działających u niego związków zawodowych.
W której firmie na wniosek związków zawodowych wszyscy pracownicy z prezesem spółki włącznie z tyt. spadku zamówień żeby uniknąć zwolnień pracowników istnieje mozliwość skrócenia czasu pracy w miesiącu o 16 godz. (niepłatnych) w tym miesiącu ma to być jeden dzień "wielka sobota" a dla Ewangelików - dniem wolnym jest Wielki Piątek. W ilu firmach funkcjonuje wysługa lat? Po przepracowaniu 5 lat pracownik otrzymuje 1,8% wzrost wynagrodzenia co roku (bez negocjacj) Kto otrzymuje premie wakacyjną w wysokości 50% wynagrodzenia, premię świateczną w grydniu 1600 zł brutto? Ile firm funduje tzw. spotkania integracyjne wydziałów w kwociew 66 zł na pracownika? Ile związków tak jak w Teksidzie - Odlewwnicy dają paczkę na świeta swoim członkom w wys. około 150 zł? Ile związków zawodowych w powiecie cieszyńckim organizuje wycieczki i wczasy nad Bałtykiem jak i w Bułgarii, Grecji czy Chorwacji?.

Ateista. to osobnik specjalnej troski, to taki głuchy od urodzenia, który nie wierzy, że ptaki spiewają no bo skąd ma wiedzieć co to trel słowika. to taki niewidomy od urodzenia, który ma prawo nie wierzyć, że na niebie jest tęcza, a łaka pokryta "kobiercem" kolorowych kwiatów.
Ateista to taki widzący, słyszący , a jednak niepełnosprawny, człowiek specjalnej troski; stąd nie można poważnie traktować jego wypowiedzi.
Wybacz ateisto za szczerość, ale z głebi serca ci współczuję. Współczuje również twoim bliskim i znajomym, ponieważ mieć takiego w rodzinie to poważny problem. Niewidomy uwierzy, że istnieja kolory, głuchy że istnieje muzyka, a ty.... mierzysz innych swoja miarą - "głupol nieudacznik, wyzyskiwacz, gotowy sprzedać ojczyznę ateistom - bolszewikom itd."

ROBOTNIKU ZMIANOWY - serdecznie Cię pozdrawiam, zawsze miałem i mam wielki szcunek do tej grupy zawodowej i społecznej mimo że urodziłem się w innych warunkach i możliwościach moich osobistych cech osobowościowych . Jednak jestem bardzo zasmucony Twoją wypowiedzią w której definiujesz określenie ,,ATEISTA ,,. Dajesz obraz Twojego dyletanctwa w dziedzinie ,, historii rozwoju myśli społecznej i stosunku do niej,, Proszę nie pisz nowych definicji ! Bo są one już dawno opisane i zapamiętaj ! ATEISTA już w Grecji w V wieku p.n.e wyrażał brak jakiegokolwiek związku z bogiem , zaprzeczał istnienie bogów. Czyli pogląd odrzucający wiarę w istnienie wszelkich bogów.Ateizm tłumaczy zjawiska świata bez odwołania się do przyczyn nadnaturalnych,a jako składnik refleksji filozoficznych najczęściej łączy z postawą racjonalistyczną i materialistyczną.Jeżeli Cię znudziłem tymi wywodami akademickimi to bardzo przepraszam . Ale chciałem abyś zrozumiał , iż wypowiadać się w jakiejś dziedzinie to trzeba mieć o niej trochę pojęca.Gdyż wolność słowa i wolność osobistych poglądów nie zwalnia nikogo od zdrowego rozsądku ! Ale nie dziwię się, i nie bierz przykładu z ostatnich poczynań IPN, polityków , PREZYDENTA , PREMIERA - którzy to wogóle nie rozumieją komu, dla kogo i po co zostali wybrani niby w POLSCE DEMOKRATYCZNEJ. Demokracji to oni wogóle nie rozumieją ! A o przestrzeganiu zasad prowadzenia politycznej dyplomacji zapomnieli albo wogóle nie wiedzą o co chdzi !! W s t y d dla nas POLAKÓW- aby do wyborów ! Jeszcze raz pozdrawiam Cię z wielkim szacunkiem ROBOTNIKU ZMIANOWY - ateista

TEKSID TO NAJLEPSZA FIRMA NA KULI ŻIEMSKIEJ NAJLEPSZA W TYM CO ROBI BO ROBIĄ NAJLEPSZE ŻELIWO NA ŚWIECIE .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama