, sobota 19 września 2020
Cieszyn: Ładna Boczna do użytku, ale tylko częściowego? (zdjęcia)
Droga na ulicy Ładnej Boczne od dłuższego czasu jest gotowa, problem jest z wykonaniem niezgodnie z projektem schodów. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Cieszyn: Ładna Boczna do użytku, ale tylko częściowego? (zdjęcia)

KATARZYNA KOCZWARA
Cieszyn: Ładna Boczna do użytku, ale tylko częściowego? (zdjęcia)

- Trwa procedura oddania do użytku tej ulicy - mówiła podczas sierpniowej sesji powiatu mgr inż. Magdalena Suchanek-Kowalska (pierwsza od lewej), zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Cieszynie. fot. Katarzyna Koczwara

Nowa droga w Cieszynie wzbudza spore emocje. Mieszkańcy czekają na ulicę Ładną Boczną, tymczasem pojawił się problem z wykonaniem projektu. Jest szansa, że droga będzie oddana, ale jedynie do częściowego użytku.
Dzięki nowej drodze przez centrum Cieszyna będzie przejeżdżać mniej tirów. Łatwiejsza będzie także komunikacja z popularnej "jedynki" z przemysłowym rejonem miasta, zlokalizowanym przy ulicy Frysztackiej. Prace przy budowie ulicy, roboczo nazwanej "Ładna Boczna", trwają od 2009 r. Wykonawca powinien je ukończyć do końca września. Sama droga jest od dłuższego czasu gotowa. Dlaczego zatem nie można z niej korzystać?

- Trwa procedura oddania do użytku tej ulicy - informuje mgr inż. Magdalena Suchanek-Kowalska, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Cieszynie. - Inwestycja rozbiegła się z projektem, konieczne jest wyjaśnienie kwestii związanych z częścią chodnikową.

PISALIŚMY: Nowa droga ulży mieszkańcom

Powiatowy Zarząd Dróg dąży do otwarcia części drogowej. Problem z chodnikiem dotyczy wykonania niezgodnie z projektem schodów. Władze miasta czekają na przejęcie od powiatu obowiązków z utrzymaniem drogi. - Od dłuższego czasu czekamy na otwarcie i oddanie do użytkowania ulicy Ładnej Bocznej. Z niecierpliwością oczekujemy tego momentu. Jesteśmy gotowi do utrzymywania tej drogi - zapewnia Adam Swakoń, wiceburmistrz Cieszyna.

Niecierpliwią się także mieszkańcy. - To jest skandal, gotowa droga jest zamknięta! Czy ktoś bierze pod uwagę, że mogłaby od tygodni służyć kierowcom - pyta Andrzej Midura z Cieszyna.

Projekt "Wzmocnienie dostępności komunikacyjnej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna" otrzymał najwyższe dofinansowanie w pierwszej edycji Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013. W ramach tej inwestycji wybudowano właśnie ulicę Ładną Boczną. Projekt obejmie też naprawę nawierzchni ulic Fabrycznej i Nowej Fabrycznej w Czeskim Cieszynie oraz remont kapitalny mostu Wolności na Olzie. Całkowity koszt projektu wyniesie 18 mln zł. Dotacja z UE sięga 15,3 mln zł.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

każdy z was wie najlepiej, jak drogi i chodniki budować - i żaden z was de facto zielonego pojęcia o tym nie ma, w szczególności o obowiązujących przepisach. Mały Jasiu patrzy na motylka i wyobraża sobie seks...

Do "szkoda nerwów"-Sądzę że chodnik o nachyleniu takim jak ulica byłby swoistą barierą architektoniczną zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. /byłby po prostu zbyt stromy/. Projektant wprowadził schody aby chodnik "spłaszczyć". W sumie słusznie, tylko z wzajemnym rozmieszczeniem pochylni i poręczy nie wyszło.......

W związku z tym, iż przedmiotowa inwestycja (budowa drogi notabene jedynej nowej oddanej na przestrzeni ostatnich lat) rozpoczęła się, trwała i praktycznie zakończyła w roku kiedy Nasze piękne miasto obchodziło jubileusz 1200 lecia proponuję nadać jej nazwę ulicy 1200 lecia.

xyz ma całkowitą rację z małym ,,ale''. To wszystko co pisze byłoby wyegzekwowane gdyby zamawiającym był podmiot prywatny. Nikt wykładający ciężką kasę na taką inwestycję nie dopuściłby aby po pierwsze: gotowa droga ,,leżała odłogiem'' od maja, a po drugie i najważniejsze projekt byłby prostszy, bez tych schodków, cudaków. Skoro droga ma równomierny spad nie można było zrobic to samo z chodnikiem? Ale jak zaznaczyłem na wstępie, samorządy i w ogóle wszystkie instytucje finansowane z budżetu w ... głebokim poważaniu mają obywatela i jego problemy. Grunt, że jest ciepła posadka i niezła kasa co miesiąc na konto...

po kiego wacława te schodki?po diabła takie szerokie chodniki,czy ci co to to projektowali min.remont,przebudowę Frysztackiej nie mogli przy okazji poszerzyć te ulice.ciekawe kiedy dojdzie do jakiegoś odpukać nieszczęścia w tzw."wąskim gardle"na frysztackiej.

Wąska Porzeczna mi nie pasuje. To niby jakaś contra. Tymczasem ulica jest całkiem spora. Ma też chodniczki czego brakuje innym bardziej znaczącym w Cieszynie. Alternatywy4 też coś trąci symboliką. To pasuje raczej do skansenu spółdzielni mieszkaniowych. Tymczasem ta droga jest dość nowoczesna. Tylko wykonawstwo czy też raczej inwestorowanie nieco szwankuje. Oby tylko nie było bufonady jakiegoś "wielkiego" nazwiska. Dajmy jej nazwę jakiegoś kwiatuszka.

tak też i ta droga są przykładem skandalicznej niekompetencji naszych władz samorządowych. Pierwsze skrzypce wśród nieudaczników wiedzie były starosta, obecny burmistrz. Niestety, po chorobie Ficek przyszła zaraza Szczurek. A Kowalski płaci podatki na spieprzoną drogę i cieszy się jak dziecko, że policja mu jeszcze mandatu nie wystawia...

No właśnie "xyz" Ktoś powinien za to beknąć i bardzo łatwo sprawdzić Kto. Tak się jednak nie stanie. Nie w Cieszynie. Jak Pan Burmajster ze swoim Kumplem zza Olse drogę wizytowali to było wszystko okey? Pan Bogdan był chyba jednak wtedy bardziej zajęty bardziej brukowaniem placyka na zapleczu magistrackim. Jest zatem PRL-bis, czyli rozbiórka zrobionego. Robota ma się robić Panie, a nie tylko zrobić i już. Za robotę oczywiście my wszyscy zapłacimy. Co na Rajcy miejscy? Poprzednie kadencje Radni bali się ciętych ripost Burmajstra. Teraz też tak będzie? Proponuję zatem jedynie słuszną nazwę dla tej ulicy: Aleternatywy4!
KTO JEST ZA?

...

bo to polska nie elegancja Francja tutaj biednemu szarakowi zawsze się wciśnie ściemę że coś nie tak, że nie można było inaczej, że procedury, że projekt, że projektant, że schodek krzywo itp itd i tak do zarzygania

co to w ogóle za chora nazwa ładna-boczna???!!!!!

przed napisaniem zastanów się czy odpowiadasz w temacie bo masz chyba zablokowane logiczne myślenie przez POlityków i TVN - jest to choroba nabyta i bardzo trudna do wyleczenia wręcz nieuleczalna.

ta droga nie jest likwidowana tylko przerabiana; i rada na przyszłość - nie słuchaj radia u babci, bo się z ciebie dzieci w piaskownicy będą śmiały

Tusk został pozbawiony możliwości pokazania się na tej drodze w świetle kamer TV i jupiterów. SKANDAL

jaka poręcz? jaka pochylnia?.. Teraz są tylko schody, żadnych wózków. I bardzo dobrze.

Inwestor i nadzór - pod pręgierz!

Rzecz wydaje się prosta do sprawdzenia. 1.Jak wyglądały schody w projekcie ?/ po której stronie byla bariera a po której pochylnia/ 2. Jeśli projekt był wadliwy to kto go zatwierdził i dlaczego ? 3. Jeśli projekt był poprawny a zmiany wprowadził wykonawca to co robił nadzorujący roboty Kierownik Budowy. 4. A nadzór inwestorski ? 5.Kto sfinansuje roboty dodatkowe ?

w naszym kraju nie brakuje absurdów, a swoją (nomen omen) drogą czy ktoś sprawował nadzór nad wykonaniem jezdni i tego chodnika? Bo jeśli tak, to powinien był interweniować wcześniej. Chyba, że chodzi tu o coś zupełnie innego (?)

gdzie z powodu chodnika droga jest zamknięta? Na szczęscie policja przymyka oko na przejazd tą drogą. Wystawianie tam mandatu, można by uznać za nadgorliwość

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama