, piątek 27 marca 2020
Na Olzie powstanie elektrownia?
Olza jesienną porą. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Na Olzie powstanie elektrownia?

TWO
Do Urzędu Miejskiego w Cieszynie zgłosiła się firma, która na Olzie chce wybudować elektrownię wodną.
Władzom pomysł się spodobał. — Taka inwestycja, moim zdaniem, ma szansę powodzenia. Jest moda na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Poza tym produkcja energii w małych elektrowniach nie jest dzisiaj koncesjonowana i na inwestycję można pozyskać środki z Unii Europejskiej — mówi wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.

Inwestorzy chcieliby kupić teren w Cieszynie-Błogocicach położony tuż nad rzeką powyżej kempingu Olza, jednak władze miasta nie zgodziły się na to. Przystały natomiast na dzierżawę. — Wolimy nie pozbywać się tak atrakcyjnych terenów w mieście — przekonuje Włodzimierz Cybulski.

Dzierżawa działki będzie możliwa dopiero, gdy firma opracuje program oddziaływania elektrowni wodnej na środowisko i uzyska niezbędne zezwolenia.
Komentarze: (22)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

takie fajne miejsce ,do spacerów itd myslalem ze miasto zrobi tam jakiąs plaże czy cos takiego a tu elektrownia ok spoko niech jest ta elektrownia ale na wysokosci np mała łaka czy dalej.

będzie elektrownia i basta! jak nasi rajcy się na cos uprą-to tak musi być!
panie Cybuslki jak tam poligonowa ?jakiś remont będzie ?czy dalej udajecie że nie ma problemu...on nie zniknie...a wybory za jakiś czas...

ten teren miał być przeznaczony na zupełnie coś innego, chociaż elektrownia wodna - czemy nie, tylko czy akurat tam ? Ale czy władze mają w ogóle jakąś skończoną - ostateczną wizję rozwoju naszego miasta ??? , bo wygląda na to, że ta wizja jest zupełnie płynna ~~~~

i oczyszczalnia by się przydała zeby sie mozna bylo kąpać bez schizy

Elektrownia wodna z drogami jak na księżycu !!! Ktoś się skarży na ul. Bielską, że dziurawa i wyboista. Proponuję przejechać się ul. Błogocką zwłaszcza po odcinku z kostki brukowej. Bielska przy tym odcinku to autostrada.

Władze miasta rzucają się na duże inwestycje,a nie chce im się załatwić innych pilnych spraw/remonty dróg,/.W tamtym miejscu po stronie czeskiej są piękne tereny rekreacyjne i spacerowe.Co na to Czesi,zgodzą się na elektrownię?Znowu miasto właduje kasę na projekt,a potem wszystko ucichnie tak jak wiele innych "cud" pomysłów!!!

a za elektrownią będzie piekny metalowy most....

Już mamy elektrownię tylko od wielu lat nieczynną - na cieszyńskiej Wenecji. Może najpierw tą ruszyć, a potem budować coś nowego?

most Francuza, nowy budynek po celnikach i piętrowy parking. A wszystko imienia księżny de Zajn

Wypasiony, z dokami dla tankowców. I jeszcze stocznię im. hrabiny De Zajn

jeżeli dobrze zrozumiałem to inwestor jest prywatny, miasto tylko ma dzierżawić tereny. Miała tam być bodajże zapora i z tego wycofano się. Ciekawy pomysł z tą elektrownią ale tutaj pytanie czy to Enion?, czy duża elektrownia, która może być konkurencyjna dla Enionu? Czy tam ma powstać czy gdzie indziej to już inna sprawa ale myślę, że lepiej elektrownia niż to co tam straszy. Jestem ciekawy czy się to uda zrealizować.

Jestem za elektrownia jadrowa!!! Wieźa Piastowska i wieźa chłodzoca!!! Cieszyn i jadro!!! Tak energii atomowej w Cieszynie. Turyści teź napewno przyjadóm !!! To atrakcja WŠECH POLSKA!!!

Bałwany Europy śrotkovej . OOO mocno przepraszam Bałkany europy szrotkowej!!!

nastepna bomba ekologiczna w c-nie ludzie zastanowciw sie dobrze wszedzie rozbieraja takie szamba a u nas sie buduje

Ja cały czas jestem za budową lotniska dla sterowców

Nie wolno budować czegoś takiego na granicy, na terenie drugiego państwa, bez zgody sąsiada. Chyba że elektrownia będzie wzdłuż rzeki, ha, ha

iluminacji, wniebowzięcia, piwa, wina, whisky, nirwany i orgazmu.....

a ja bym chciał port dla mojej floty kosmicznej, bo podbój kosmosu mnie już nudzi

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o który teren chodzi? Co znaczy powyżej kempingu nad rzeką? Między którymi jazami? Panie Wojtku to tak jakbym napisał, że Ratusz jest w centrum miasta przy parkingu.

Z tego co wiem to tam ma być kładka sportowa i tereny rekreacyjne po obu stronach Olzy vide "Ogród dwóch brzegów". Protestuje!!! Ten pomysł zabije Materacing i pozbawi nas jedynego obiektu olimpijskiego w Materacingu na świecie. Przestaną do nas przyjeżdżać zawodnicy z całego świata i przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, Olimpiada i Mistrzostwa Europy będą musiały zostać odwołane.

zdjęcie jak to zawsze w GC i na czasie i pokazuje właściwy obiekt.

jeszcze siętaki nie urodził, żeby wszystkim dogodził - nawet na pana boga narzekają różne frakcje religijne,ale to zagadnienie inne...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama